Pisanie tekstów — praca zdalna dla niepełnosprawnych

utworzone przez | 16, 03, 2023 | Porady dla osób niepełnosprawnych, Praca zdalna, Zatrudnianie osób niepełnosprawnych

Narzędzia dla pracodawców osób niepełnosprawnych

Szukasz pracy dla osób z orzeczeniem?

Szukasz pracowników z orzeczeniem?

obrazek kalkulatora pfron dofinansowanie

Kalkulator dofinansowania PFRON

Kalkulator oblicza wysokość dofinasnownia wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego. Pracodawca obliczy koszty płacy oraz realne obniżenie kosztów zatrudnienia pracownika niepełnosprawnego.

obrazek kalkulatora pfron wpłata

Kalkulator wpłaty na PFRON

Kalkulator pomaga w obliczeniu wysokości składki na PFRON. Składkę zobowiązani są odprowadzać pracodawcy, którzy nie osiągają wymaganego Ustawą 6% wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

W obecnych czasach większość działań przenosi się do świata wirtualnego, tworzenie wartościowych treści jest niezbędne. Dlatego też potrzeba redaktorów, którzy zadbają o to, aby zawartość internetowa była interesująca, przemyślana i dopasowana do potrzeb odbiorców. Pisanie tekstów — praca zdalna dla osób niepełnosprawnych to dobra okazja na zaistnienie zawodowe, mimo poważnych ograniczeń w funkcjonowaniu. Coraz więcej firm ma zapotrzebowanie na treści. Jednocześnie zwraca uwagę na zatrudnienie niepełnosprawnych w tej dziedzinie, oferując im możliwość pracy w formie zdalnej.

Celem poniższego wpisu jest pokazanie niepełnosprawnym kolejnej ścieżki rozwoju zawodowego oraz zachęcenie mających zdolności pisania tekstów, do aplikowania i rejestracji w bazie agencji My Wspieramy kandydatów do pracy. W artykule omówione zostaną najważniejsze zagadnienia związane z pracą przy redagowaniu artykułów publikowanych w Internecie. Przedstawimy korzyści, jakie wynikają z wykonywania pracy zdalnej dla osób z dysfunkcjami. Wskażemy umiejętności i cechy, jakie są potrzebne do pracy w budowaniu tekstu. Ponadto przedstawimy trudności, z jakimi może spotkać się osoba niepełnosprawna redagująca teksty oraz sposoby na rozwiązanie tych problemów.
Pisanie tekstów online – jak zacząć?

Zarabianie przez pisanie tekstów online to praca, którą można wykonywać z dowolnego miejsca. Daje to wiele możliwości osobom z niepełnosprawnościami, które chcą być niezależne.

Aby zacząć pracę przy tworzeniu artykułów online, potrzebujesz komputera i dostępu do Internetu. Aby rozpocząć karierę, musisz przejść kilka kroków.

 1. Na początku zdecyduj, w jakiej tematyce chcesz pisać i jakie rodzaje tekstu Cię interesują.
 2. Zadbaj o swój wizerunek online i stwórz portfolio — załóż bloga lub stronę internetową, na której będziesz publikował swoje teksty.
 3. Znajdź klientów, którzy potrzebują Twoich usług Pracodawcę, który Cię zatrudni lub aplikuj do agencji pracy dla osób niepełnosprawnych.
 4. Nie zapomnij o rozwoju zawodowym. Czytaj i pisz, poznawaj najnowsze trendy. Korzystaj z kursów i szkoleń, by dopasowywać się do potrzeb.
pisanie tekstów
Pisanie tekstów — praca zdalna dla niepełnosprawnych.

Pisanie tekstów — praca na umowę, a może własna działalność gospodarcza?

Pisanie tekstów to praca, która może być wykonywana na różnych zasadach. Osoba zainteresowana taką pracą może zdecydować się na podjęcie pracy na etat, umowę zlecenie lub otwarcie własnej działalności gospodarczej. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji.

 • Praca na etat daje bezpieczeństwo finansowe, ale z reguły mniejszą elastyczność i mniej swobody w wykonywaniu pracy.
 • Umowa zlecenie pozwala na większą elastyczność, ale jest mniej stabilna finansowo.
 • Własna działalność gospodarcza pozwala na pełną swobodę i kontrolę nad pracą, ale wymaga samodyscypliny i umiejętności prowadzenia biznesu.

Dla niepełnosprawnych, którzy chcą dopiero rozpocząć karierę w tworzeniu artykułów, godne polecenia jest poszukiwanie pracy, jako freelancer.

Pisanie tekstów – praca zdalna na etacie

Niepełnosprawni, będąc tańszymi pracownikami, mogą znaleźć stałą pracę zdalną przy pisaniu tekstów. Przedsiębiorcy często sięgają po takie rozwiązanie. Wszelkie treści są dla firm kanałem przekazu i sposobem na działania marketingowe.

Zatrudnienie w formie zdalnej niweluje wszelkie bariery istniejące w przedsiębiorstwach. Pracownik z niepełnosprawnością tworzy wartościowe treści, które przyciągają czytelników i klientów. Takie zatrudnienie oznacza dla niego stabilizację finansową, pewność pracy i ograniczenie trudności związanych z przemieszczaniem się. Pracodawca dzięki efektom pracy osoby z orzeczeniem, optymalizacji PFRON i dofinansowaniom wynagrodzeń zwiększa zaś rentowność firmy.

Pisanie tekstów na zlecenie

Pisanie tekstów na zamówienie to coraz popularniejszy sposób zarabiania pieniędzy w dobie rozwoju rynku e-commerce i marketingu internetowego. Wiele firm i agencji reklamowych poszukuje specjalistów od treści, którzy tworzą unikalne i wartościowe teksty na różne tematy.

Niepełnosprawni świetnie odnajdują się w takiej pracy. Najczęstsze wymagania dla pisarzy pracujących na zlecenie to: umiejętność pisania w języku ojczystym oraz zdolność do tworzenia ciekawych i angażujących treści. To starczy, aby móc pozyskiwać w miarę regularne zlecenia.

Pisanie tekstów za pieniądze, czy można się z tego utrzymać?

Samodzielne tworzenie artykułów to świetna opcja dla niepełnosprawnych, którzy nie chcą się wiązać żadną umową. Jeśli masz wiedzę w konkretnej dziedzinie i potrafisz budować teksty, możesz spróbować napisania artykułu bez wcześniejszego zlecenia.

W Internecie jest wiele platform, na których można sprzedawać swoje teksty. Samodzielne wystawianie ich na sprzedaż wiąże się z pewnymi wadami i zaletami. Owszem pracujesz, kiedy chcesz, nie masz presji ze strony pracodawcy i piszesz na tematy, które są Ci bliskie. Musisz jednak pamiętać, że samodzielna praca wymaga samodyscypliny, umiejętności zarządzania czasem i zdolności do znajdowania klientów.

Konkurencja w zawodzie jest duża, a stawki za twoje teksty są od tego uzależnione. Czasem musisz opuścić stawkę, by tekst się sprzedał, mimo iż masz świadomość, że jest on wysokiej jakości. To może rodzić frustrację. Kiedy zbudujesz i jednak swoją markę, zdobędziesz klientów, którzy będą Cię polecać, to ta forma pracy może być bardzo satysfakcjonująca, nie tylko z powodu wynagrodzenia, ale i prestiżu, jaki sobie wypracujesz.

Kto zatrudnia osoby niepełnosprawne do pisania tekstów?

Niepełnosprawni, którzy mają umiejętności pisarskie i chcą pracować zdalnie w branży tekstowej, mogą znaleźć zatrudnienie u różnych podmiotów. Większość firm posiada dzisiaj stronę internetową, na której znajduje się blog firmowy. Możesz śmiało bezpośrednio składać aplikacje do konkretnej firmy, szczególnie jeśli jest Ci bliska dana branża.

Niepełnosprawnych redaktorów treści zatrudniają różne wydawnictwa, agencje marketingowe i reklamowe. W dziedzinie tej działają także agencje pracy tymczasowej i biura tłumaczeń, które często poszukują ludzi do redagowania w różnych językach.

Wiele ofert tego typu posiadają agencje rekrutacyjne dla niepełnosprawnych, które są pośrednikiem między pracodawcą i kandydatem do pracy.

Szukasz pracy zdalnej przy pisaniu tekstów? Prześlij swoje CV

Praca zdalna na etacie przy artykułach jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla niepełnosprawnych. Daje możliwość pracy w komfortowym środowisku domowym, brak konieczności dojazdu do pracy i stabilizację finansową.

W poszukiwaniu pracy zdalnej przy przypisaniu tekstów warto byś rozważył skorzystanie z pomocy agencji zatrudnienia dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Specjalizuje się ona w znalezieniu zatrudnienia dla ludzi z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością, która dobrze sobie radzi z tworzeniem tekstów, wystarczy przesłać swoje CV i zarejestrować się w bazie agencji. Zyskasz wtedy dostęp do ofert i możliwości podjęcia pracy zdalnej m.in. przy tworzeniu wpisów blogowych lub opisów produktów. Zwiększysz swoje szanse na stabilne zatrudnienie.

Gdzie znaleźć oferty pracy zdalnej przy pisaniu tekstów?

Internet to doskonałe miejsce do znalezienia ofert związanych z redagowaniem. Istnieje wiele platform i stron w Internecie, na których można znaleźć ogłoszenia dla pisarzy, redaktorów i innych specjalistów piszących treści. Niektóre z tych stron to: Freelancer, Textbroker, Indeed, OLX, czy Pracuj.pl. Nie zapomnij o sieci kontaktów zawodowych, takich jak np. LinkedIn

Wszystkie wymienione strony mają tysiące ofert. Wiele z nich jest dostępnych dla niepełnosprawnych. Znajdziesz tam oferty pracy, zarówno na zlecenie, jak i stałe zatrudnienie. Korzystaj też z portali branżowych oraz forów dyskusyjnych, na których można znaleźć informacje o różnych zleceniach i ofertach pracy.

praca zdalna dla niepełnosprawnych
Praca zdalna dla niepełnosprawnych na etacie.

Pisanie artykułów — praca dla osoby niepełnosprawnej

Tworzenie treści jest szczególnie atrakcyjne dla niepełnosprawnych.

 1. Po pierwsze, nie wymaga dużego nakładu fizycznego, co jest ważne dla osób z trudnościami w poruszaniu się lub z ograniczeniami ruchowymi.
 2. Po drugie, pisanie tekstów jest pracą kreatywną, która pozwala na wykorzystanie własnych zdolności pisarskich i artystycznych.
 3. Po trzecie, praca ta pozwala na rozwijanie swoich umiejętności językowych oraz na poznawanie różnych tematów i dziedzin wiedzy.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że pisanie tekstów może być idealną pracą dla ludzi z dysfunkcjami.

Niepełnosprawni kandydaci do pisania tekstów, czyli kto?

Osoby z niepełnosprawnościami mogą pracować jako redaktorzy treści, bez względu na rodzaj niepełnosprawności. Pisać teksty mogą:

 • Niepełnosprawni ruchowo.
 • Niewidzący lub niewidomi.
 • Niedosłyszący lub głusi.
 • Chorzy psychicznie.

Wszyscy kandydaci z niepełnosprawnościami mogą potrzebować dostosowań w pracy zdalnej, takich jak dostęp do technologii, elastyczne godziny pracy lub wsparcie emocjonalne. Ważne jest, aby pracodawcy byli otwarci na potrzeby swoich pracowników z niepełnosprawnościami i byli gotowi zapewnić odpowiednie wsparcie.

Praca przy pisaniu tekstów dla osób niepełnosprawnych a trudności związane z dysfunkcją

Problemy w pracy przy tekstach mogą pojawiać się w zależności od rodzaju niepełnosprawności, którą posiadasz.

 • W przypadku niewidomych i niedowidzących praca ta może być utrudniona ze względu na konieczność korzystania z oprogramowania lub urządzeń wspomagających czytanie i pisanie. Mogą oni korzystać z oprogramowania do syntezatora mowy lub drukarek brajlowskich.
 • Niepełnosprawni z dysfunkcją narządu ruchu, mogą mieć trudności z korzystaniem z klawiatury, co wymaga zastosowania specjalnego sprzętu lub programów. Mogą oni potrzebować pomocy w dostępie do narzędzi komputerowych, takich jak specjalistyczna klawiatura, ergonomiczna wertykalna mysz lub interfejsy alternatywne, takie jak ekrany dotykowe lub systemy głosowe
 • Niepełnosprawni z dysfunkcją słuchu muszą czasem korzystać z tłumaczy języka migowego, bywa, że mają słabiej rozwinięte możliwości językowe. Mogą wymagać narzędzi do tłumaczenia mowy na tekst lub napisów do filmów
 • Chorzy psychicznie mogą mieć problemy z koncentracją lub motywacją do pracy. Mogą wymagać większej elastyczności w pracy lub pomocy w organizacji swojego czasu pracy

Pisanie artykułów – technologie i narzędzia ułatwiające pracę zdalną dla osób niepełnosprawnych

Niepełnosprawni mają do dyspozycji wiele narzędzi i technologii ułatwiających pracę. Istnieją specjalne programy, które pomagają w tworzeniu, tłumaczeniach i edycji tekstu. Dostępne są programy do przesyłania plików, narzędzia do pracy grupowej oraz programy do zarządzania projektem.

Co ułatwia pracę przy tworzeniu tekstów niepełnosprawnym?

Warto korzystać z technologii asystujących, takich jak programy do rozpoznawania mowy czy specjalne klawiatury i myszy, które ułatwiają realizację zadań.

Jednym z istotnych narzędzi jest oprogramowanie do rozpoznawania mowy, które umożliwia wprowadzanie tekstu do komputera głosem. Dzięki temu niewidomi lub niesprawni z trudnościami z pisaniem mogą tworzyć teksty bez konieczności korzystania z klawiatury czy myszy. Innym przydatnym narzędziem jest specjalistyczny program do czytania tekstu na ekranie, tzw. czytnik ekranowy dla niewidomych.

Kolejnymi narzędziami, które ułatwiają pracę zdalną dla niepełnosprawnych, są programy do tłumaczenia tekstu oraz programy do sprawdzania pisowni i gramatyki. Dzięki nim niepełnosprawni mogą tworzyć wysokiej jakości teksty w różnych językach, bez konieczności korzystania z pomocy tłumacza lub korektora.

Ponadto, osoby z niepełnosprawnościami mogą korzystać z różnych aplikacji mobilnych, które pozwalają na wykonywanie zleceń z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez konieczności korzystania z komputera stacjonarnego.

Pisanie artykułów — co się robi w takiej pracy?

Osoba niepełnosprawna pisząca teksty wykonuje podobne czynności, co każdy inny redaktor, niezależnie od tego, czy pisze dla firm, stron internetowych, czy dla magazynów.

Na początku musisz zdefiniować cel tekstu oraz tematykę, na której się skupisz. Następnie przeprowadzisz reaserch i zgromadzisz informacje, aby móc stworzyć tekst merytoryczny i o wysokiej jakości. W trakcie pisania musisz dbać o poprawną gramatykę, stylistykę oraz dostosowanie treści do wymogów SEO.

Po ukończeniu tekstu musisz przeprowadzić jego weryfikację i korektę, aby upewnić się, że jest on bezbłędny i spełnia wymagania klienta.

Pisanie tekstów do stron internetowych – wymogi

Podstawowym wymogiem przy tworzeniu treści jest dobra znajomość języka, w którym piszesz. Twój tekst ma być przyjazny i zrozumiały dla czytelnika. Trzeba, abyś pisał prosto, ale i merytorycznie. Niezbędne jest, abyś znał edytory tekstu, np. Microsoft Word czy Google Docs i dobrze poruszał się po Internecie. To podstawa.

Dla twojego przyszłego pracodawcy bardzo cenne będzie, jeśli będziesz znał podstawowe programy do tworzenia grafik, potrafił pisać zgodnie z wytycznymi, odnośnie długości i struktury tekstu, wiedział, jak zawrzeć w tekście słowa kluczowe, a także pisał z zachowaniem praw autorskich i zasad etyki dziennikarskiej.

Czy wykształcenie ma znaczenie w pracy przy pisaniu tekstów?

W tej dziedzinie wykształcenie formalne nie jest wymagane. Posiadanie wykształcenia może jednak otworzyć drzwi do bardziej wymagających projektów. Dobra znajomość języka polskiego, umiejętność pisania sprawnie i poprawnie oraz zrozumienie zasad SEO są ważniejsze niż formalne wykształcenie.

Dobrze, jeśli zdobyłeś wiedzę i umiejętności w pracy lub na własną rękę, bądź ucząc się z materiałów dostępnych w Internecie. Jednakże, jeśli planujesz tworzenie wpisów na konkretne tematy w ścisłej dyscyplinie, warto rozważyć zdobycie specjalistycznej wiedzy poprzez szkolenia lub kursy.

Cechy, jakie powinna mieć osoba tworząca teksty?

Pamiętaj, że aby tworzyć ciekawe wpisy, potrzebne Ci są przede wszystkim kreatywność, precyzja w wyrażaniu myśli, umiejętność analitycznego myślenia, skrupulatność, dokładność. Bez dobrej znajomości języka polskiego i zasad gramatyki i interpunkcji będzie Ci trudno.

Istotne są także umiejętności badawcze i szukanie informacji w Internecie oraz elastyczność w podejściu do różnorodnych tematów i dostosowywanie stylu do potrzeb klienta. Ważne jest również posiadanie dobrej organizacji pracy i umiejętności radzenia sobie z terminami.

Kreatywność – czy to wystarczy?

Kreatywność jest z pewnością atutem w pracy redakcyjnej. Czy wystarczy, aby zostać dobrym redaktorem treści? W tej pracy wymagane są również inne cechy opisane powyżej, a także doświadczenie w danej dziedzinie.

Kreatywność może pomóc w tworzeniu oryginalnych i przyciągających uwagę tekstów, ale dopiero w połączeniu z innymi umiejętnościami stanowi klucz do sukcesu.


Tworzenie artykułów — na jakie treści jest zapotrzebowanie?

W Internecie panuje ogromna konkurencja w każdej branży. Dlatego zastanów się, na jakie treści jest największe zapotrzebowanie.

Największe zapotrzebowanie na teksty mają firmy zajmujące się marketingiem internetowym, portale informacyjne oraz sklepy internetowe. Najczęściej poszukiwane są artykuły tematyczne, poradniki, recenzje produktów i usług, a także wpisy na blogi firmowe. Bywa, że firmy zatrudniają do pisania tekstów reklamowych, opisów produktów oraz tworzenia kreatywnych tytułów i nagłówków.

Jak zarabiać na pisaniu tekstów – 2 sprawdzone metody.

O czym pisać i jak orientować tematyce?

Dobra znajomość tematyki jest kluczowa przy tworzeniu tekstu. Przed rozpoczęciem kariery zastanów się nad swoimi zainteresowaniami i umiejętnościami. Znajdź dziedzinę, w której chcesz się specjalizować.

Ważne jest, byś monitorował aktualności i trendy. To pozwoli Ci na szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby i odpowiednie dopasowanie treści do wymagań użytkowników. Przeglądaj więc konkurencyjne strony i analizuj, jakie treści przyciągają najwięcej uwagi czytelników.

Przydatne mogą okazać się różnego rodzaju narzędzia do analizy, takie jak Google Trends czy Ahrefs. Pozwalają one na poznanie popularnych tematów w danej dziedzinie.


Pytania i odpowiedzi do artykułu: Pisanie tekstów — praca zdalna dla niepełnosprawnych


Gdzie szukać zleceń na pisanie tekstów będąc osobą niepełnosprawną?

Jeśli chcesz pracować przy pisaniu tekstów do Internetu? Korzystaj z platform internetowych, które umożliwiają znalezienie zleceń dla różnych firm i agencji. Dołącz do grup na Facebooku lub zarejestruj się na stronach ogłoszeniowych.

Jak zarabiać poprzez pisanie tekstów w Internecie?

W Internecie istnieje wiele różnych platform i serwisów, na których można zarabiać, pisząc artykuły. Wyszukaj portale ogłoszeniowe, na których firmy publikują oferty. Ważne jest, aby wybierać ogłoszenie zgodne z Twoimi zainteresowaniami i umiejętnościami. W poszukiwaniu zleceń przeglądaj fora i grupy na Facebooku poświęconych pisaniu tekstów i pracy zdalnej. Możesz także skorzystać z platform freelancerskich, gdzie możesz zgłaszać swoje oferty i szukać zleceń.

Czy niepełnosprawni mogą zarabiać, pisząc artykuły?

Praca w pisaniu tekstów może być idealną opcją dla niepełnosprawnych. Możesz wykonywać ją w różnych formach: pracując na umowie, umowie zleceniu, działalności gospodarczej lub działając jako freelancer. Istnieje wiele platform online, które oferują zlecenia na teksty. Redagowanie własnego bloga pozwala zarabiać na reklamach lub sponsorowanych postach.

Niepełnosprawni, jak zacząć pracę przy pisaniu tekstów?

Na początek zbuduj swoje portfolio. Zacznij od wpisów na własnym blogu lub na platformach społecznościowych. To pozwoli Ci na ćwiczenie umiejętności i na stworzenie swojego wirtualnego wizerunku oraz pokazanie potencjalnym klientom, co potrafisz. To swoista darmowa reklama. Przeglądaj strony internetowe z ofertami pracy dla pisarzy, wysyłaj próbki tekstów i aplikuj na odpowiednie stanowiska.

Pisanie tekstów — jakie wynagrodzenie?

Wynagrodzenie zależy od wielu czynników, takich jak: doświadczenie, specjalizacja, rodzaj tekstu, długość tekstu, a także od klienta lub firmy, dla której piszesz. Stawka za artykuł może wynosić od kilku do kilkuset złotych. Istnieją platformy, na których zlecenia są wyceniane na słowo, co oznacza, że ​​możesz zarobić określoną kwotę za każde napisane słowo.

0 komentarzy
Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *