Poczta Polska praca na poczcie też dla niepełnosprawnych

utworzone przez | 19, 09, 2021 | Zatrudnianie osób niepełnosprawnych, Porady dla osób niepełnosprawnych

Narzędzia dla pracodawców osób niepełnosprawnych

Szukasz pracy dla osób z orzeczeniem?

Szukasz pracowników z orzeczeniem?

obrazek kalkulatora pfron dofinansowanie

Kalkulator dofinansowania PFRON

Kalkulator oblicza wysokość dofinasnownia wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego. Pracodawca obliczy koszty płacy oraz realne obniżenie kosztów zatrudnienia pracownika niepełnosprawnego.

obrazek kalkulatora pfron wpłata

Kalkulator wpłaty na PFRON

Kalkulator pomaga w obliczeniu wysokości składki na PFRON. Składkę zobowiązani są odprowadzać pracodawcy, którzy nie osiągają wymaganego Ustawą 6% wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Poczta Polska S.A. jest jednym z krajowych liderów usług komunikacyjnych, paczkowo-kurierskich i logistycznych oraz narodowym operatorem pocztowym. Zatrudnia ponad 70 tys. pracowników i tym samym jest największym pracodawcą w kraju. Dlatego Poczta Polska praca to bardzo popularna fraza wśród osób rozważających zatrudnienie w tej firmie. Z jej usług korzysta ponad 90% Polaków. Posiada 7600 placówek, filii i agencji pocztowych. Ponadto jest jednym z największych pracodawców osób z niepełnosprawnościami, ale o tym więcej w dalszej części artykułu.

Poczta Polska S.A. jest spółką nadrzędną Grupy Poczta Polska Spółka Akcyjna. W skład całej grupy kapitałowej wchodzą spółki działające na rzecz Poczty Polskiej. Należą do nich:

 • Bank Pocztowy S.A.
 • Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych;
 • Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.;
 • Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o.;
 • Pocztylion – Arka PTE S.A.;
 • POSTDATA S.A.;
 • Poczta Polska Dystrybucja S.A.

O tym, że spółka to ogromne przedsiębiorstwo świadczą dane liczbowe, które robią spore wrażenie. Spójrzmy na nie poniżej:

 • 6 000 samochodów;
 • 30 000 listonoszy i kurierów;
 • 15 mln punktów adresowych;
 • 5 mln listów dziennie;
 • 350 tys. paczek dziennie;
 • 7 600 placówek pocztowych;
 • 28,5 mln klientów rocznie.

W ostatnim czasie firma zdobyła pierwsze miejsce w rankingu gazety Rzeczpospolita w kategorii najcenniejszych polskich marek działających w sektorze usług. W 2020 r. została laureatem konkursu TOP Marka zajmując pierwsze miejsce w kategorii firm kurierskich.


Czym zajmuje się operator? Profil firmy Poczta Polska SA

Spółka przede wszystkim zajmuje się usługami pocztowymi, czyli odbiorem i dostarczaniem przesyłek listowych lub paczek. To jednak nie wszystkie usługi, jakie oferuje swoim klientom. Przedsiębiorstwo realizuje również transport przesyłek pocztowych zarówno na terenie kraju, jak i za granicę. Obsługuje także przesyłki biznesowe oraz prowadzi działalność finansową. Spółka realizuje przekazy pieniężne oraz świadczy usługi płatnicze. Ponadto w swojej ofercie posiada produkty bankowe i ubezpieczenia oraz prowadzi działalność finansową. Operator realizuje przekazy pieniężne oraz świadczy usługi płatnicze związane z przesyłkami pocztowymi, a także usługi logistyczne z wykorzystaniem floty pojazdów samochodowych przedsiębiorstwa. Co ciekawe, Poczta dbając również o filatelistów, wydaje własne kolekcje znaczków.

Biorąc pod uwagę zakres usług oraz obszar na jakim działa, Poczta Polska to przedsiębiorstwo, w którym znajduje zatrudnienie rzesza ludzi, a otwartość na osoby niepełnosprawne sprawia, że może być to dla nich dobre miejsce w znalezieniu zajęcia. Już teraz część załogi stanowią osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Prawo nie zabrania osobom z dysfunkcjami podejmować zatrudnienie na otwartym rynku pracy.

 • Na jakich stanowiskach osoba niepełnosprawna może znaleźć pracę w Poczcie Polskiej?
 • Jak znaleźć pracę w Poczcie i ile można tam zarobić?

Na te pytania i wiele innych dotyczących zatrudnienia u naszego operatora pocztowego odpowiadamy w poniższym artykule.

Jaką pracę oferuje Poczta Polska

Ze względu na szeroki zakres usług oferowanych przez Pocztę Polską potrzebni są specjaliści i eksperci z różnych dziedzin. Zatrudnienie ma miejsce w działach administracji, marketingu, finansowych, sprzedaży. Wiele osób pracuje też w IT czy HR. Pracę można znaleźć korzystając m.in. z różnych serwisów internetowych.

Dla osób z orzeczeniem istnieje możliwość podjęcia zatrudnienia na różnych stanowiskach:

 • W obsłudze klienta – jeśli zainteresowany ważny ceni bezpośredni kontakt z klientem, charakteryzuje się dobrą organizacją pracy i nie boi się wyzwań, może zostać zatrudniony na stanowisku listonosza lub pracownika obsługi klienta.
 • W centrum logistycznym – w tym obszarze Poczta zatrudnia na stanowiskach: kierowca, magazynier lub jako pracownik sortujący przesyłki.
 • W ochronie – w tym obszarze pracownicy zajmują się ochroną i zabezpieczeniem porządku podczas imprez okolicznościowych, sportowych i kulturalno-rozrywkowych oraz ochroną lotnisk.
 • W centrali – siedziba centrali Poczty znajduje się w Warszawie, natomiast zadania administracyjne realizują pracownicy w oddziałach regionalnych, które znajdują się w całej Polsce.

Spółka oferuje dla osób niepełnosprawnych nie tylko mnóstwo ofert i stałe zatrudnienie, ale również staże za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy oraz szkolenia dla tych, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje.

Zatrudnienie w Poczta, gdzie szukać ofert pracy na poczcie

Operator dzięki swojej polityce otwartości i gotowości w zatrudnianiu pracowników z orzeczoną niepełnosprawnością na różnorodnych stanowiskach jawi się jako atrakcyjny pracodawca dla osób niepełnosprawnych poszukujących wolnego wakatu. Firma publikuje około 100 nowych ofert dziennie na terenie kraju.

Poczta Polska aplikuj tu:

Najwięcej ofert pracy w całej Polsce oraz w poszczególnych miastach (np. Ruda Śląska, Pruszcz Gdański) możemy znaleźć na stronie kariery „oferujemy pracę”: https://www.poczta-polska.pl/aplikuj/

Oprócz tego firma publikuje swoje oferty na różnych popularnych portalach ogłoszeniowych. Poniżej adresy niektórych z nich:

Poczta Polska kariera:

https://pl.indeed.com/Praca-Poczta-Polska

Poczta Polska pracuj pl:

https://pracodawcy.pracuj.pl/poczta-polska-s-a,9

Oferty pracy Poczta Polska też tutaj:

https://www.praca.pl/698661,poczta_polska_s_a,warszawa,firma.html

Jak aplikować i gdzie pytać o pracę?

Największe zapotrzebowanie jest na listonoszy z własnym samochodem. Można również znaleźć oferty na stanowiska związane z obsługą klienta lub w dziale administracji.

Osoby niepełnosprawne zainteresowane pracą u krajowego operatora pocztowego mają możliwość skontaktowania się za pośrednictwem dostępnych formularzy lub danych kontaktowych zawartych w ogłoszeniu. Mogą również bezpośrednio skontaktować się z pracodawcą:

Centrala Poczty Polskiej S.A.
ul. Rodziny Hiszpańskich 8
00-940 Warszawa

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 20:00

 • z telefonów stacjonarnych: 801 333 444
 • z telefonów komórkowych i stacjonarnych: (+48) 438 420 600
 • e-mail: kontakt@poczta-polska.pl

Kontakt z Pocztą Polską jest także możliwy za pomocą mediów społecznościowych, firma posiada oficjalne konta na Facebooku, Instagramie, YouTube, Tweeter i LinkedIn.

poczta polska praca
poczta polska praca

Poczta Polska praca dla niepełnosprawnych

Poczta zachęca do rekrutacji i aplikowania na różne stanowiska osoby po dłuższej przerwie, po 50 roku życia oraz osoby z orzeczoną niepełnosprawnością. Podejmuje mnóstwo działań zmierzających do zwiększenia wskaźnika ich zatrudnienia co sprawia, że jest jednym z największych pracodawców osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy.

Poczta Polska Spółka Akcyjna została nagrodzona za działania na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Spółka zdobyła II miejsce w konkursie „Lodołamacze”, w kategorii Otwarty Rynek. Wcześniej – w tej samej edycji konkursu – zdobyła I miejsce na szczeblu regionalnym oraz prestiżową statuetkę „Pracodawca Wrażliwy Społecznie”. Zyskała również tytuł Pracodawca Godny Zaufania w kategorii Firma Przyjazna Niepełnosprawnym.

Współpracując z Fundacją Aktywizacja od 2018 roku realizowała w ramach projektu PFRON pilotażowy program „Praca – Integracja”. Projekt obejmował dwie edycje. W pierwszej (do grudnia 2019) zostało zatrudnionych 405 pracowników niepełnosprawnych na stanowiskach takich jak przykładowo : listonosz czy pracownik w sortowni. Łącznie natomiast w pierwszej i drugiej edycji programu, która trwała od lutego 2020 do kwietnia 2021 roku w Poczcie znalazło swoje zatrudnienie 650 osób z niepełnosprawnością. Dzięki prowadzonym działaniom pod koniec kwietnia w 2021 roku wskaźnik zatrudnienia pracowników niepełnosprawnych wyniósł 2,4% wszystkich zatrudnionych. Kolejne artykuły mówią, że na poczcie pracuje już 1700 osób z orzeczeniem a wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych wynosi 2,68% w stosunku całej załogi.

Obecnie Poczta nie współpracuje już z Fundacją Aktywizacja i samodzielnie zatrudnia kolejnych pracowników niepełnosprawnych. Atrakcyjne warunki zatrudnienia, różnorodność dostępnych stanowisk pracy oraz polityka firmy sprawia, że może być to doskonała oferta dla wielu osób z niepełnosprawnościami.

Opinie o pracy w Poczcie Polskiej

Przeglądając internet można natknąć się na różne opinie na temat pracy u operatora pocztowego. Bywają również te mniej pochlebne, jednak warto zauważyć, że spora część z nich pochodzi od byłych pracowników i warto zastanowić się, z czego mogą wynikać. Chyba każdy z nas zauważył, że w sieci niezadowoleni klienci wylewają swoje żale i znacznie chętniej wyrażają negatywną opinie o danej firmie czy usłudze. Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony, a szczególnie jeśli mówimy o tak potężnym przedsiębiorstwie. Z tego względu warto zwrócić uwagę na formę, w jakiej są pisane i zachować dystans czytając wszystkie opinie. Mimo to często podkreślany jest fakt, że poczta zapewnia stabilne zatrudnienie i wypłaca pracownikom pensje na czas, a jest to bez wątpienia bardzo ważny aspekt pracy zawodowej.

Opinie na temat Poczty Polskiej można poczytać:

Podziel się swoją opinią o pracy na poczcie w komentarzu.

Wynagrodzenie w Poczcie Polskiej, ile można zarobić pracując na poczcie

Niewątpliwie kwestia zarobków to nieodłączny element każdej pracy. Jest to jeden z podstawowych czynników decydujących o tym, czy zdecydujemy się na aplikację na określone stanowisko i udział w rekrutacji.

Przygotowaliśmy listę wynagrodzeń jakich spodziewać się można w Poczcie. Jednak warto dodać, że jest to bardzo indywidualna sprawa i wynagrodzenie zależy od wielu czynników, w różnych miejscach ostateczna kwota może się różnić, dlatego przedstawiamy przybliżone sumy. Oto one:

 • listonosz około 2700 zł. miesięcznie,
 • magazynier około 2450 zł. miesięcznie.
 • kierowca kat. C + E około 3200 zł. miesięcznie,
 • kierowca kat. B około 2400 zł. miesięcznie,
 • kurier około 2800 zł. miesięcznie,
 • mechanik samochodowy około 2800 zł. miesięcznie,
 • diagnosta samochodowy około 3400 zł. miesięcznie,
 • pracownik obsługi klienta około 1950 zł. miesięcznie
 • pracownik ds. dokumentacji około 2400 zł. miesięcznie,
 • specjalista ds. marketingu około 2450 zł. miesięcznie,
 • specjalista techniczny około 3300 zł. miesięcznie.

Źródło: https://pl.indeed.com/cmp/Poczta-Polska/salaries

Napisz w komentarzu, jeśli wiesz ile obecnie zarabia osoba z orzeczeniem w Poczta Polska.

Jak przebiega rekrutacja do pracy na poczcie

Rekrutacja na stanowisko w poczcie nie różni się niczym szczególnym od tych prowadzonych w innych firmach. Należy znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę pracy.  W odpowiedzi na nią przesłać pracodawcy swoje CV oraz dodatkowo list motywacyjny, jeśli jest o nim wzmianka w ogłoszeniu. Później pozostaje oczekiwać na zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną. Jeśli tak się stanie należy przygotować się do kolejnego etapu rekrutacji wewnętrznej. Zaproszenie na rozmowę oznacza, że przyszły pracodawca jest wstępnie zainteresowany kandydaturą danej osoby.

Przed spotkaniem warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi pracodawcy oraz świadczonych usługach przez polskiego operatora. Może zdarzyć się tak, że zespół rekrutacyjny poprosi kandydata o wykonanie specjalnie przygotowanego zadania. Warto być na to przygotowanym. Ma to na celu sprawdzenie praktycznych umiejętności przyszłego pracownika. Poprawnie wykonane zadanie naturalnie zwiększa szanse na zatrudnienie. Dodatkowo poczta chętnie zatrudnia pracowników z orzeczeniem, dlatego aplikować i brać udział w rekrutacjach mogą również osoby z niepełnosprawnością.

Praca Poczta – czy to dobry wybór?

Niewątpliwie praca na poczcie jest odpowiednim wyborem dla osób ceniących sobie stabilne zatrudnienie. Ponadto operator oferuje swoim pracownikom możliwość rozwoju zawodowego, szkolenia, a także nagrody finansowe w postaci: dodatków stażowych, premii oraz 13 pensji.

Dodatkowym plusem Poczty Polskiej jako pracodawcy jest to, że pracę na poczcie mogą otrzymać osoby o różnorodnych kwalifikacjach. Dzięki czemu zatrudnienie znajdzie za równo osoba ceniąca sobie bezpośredni kontakt z ludźmi przykładowo na stanowisku związanym z obsługą klienta, jak i osoba z prawem jazdy jako listonosz rozwożący przesyłki lub kierowca. Zatrudnienie może otrzymać również pracownik fizyczny np. w sortowniach lub na magazynie.

Poczta praca – czy to się opłaca?

W internecie można znaleźć informacje o 13 pensji dla listonoszy. Dodatkowo Poczta swoim pracownikom oferuje dodatki stażowe, dofinansowania wypoczynku i wydarzeń kulturowych, ponad to dobre warunki zakupu prywatnej opieki medycznej i karty Multisport.

Atrakcyjne warunki zatrudnienia, różnorodność dostępnych stanowisk pracy oraz polityka firmy sprawia, że może być to doskonała oferta dla wielu osób z niepełnosprawnościami.

Praca dla osób z orzeczeniem w Poczcie Polskiej – podsumowanie

Wzrost zatrudnienia osób z niepełnosprawnością jest jednym z celów strategicznych Poczty Polskiej. PFRON w pełni wspiera przedsiębiorstwo w ich osiągnięciu. W ramach pilotażowego programu „Praca – Integracja” realizowanego przez PFRON i przy współpracy z Fundacją Aktywizacja spółka od stycznia 2019 do kwietnia 2021 zatrudniła 650 pracowników niepełnosprawnych. To pokazuje, że firma chętnie zatrudnia osoby niepełnosprawne i podejmuje wiele aktywnych działań prowadzących do nieustannego wzrostu poziomu zatrudnienia osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Dowodem na to jest stale rosnący wskaźnik zatrudnienia pracowników z niepełnosprawnością. Największe zapotrzebowanie jest na stanowiska listonoszy, w sortowni i w punktach obsługujących klientów, czasem jako pracownik fizyczny. Na tych stanowiskach też pracuje najwięcej osób.

Poczta Polska prowadzi politykę otwartą i przyjazną osobom z niepełnosprawnościami. Ponadto oferuje korzystanie z usług pocztowych klientom posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności, przykładowo bezpłatną obsługę w miejscu zamieszkania. W części placówek zainstalowano windy, zlikwidowano progi wyrównując w ten sposób powierzchnię jezdną, dodatkowo został obniżony poziom zawieszenia skrzynek pocztowych oraz zbudowano podjazdy. To wszystko sprawia, że punkt pocztowy jest przyjaznym miejscem dla osób niepełnosprawnych. Praca dla niepełnosprawnych na poczcie jest możliwa dla osób z różnymi schorzeniami.

Poczta nie zapewnia szerokiej możliwości awansów i rozwoju kariery zawodowej, natomiast praca w niej może okazać się idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących stabilne zatrudnienie i terminowo wypłacane wynagrodzenie.
Jakie zarobki Poczta Polska S.A

Wynagrodzenie jest tajemnicą, wysokość to indywidualna sprawa. Podajemy wysokość wynagrodzenia, publikowaną na stronie kariery Poczty.

listonosz około 2700 zł. miesięcznie,
magazynier około 2450 zł. miesięcznie.
kierowca kat. C + E około 3200 zł. miesięcznie,
kierowca kat. B około 2400 zł. miesięcznie,
kurier około 2800 zł. miesięcznie,
mechanik samochodowy około 2800 zł. miesięcznie,
diagnosta samochodowy około 3400 zł. miesięcznie,
pracownik ds. obsługi klienta około 1950 zł. miesięcznie
osoba od dokumentacji. dokumentacji około 2400 zł. miesięcznie,
specjalista ds. marketingu około 2450 zł. miesięcznie,
specjalista techniczny około 3300 zł. miesięcznie.

Źródło: https://pl.indeed.com/cmp/Poczta-Polska/salaries

Jaka praca dla niepełnosprawnych na Poczcie?

Najwięcej ofert pracy jest dla listonoszy z własnym samochodem. Można również znaleźć prace na stanowiskach w obsłudze klienta lub w administracji.

2 komentarze
 1. Anna Strippel

  Jestem osobą słabosłysząca z orzeczeniem niepełnosprawny. Mieszkam koło Tomaszowa Maz szukam pracy na poczcie umowę o pracę

  Odpowiedz
Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *