Poczta Polska praca na poczcie też dla niepełnosprawnych

utworzone przez | 19, 09, 2021 | Zatrudnianie osób niepełnosprawnych, Porady dla osób niepełnosprawnych

Narzędzia dla pracodawców osób niepełnosprawnych

Szukasz pracy dla osób z orzeczeniem?

Szukasz pracowników z orzeczeniem?

obrazek kalkulatora pfron dofinansowanie

Kalkulator dofinansowania PFRON

Kalkulator oblicza wysokość dofinasnownia wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego. Pracodawca obliczy koszty płacy oraz realne obniżenie kosztów zatrudnienia pracownika niepełnosprawnego.

obrazek kalkulatora pfron wpłata

Kalkulator wpłaty na PFRON

Kalkulator pomaga w obliczeniu wysokości składki na PFRON. Składkę zobowiązani są odprowadzać pracodawcy, którzy nie osiągają wymaganego Ustawą 6% wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Biorąc pod uwagę zakres usług oraz obszar, na jakim działa Poczta Polska S.A., widzimy, że jest to przedsiębiorstwo, w którym znajduje zatrudnienie rzesza ludzi. Otwartość na osoby niepełnosprawne sprawia, że może być to dla nich dobre miejsce w ramach lokalnego rynku pracy. Już teraz część załogi stanowią osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

 • Na jakich stanowiskach osoba niepełnosprawna może znaleźć pracę w Poczcie Polskiej?
 • Jak znaleźć pracę w Poczcie i ile można tam zarobić?

Na te pytania i wiele innych dotyczących zatrudnienia u naszego operatora pocztowego odpowiadamy w poniższym artykule “Poczta Polska praca na poczcie też dla niepełnosprawnych”.


Jaką pracę oferuje Poczta Polska? Czy poczta zatrudnia niepełnosprawnych?

Ze względu na szeroki zakres usług oferowanych przez Pocztę Polską potrzebni są specjaliści i eksperci z różnych dziedzin. Zatrudnienie ma miejsce w działach administracji, marketingu, finansowych, sprzedaży. Jej pracownicy pracują też w działach IT, czy HR. Pracę w PP S.A. można znaleźć, korzystając m.in. z różnych serwisów internetowych.

Dla osób z orzeczeniem istnieje możliwość podjęcia zatrudnienia na różnych stanowiskach:

 • W obsłudze klienta — to nie tylko praca na poczcie w okienku. Jeśli kandydat do pracy ceni bezpośredni kontakt z klientem, charakteryzuje się dobrą organizacją pracy i nie boi się wyzwań, może zostać zatrudniony na stanowisku listonosza lub pracownika obsługi klienta w różnych sektorach.
 • W centrum logistycznym – w tym obszarze Poczta zatrudnia na stanowiskach: kierowca, magazynier lub jako pracownik sortujący przesyłki.
 • W ochronie – w tym obszarze pracownicy zajmują się ochroną i zabezpieczeniem porządku podczas imprez okolicznościowych, sportowych i kulturalno-rozrywkowych oraz ochroną lotnisk.
 • W centrali – siedziba centrali Poczty znajduje się w Warszawie, zadania administracyjne realizują pracownicy w oddziałach regionalnych, które znajdują się w całej Polsce.

Spółka oferuje dla osób niepełnosprawnych nie tylko mnóstwo ofert i stałe zatrudnienie, ale również staże z Powiatowego Urzędu Pracy oraz szkolenia dla tych, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje.

Zatrudnienie w Poczta, gdzie szukać ofert pracy na poczcie?

Operator dzięki swojej polityce otwartości i gotowości w zatrudnianiu pracowników z orzeczoną niepełnosprawnością na różnorodnych stanowiskach jawi się, jako atrakcyjny pracodawca dla osób niepełnosprawnych poszukujących wolnego wakatu. Firma publikuje około 100 nowych ofert dziennie na terenie kraju, pracownicy są też angażowani na nowe stanowiska w rekrutacjach wewnętrznych.

Poczta Polska aplikuj tu:

Najwięcej ofert pracy w całej Polsce oraz w poszczególnych miastach (np. Ruda Śląska, Pruszcz Gdański) możemy znaleźć na stronie kariery “oferujemy pracę” PP S.A.

Oprócz tego firma publikuje swoje aktualne oferty na różnych popularnych portalach ogłoszeniowych. Poniżej adresy niektórych z nich: Poczta Polska kariera z pl.indeed.com, Poczta Polska pracuj.pl, Poczta Polska praca.pl

Oferty pracy Poczta Polska kieruje również do PUP. Praca dla niepełnosprawnych na poczcie jest więc możliwa do zdobycia tą drogą.

Jak aplikować i gdzie pytać o pracę?

Największe zapotrzebowanie jest na listonoszy z własnym samochodem. Jest dużo ofert na stanowiska związane z obsługą klienta lub w dziale administracji.

Osoby niepełnosprawne zainteresowane pracą u krajowego operatora pocztowego mają możliwość skontaktowania się za pośrednictwem dostępnych formularzy lub danych kontaktowych zawartych w ogłoszeniu. Mogą również bezpośrednio skontaktować się z pracodawcą. Poczta Polska kontakt:

Centrala Poczty Polskiej S.A.
ul. Rodziny Hiszpańskich 8
00-940 Warszawa

Poczta Polska infolinia dla pracowników. Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 20:00

 • z telefonów stacjonarnych: 801 333 444
 • z telefonów komórkowych i stacjonarnych: (+48) 438 420 600
 • e-mail: kontakt@poczta-polska.pl

Kontakt z Pocztą Polską jest możliwy za pomocą mediów społecznościowych. Firma posiada oficjalne konta na Facebooku, Instagramie, YouTube, Tweeter i LinkedIn.

poczta polska praca
Poczta polska praca dla niepełnosprawnych.

Poczta Polska rekrutacja. Jak przebiega rekrutacja do pracy na poczcie?

Rekrutacja na stanowisko w poczcie nie różni się niczym szczególnym. Należy znaleźć ofertę pracy.  W odpowiedzi na nią przesłać pracodawcy swoje CV oraz dodatkowo list motywacyjny, jeśli jest o nim wzmianka w ogłoszeniu. Później pozostaje oczekiwać na zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną. Jeśli tak się stanie, należy przygotować się do kolejnego etapu rekrutacji wewnętrznej. Zaproszenie oznacza, że pracodawca jest wstępnie zainteresowany kandydatem.

Przed spotkaniem warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi pracodawcy oraz świadczonych usługach przez polskiego operatora. Zespół rekrutacyjny może poprosić kandydata o wykonanie jakiegoś zadania. Ma to na celu sprawdzenie praktycznych umiejętności przyszłego pracownika, co zwiększa szanse na zatrudnienie. Poczta chętnie zatrudnia pracowników z orzeczeniem, dlatego aplikować i brać udział w rekrutacjach mogą również osoby z niepełnosprawnością.

Praca Poczta – czy to dobry wybór?

Praca na poczcie jest odpowiednim wyborem dla osób ceniących sobie stabilne zatrudnienie.

Pracę na poczcie mogą otrzymać osoby o różnorodnych kwalifikacjach. Dzięki czemu zatrudnienie znajdzie zarówno osoba ceniąca sobie bezpośredni kontakt z ludźmi na stanowisku związanym z obsługą klienta, jak i osoba z prawem jazdy jako listonosz rozwożący przesyłki lub kierowca. Zatrudnienie może otrzymać również pracownik fizyczny np. w sortowniach lub na magazynie.

Poczta praca – czy to się opłaca?

Operator oferuje swoim pracownikom możliwość rozwoju zawodowego, szkolenia, a także nagrody finansowe: dodatki stażowe i premie. W Internecie można znaleźć informacje o 13 pensji dla listonoszy. Dodatkowo Poczta oferuje dofinansowania wypoczynku i wydarzeń kulturowych, ponadto dobre warunki zakupu prywatnej opieki medycznej i karty Multisport.

Atrakcyjne warunki zatrudnienia, różnorodność dostępnych stanowisk pracy oraz polityka firmy sprawia, że może być to doskonała oferta dla wielu osób z niepełnosprawnościami.

Wynagrodzenie w Poczcie Polskiej, ile można zarobić, pracując na poczcie?

Kwestia zarobków to nieodłączny element każdej pracy. To jeden z podstawowych czynników decydujących o tym, czy zdecydujemy się na aplikację na określone stanowisko i udział w rekrutacji. Zarobki to bardzo indywidualna sprawa i wynagrodzenie zależy od wielu czynników. W różnych miejscach ostateczna kwota może się różnić, dlatego przedstawiamy przybliżone sumy. Dlatego przedstawiamy zestawienie wynagrodzeń wg respondentów w firmie Poczta Polska.

Średnie miesięczne wynagrodzenie na stanowisku:

 • Listonosz wynosi około 2742 zł – (6% powyżej średniej krajowej).
 • Kierowca kat. C + E wynosi około 3287 zł – (na poziomie średniej krajowej).
 • Kierowca kat. B wynosi około 2498 zł – (23% poniżej średniej krajowej).
 • Kurier wynosi około 3301 zł – (26% powyżej średniej krajowej).
 • Pracownik sortowni wynosi około 2822 zł – (na poziomie średniej krajowej).
 • Pracownik ds. opracowania przesyłek wynosi około 2437 zł – (na poziomie średniej krajowej).
 • Pracownik obsługi klienta wynosi około 2267 zł – (44% poniżej średniej krajowej).
 • Specjalista ds. analiz strategicznych wynosi około 6930 zł – (na poziomie średniej krajowej).
 • Specjalista ds. marketingu wynosi około 2450 zł – (35% powyżej średniej krajowej).
 • Specjalista ds. technicznych wynosi około 3303 zł – (26% powyżej średniej krajowej).

Źródło: Indeed.com

Uwaga: dane dotyczące zarobków przedstawionych powyżej są oparte na danych pochodzących od respondentów. Dają one czytelnikom jedynie poglądowe porównania. Wynagrodzenie może się różnić zależnie od doświadczenia oraz umiejętności. Faktyczne stawki można poznać podczas rekrutacji oraz w trakcie zatrudnienia.

Jak podano do informacji publicznej średnie podwyżki dla pracowników Poczty Polskiej w całym 2022 roku wyniosły ok. 1000 zł miesięcznie. Napisz w komentarzu, jeśli wiesz ile obecnie faktycznie zarabia osoba z orzeczeniem w Poczta Polska.

Opinie o pracy w Poczcie Polskiej

Przeglądając internet, można natknąć się na różne opinie na temat pracy u operatora pocztowego. Bywają też mniej pochlebne. W warto zauważyć, że spora część z nich pochodzi od byłych pracowników. Warto zastanowić się, z czego mogą wynikać. Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony, a szczególnie jeśli mówimy o tak potężnym przedsiębiorstwie. Warto zwrócić na to uwagę i zachować dystans czytając wszystkie opinie.

Często podkreślany jest fakt, że poczta zapewnia stabilne zatrudnienie i wypłaca pracownikom pensje na czas, a jest to bez wątpienia bardzo ważny aspekt pracy zawodowej.

Wszelkie opinie na temat Poczty Polskiej można poczytać, np. na: absolvent.pl lub gowork.pl

Poczta Polska S.A. lider usług pocztowych

Poczta Polska S.A. jest jednym z krajowych liderów usług komunikacyjnych, paczkowo-kurierskich i logistycznych oraz narodowym operatorem pocztowym. Zatrudnia ponad 70 tys. pracowników i tym samym jest największym pracodawcą w kraju. Dlatego “Poczta Polska praca” to bardzo popularna fraza wśród osób rozważających zatrudnienie w tej firmie.

Z jej usług korzysta ponad 90% Polaków. Przewagą konkurencyjną Poczty Polskiej jest to, że posiada 7600 placówek, filii pocztowych i agencji pocztowych. Ponadto jest jednym z największych pracodawców osób z niepełnosprawnościami.

Poczta Polska S.A. jest spółką nadrzędną Grupy Poczta Polska Spółka Akcyjna. W skład całej grupy kapitałowej wchodzą spółki działające na rzecz Poczty Polskiej S.A. Należą do nich:

 • Bank Pocztowy S.A.
 • Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych;
 • Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.;
 • Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o.;
 • Pocztylion – Arka PTE S.A.;
 • POSTDATA S.A.;
 • Poczta Polska Dystrybucja S.A.

O tym, że spółka to ogromne przedsiębiorstwo świadczą dane liczbowe, które robią spore wrażenie. Spójrzmy na nie:

 • 6 000 samochodów;
 • 30 000 listonoszy i kurierów;
 • 15 mln punktów adresowych;
 • 5 mln listów dziennie;
 • 350 tys. paczek dziennie;
 • 7 600 placówek pocztowych;
 • 28,5 mln klientów rocznie.

W ostatnim czasie firma zdobyła pierwsze miejsce w rankingu gazety Rzeczpospolita w kategorii najcenniejszych polskich marek działających w sektorze usług. W 2020 r. została laureatem konkursu TOP Marka, zajmując pierwsze miejsce w kategorii firm kurierskich.

Czym zajmuje się operator? Profil firmy Poczta Polska SA

Spółka przede wszystkim zajmuje się usługami pocztowymi, czyli odbiorem i dostarczaniem przesyłek listowych lub paczek dla klientów indywidualnych i biznesowych. To jednak nie wszystkie usługi, jakie oferuje swoim klientom.

Przedsiębiorstwo zajmuje się świadczeniem usług pocztowych i realizuje również transport przesyłek pocztowych zarówno na terenie kraju, jak i za granicę. Usługi logistyczne odbywają się z wykorzystaniem floty pojazdów samochodowych przedsiębiorstwa.

Obsługuje także przesyłki biznesowe oraz prowadzi działalność finansową. Ponadto w swojej ofercie posiada produkty bankowe i ubezpieczenia oraz prowadzi działalność finansową. Operator realizuje przekazy pieniężne oraz świadczy usługi płatnicze związane z przesyłkami pocztowymi. Co ciekawe, Poczta, dbając również o filatelistów, wydaje własne kolekcje znaczków.

Poczta Polska praca dla niepełnosprawnych

Poczta zachęca do rekrutacji i aplikowania na różne stanowiska osoby po dłuższej przerwie, po 50 roku życia oraz osoby z orzeczoną niepełnosprawnością. Podejmuje działania zmierzające do zwiększenia wskaźnika ich zatrudnienia. To sprawia, że jest jednym z największych pracodawców osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy.

Poczta Polska Spółka Akcyjna została nagrodzona za działania na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Spółka zdobyła II miejsce w konkursie „Lodołamacze”, w kategorii Otwarty Rynek. Wcześniej – w tej samej edycji konkursu – zdobyła I miejsce na szczeblu regionalnym oraz prestiżową statuetkę „Pracodawca Wrażliwy Społecznie”. Zyskała również tytuł Pracodawca Godny Zaufania w kategorii Firma Przyjazna Niepełnosprawnym.

Współpracując z Fundacją Aktywizacja od 2018 roku, realizowała w ramach projektu PFRON pilotażowy program „Praca – Integracja”. Projekt obejmował dwie edycje. W pierwszej (do grudnia 2019) zostało zatrudnionych 405 pracowników niepełnosprawnych na stanowiskach takich jak: listonosz, czy pracownik w sortowni. Łącznie w pierwszej i drugiej edycji programu, która trwała od lutego 2020 do kwietnia 2021 roku w Poczcie znalazło swoje zatrudnienie 650 osób z niepełnosprawnością. Dzięki prowadzonym działaniom pod koniec kwietnia w 2021 roku wskaźnik zatrudnienia pracowników niepełnosprawnych wyniósł 2,4% wszystkich zatrudnionych. Na poczcie pracuje już 1700 osób z orzeczeniem, a wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych wynosi 2,68%.

Obecnie Poczta samodzielnie zatrudnia kolejnych pracowników niepełnosprawnych. Atrakcyjne warunki zatrudnienia, różnorodność dostępnych stanowisk pracy oraz polityka firmy sprawia, że może być to doskonała oferta dla osób z niepełnosprawnościami.

Praca dla osób z orzeczeniem w Poczcie Polskiej – podsumowanie

Wzrost zatrudnienia osób z niepełnosprawnością jest jednym z celów strategicznych Poczty Polskiej. PFRON w pełni wspiera przedsiębiorstwo w ich osiągnięciu. Od stycznia 2019 do kwietnia 2021 zatrudniła 650 pracowników niepełnosprawnych. To pokazuje, że firma chętnie zatrudnia osoby niepełnosprawne i podejmuje wiele aktywnych działań prowadzących do nieustannego wzrostu poziomu zatrudnienia osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Największe zapotrzebowanie jest na stanowiska listonoszy, w sortowniach i w punktach obsługujących klientów oraz pracowników fizycznych.

Poczta Polska prowadzi politykę otwartą i przyjazną osobom z niepełnosprawnościami. Oferuje korzystanie ze specjalnych usług pocztowych klientom posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności, np. bezpłatną obsługę w miejscu zamieszkania. W części placówek zainstalowano windy, zlikwidowano progi, został obniżony poziom zawieszenia skrzynek pocztowych oraz zbudowano podjazdy. Punkt pocztowy jest dosyć przyjaznym miejscem dla osób niepełnosprawnych. Praca dla niepełnosprawnych na poczcie jest możliwa dla osób z różnymi schorzeniami.

Praca dla osób niepełnosprawnych – gdzie jeszcze jej szukać?

Przedsiębiorcy z wielu polskich miast – również ze stolicy – coraz częściej oferują pracę osobom niepełnosprawnym. Robią to, nie tylko sugerując się społeczną odpowiedzialnością. Zauważają ogromny potencjał w dotychczas nieśmiało eksploatowanym środowisku. Fakt ten potwierdzają rozliczne oferty pracy, które na internetowych serwisach ogłoszeniowych sygnują się swoją dostępnością dla osób z dysfunkcjami. Jesteś zatem osobą niepełnosprawną, poszukującą stabilnej, dobrze płatnej posady? Znajdź na Gowork.pl najlepsze oferty, które spełnią każde z Twoich wymagań!
Jakie zarobki Poczta Polska S.A.?

Wynagrodzenie jest tajemnicą, wysokość to indywidualna sprawa. Poczta Polska zarobki oferuje od poziomu najniższej krajowej 3490 zł do 7000 zł na stanowiskach kierowniczych.

Jaka praca dla niepełnosprawnych na Poczcie?

Najwięcej ofert pracy jest dla listonoszy z własnym samochodem. Można również znaleźć prace na stanowiskach w obsłudze klienta lub w administracji.

6 komentarzy
 1. Anna Strippel

  Jestem osobą słabosłysząca z orzeczeniem niepełnosprawny. Mieszkam koło Tomaszowa Maz szukam pracy na poczcie umowę o pracę

  Odpowiedz
 2. Łukasz

  Witam, posiadam orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Jestem poważnie zainteresowany na stanowisku listonosz samochodowy. Proszę o kontakt emailem

  Odpowiedz
  • Małgorzata Gorczyca-Antosz

   Agencja My Wspieramy zaprasza Pana do rejestracji w naszej bazie kandydatów do zatrudnienia https://mywspieramy.org/praca-dla-niepelnosprawnych/
   W pierwszej kolejności podczas rekrutacji typujemy osoby, które zostawiły u nas swoje CV.

   Odpowiedz
   • Łukasz

    Już zostawiłem tutaj swój CV.

    Odpowiedz
Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *