Praca dodatkowa z domu dla niepełnosprawnych

utworzone przez | 20, 09, 2022 | Porady dla osób niepełnosprawnych

Narzędzia dla pracodawców osób niepełnosprawnych

Szukasz pracy dla osób z orzeczeniem?

Szukasz pracowników z orzeczeniem?

obrazek kalkulatora pfron dofinansowanie

Kalkulator dofinansowania PFRON

Kalkulator oblicza wysokość dofinasnownia wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego. Pracodawca obliczy koszty płacy oraz realne obniżenie kosztów zatrudnienia pracownika niepełnosprawnego.

obrazek kalkulatora pfron wpłata

Kalkulator wpłaty na PFRON

Kalkulator pomaga w obliczeniu wysokości składki na PFRON. Składkę zobowiązani są odprowadzać pracodawcy, którzy nie osiągają wymaganego Ustawą 6% wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych.


Jesteś na rencie i chciałbyś nieco dorobić do swojego miesięcznego budżetu? Jesteś osobą niepełnosprawną i ze względu na bariery i swoje ograniczenia możesz wykonywać pracę wyłącznie w domu? A może ze względu na stan zdrowia nie możesz lub obawiasz się pracy na pełen etat? Praca dodatkowa z domu jest dla Ciebie.


Poszukiwania pracy bez wychodzenia z domu

Okazuje się, że w Internecie można znaleźć mnóstwo ofert pracy dodatkowej, którą można wykonywać w domu.

 • Możesz podjąć dodatkowe zajęcie na umowę zlecenie.
 • Mieć elastyczny grafik i korzystać z dowolnych godzin pracy.
 • Dorobić do podstawowej pensji lub renty.
 • Mieć pracę zdalną z dowolnego miejsca, bez wkładu własnego.

Praca dodatkowa z domu – online wcale, nie musi być nudna i monotonna. Istnieje wiele rodzajów zajęć, które mogą być naprawdę bardzo ciekawe, rozwijające kreatywność, a nawet dla niektórych stanowić pasję czy hobby.

W dobie powszechnego dostępu do Internetu można odejść od powszechnie uznanych zajęć dla niepełnosprawnych, jak składanie długopisów czy wyplatanie szczotek.

Jak znaleźć pracę dodatkową dla niepełnosprawnych nie wychodząc z domu?

Dzisiejszy artykuł kierujemy do osób, dla których praca dodatkowa jest ważna i którzy potrzebują i chcą dorobić. Stworzyliśmy listę ciekawych zajęć, pokazali sprawdzone sposoby na pracę w domu, które mogą przynieść dodatkowy dochód.

Czytając go dowiesz się:

 • Jakie zajęcia mogą być dodatkowym źródłem dochodu dla osoby z niepełnosprawnością?
 • Jak szukać pracy dodatkowej będąc osobą niepełnosprawną?
 • Ile można zarobić pracując dorywczo?
 • Czym dzisiaj jest praca chałupnicza i kto ją może wykonywać?

Jak zacząć pracę dodatkową w domu?


Temat dorywczej pracy zdalnej jeszcze do niedawna był pewnym rodzajem ciekawostki i dla wielu kwestią rzadko spotykaną. Rozwój Internetu, nowoczesnych technologii zdecydowanie wpłynął na tę sytuację. Ogromne znaczenie dla rozwoju pracy zdalnej miała pandemia Covid-19. Przyczyniła się ona do tego, że ludzie intensywnie zaczęli szukać takiej pracy, by zarobić pieniądze, jednocześnie ograniczając wychodzenie z domu.

Od tego momentu, praca dodatkowa w formie zdalnej, stała się jeszcze bardziej popularna, nie tylko w środowisku osób niepełnosprawnych.

Gdzie znajdziesz oferty pracy dodatkowej?

W sieci można znaleźć mnóstwo ofert pracy, które mogą stanowić dodatkowe źródło dochodu. W pierwszej kolejności wydaje się, że większość ofert i ogłoszenia dotyczą zatrudnienia na etat. To nieprawda. Praca zdalna dotyczy jednak różnego typu ofert realizowanych także bez wychodzenia z domu.

Praca dodatkowa z domu w formie pojedynczych zleceń może być szansą dla osób niepełnosprawnych, które z różnych względów  nie mogą podjąć pracy na pełen etat, a chciałyby dorobić. Możesz liczyć i zdecydować się na dowolny typ umowy.

Jeśli szukasz zajęcia, warto zdecydować i rozpocząć od poszukiwania ofert na znanych portalach ogłoszeniowych, takich jak przykładowo Oferia lub OLX. Poszukiwania dostosuj do umiejętności, preferencji i doświadczenia.

Drugim sposobem jest zarejestrowanie się w serwisie Freelancer.com. Możesz tam szukać odpowiedniej dla siebie oferty. Alternatywą jest stworzenie własnego ogłoszenia, w którym opiszesz swoją ofertę i opublikowanie jej np. na portalach społecznościowych.

Możesz wesprzeć się i zamieścić swoje ogłoszenie za pośrednictwem mediów społecznościowych, lub wszelkich stron do tego dedykowanych.

Rozpoznaj rynek i swoje możliwości

Wymień, co potrafisz:

 • być może jest to umiejętność pisania, konieczna w przypadku copywritingu
 • albo posługujesz się językiem obcym, znasz różne wersje językowe programów
 • wiesz czym zajmuje się wirtualna asystentka
 • jesteś gotowy na korepetycje udzielane online lub w domu
 • a może  potrafisz tworzyć ciekawe grafiki, gotować, szyć lub robić zdjęcia

Praca dodatkowa na Ciebie czeka.

Stwórz swego rodzaju profesjonalne CV i list motywacyjny. Opisz dotychczasowe doświadczenia. Wszystko może być cenne. W sieci istnieje zapotrzebowanie różnorakich pracowników wykonujących pracę. Żyjąc w dobie Internetu każdą umiejętność możesz wykorzystać do zarobienia pieniędzy. Ważne jest mieć świadomość i chęć zaprezentowania się, podejścia do rozmów kwalifikacyjnych.

Wracając do twojego ogłoszenia.

Jeśli je skonstruujesz, opublikuj je w Internecie, w jak największej  liczbie miejsc. Możesz także wydrukować swoją ofertę i rozwiesić w miejscu, gdzie możesz spotkać właściwych odbiorców. Przykładowo, jeśli chcesz udzielić korepetycji z języka angielskiego, rozwieś ogłoszenie w pobliżu szkoły.

Praca dodatkowa nie musi być realizowana tylko przez Internet. Zajęcia mogą odbywać się u ucznia lub możesz realizować akurat tę pracę w domu u siebie.

Szukasz pracy dodatkowej?

Bez wątpliwości to przede wszystkim Internet daje mnóstwo możliwości dla osób niepełnosprawnych. Za jego pośrednictwem można zarówno znaleźć ofertę pracy w domu, jak i ją wykonywać. To potężne narzędzie daje szanse każdemu, kto ma pomysł na siebie i umiejętności.

Możesz tworzyć coś co potrafisz, a potem za pośrednictwem Internetu zdecydować się na zarabianie pieniędzy. Jedną z opcji jest korzystanie z możliwości zleceń, kolejną założenie działalności gospodarczej, jeszcze inną zbudowanie strony w Internecie, by sprzedawać swoje wyroby lub choćby oferować i pisać na zamówienie podobne artykuły.

zdjęcie na blogu agencji pośrednictwa pracy dla osób niepełnosprawnych. https://mywspieramy.org Rozmiar 1366x250
ogłoszenia o pracę dodatkową

Jakie są sposoby na dodatkową pracę dla osób niepełnosprawnych?

Przedstawiamy kilka pomysłów, które być może będą inspiracją do działania. Być może któryś z nich pozwoli ci wykorzystać swój wolny czas na pracę w domu i dodatkowy zarobek. 

Jak osoba niepełnosprawna może zarabiać na pisaniu?

Jeśli potrafisz i lubisz pisać, możesz zacząć pracę od prostego copywritingu. Opiera się on na pisaniu różnych tekstów na strony www., czy do sklepów internetowych. Są to za zwyczaj artykuły zamieszczane na blogach, opisy produktów lub teksty SEO.

Istnieje ogromne zapotrzebowanie na tego rodzaju teksty. Wynika ono z tego, że aby strona była często odwiedzana, musi być regularnie aktualizowana. Pomaga w tym częsta publikacja ciekawych artykułów o tematyce około-branżowej. Taka praca zdalna dodatkowa wymaga czasu, którego brakuje prowadzącym własne firmy. Z tego powodu zlecają to innym agencjom lub profesjonalistom.

Praca dodatkowa copyrighting
Niepełnosprawny Copyrighter – praca dodatkowa

A może praca dorywcza dla osoby z orzeczeniem?

Aby zacząć zarabiać na pisaniu, nie musisz jednak być zatrudniony przez konkretną firmę czy agencję. Nie musisz być od razu profesjonalistą.

Możesz samodzielnie stworzyć swoją ofertę, pisząc swego rodzaju list motywacyjny, który pokaże twój styl i możliwości językowe. Skierować ją do osób prowadzących firmy, którym zależy na dotarciu do nowych klientów poprzez zwiększenie aktywności w sieci lub zwiększeniu popularności strony internetowej.

Opublikuj swoją ofertę na portalach ogłoszeniowych w Internecie: Oferia, OLX lub rejestrując się w serwisie Freelancer.com. Korzystanie z zaufanych stron pomoże Ci uniknąć oszustów. Internet dla takich osób to doskonałe miejsce działania.

MOTTO MARKETINGU

Dzisiejsza zasada dla marketingu firm brzmi: “jeśli nie ma cię w sieci, to nie ma cię wcale”.

Obecni konsumenci zanim zdecydują się na zakup przez Internet produktu lub na skorzystanie z usługi, sprawdzają najpierw wiarygodność firmy. Pomaga w tym Content marketing i budowanie relacji z klientami.

Blog firmowy to miejsce, w którym potencjalny klient może dowiedzieć się czegoś konkretnego o danym produkcie lub otrzymać garść wartościowych informacji z dziedziny, którą zajmuje się firma. To znacząco wpływa na wiarygodność marki, która jest dziś tak cenna dla każdego biznesu, szczególnie dla tych mniejszych rozpoczynających swoją aktywność w sieci.

Ile może zarobić osoba niepełnosprawna pisząc teksty?

Stawki aktualnie zaczynają się od 3 zł za 1000 znaków ze spacjami. To oznacza, że zaczynając musisz być naprawdę biegły w pisaniu i musisz posiadać umiejętność bezwzrokowego i dosyć szybkiego pisania na klawiaturze.

Gdy zdobędziesz już doświadczenie, rozbudujesz portfolio możesz oczekiwać wyższych stawek. Warto przedstawić swoje zdolności lekkiego pióra i przesłać próbki swoich tekstów do potencjalnych zleceniodawców. W swoim ogłoszeniu można wspomnieć o takiej możliwości.

Korekta tekstu, jako alternatywa

Praca dodatkowa z tekstem to również korekta artykułów napisanych przez inne osoby. Tworzenie treści na zlecenie bywa czasochłonne. Dlatego osoby, które piszą dużo, nie mają czasu na dokładne sprawdzanie.

Początkowo możesz zająć się poprawianiem błędów, jeśli dobrze znasz zasady gramatyki i ortografii. Wymaga to mniej czasu i innych umiejętności. Zapotrzebowanie na takie zlecenia jest spore.

Stawki dla korektora

W przypadku korekty stawki zaczynają się od 6 do 8 zł za 1800 znaków ze spacjami lub standardową stronę rozliczeniową. Jeśli do tego dochodzi poprawianie stylu wypowiedzi i redakcja tekstu można oczekiwać nawet od 10 zł za stronę.

Jeśli posiadasz kwalifikacje w tym kierunku lub wykształcenie polonistyczne możesz napisać do wybranego wydawnictwa z zapytaniem, czy potrzebują pomocy w korekcie tekstów i przedstawić swoją ofertę.

Zarabianie na wypełnianiu ankiet przez osobę niepełnosprawną

Praca w domu to może polegać na ankietowaniu. Najbardziej korzystne przy tym zajęciu jest to, że sam decydujesz ile możesz poświęcić na to czasu. Praca polega na wypełnianiu formularzy, co z dużym powodzeniem może wykonywać osoba niepełnosprawna.


Gdzie szukać zleceń dla ankieterów z orzeczeniem

Istnieją platformy internetowe, które zajmują się pośrednictwem między ankieterami a firmami prowadzącymi badania. Jeśli chcesz zacząć pracę dodatkową od wypełniania ankiet, na początek zarejestruj się, na jednej lub więcej z nich, i zacznij wypełnianie ankiet, które się pojawią.

Najbardziej popularne platformy publikujące ankiety, to:

 • MyView
 • Moneyo Płatne Ankiety
 • Harris Poll Online
 • Toluna
 • Opinie.pl
 • Świat Opinii
 • Inbox dollars
 • Paid Viewpoint

Wypełniając kolejne ankiety otrzymujesz punkty za określoną liczbę formularzy. Po osiągnięciu określonego progu dostajesz wypłatę pieniędzy na konto lub zebrane punkty możesz wymienić na kupony zakupowe różnych marek, np.: Zalando, Media Markt, Empik i innych.

Reguła jest jedna: im więcej ankiet wypełnisz, tym więcej zarobisz.

Ze względu na to, że liczba formularzy jest ograniczona, dobrze jest zarejestrować się na kilku platformach jednocześnie, aby mieć dostęp do jak największej ich ilości.

Ile może zarobić osoba niepełnosprawna na wypełnianiu ankiet?

To zależy przede wszystkim od tego ile czasu na to poświęcisz. Jeśli będziesz robić to regularnie, to miesięcznie możesz zarobić nawet do kilkuset złotych. W niektórych serwisach stawka za jedną ankietę wynosi nawet do 12 zł. Będąc wprawionym spokojnie w ciągu godziny możesz wypełnić kilka formularzy. Pracując regularnie możesz w ten sposób z łatwością dorobić do miesięcznego budżetu. 

Praca tłumacza językowego lub udzielanie korepetycji online

Jeśli dobrze znasz język obcy, to otwierają się przed tobą szerokie możliwości na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Tłumaczenia tekstów, sposób na dodatkową pracę

Możesz zacząć od pojedynczych zleceń dotyczących tłumaczenia. Popyt na tego rodzaju pracę jest wysoki. W tym celu zarejestruj się w serwisie: Freelancer.com i regularnie przeglądaj portale ogłoszeniowe: OLX, Oferia.

W trakcie zdobywania doświadczenia możesz uruchomić swoją stronę internetową lub profil na Facebooku promując w ten sposób swoje umiejętności.

Praca dodatkowa dla niepełnosprawnych tłumaczenia
Praca dodatkowa dla niepełnosprawnych przy tłumaczeniach tekstów

Tłumaczenia specjalistyczne w języku niszowym

Jeśli dobrze znasz zasady gramatyczne i ortograficzne obcego języka np. angielskiego, możesz pokusić się o copywriting na angielskie strony internetowe i zlecenia dla zagranicznych firm.

Znając język obcy nic nie ogranicza w kontakcie i nie powinno się bazować wyłącznie na polskim rynku. W tej dziedzinie trzeba wykorzystać swoją umiejętność w najbardziej korzystny dla siebie sposób.

Najwięcej można zarobić znając język niszowy. Aktualnie są to przykładowo języki: duński, szwedzki, norweski, japoński czy chiński. Zna je niewiele osób w naszym rejonie. Z tego powodu poszukiwane są intensywnie osoby, które potrafią się nimi posługiwać. Ten fakt daje możliwość podniesienia stawki za wykonaną usługę.

Ile osoba niepełnosprawna może dorobić na tłumaczeniu?

Stawki zależne są od języka. Tłumaczenie w języku niemieckim bądź angielskim to około 25 zł za stronę. Jeśli są to tłumaczenia w innych lub niszowych językach stawki są zdecydowanie wyższe.

Korepetycje z języka obcego a praca dorywcza

Znając język obcy możesz również zając się udzielaniem korepetycji. Możesz prowadzić je stacjonarnie i online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Dużo osób preferuje taką formę nauki.

Korepetycje możesz kierować nie tylko do uczniów, studentów, ale także osób chcących wyjechać do pracy lub po prostu zainteresowanych nauką danego języka. Chętni z pewnością się znajdą. Ważne, aby usłyszeli o twojej ofercie. W tym celu możesz wybrać tradycyjną metodę. Wydrukowane ogłoszenie rozwieś w pobliżu szkoły lub rozdaj wizytówki znajomym, aby aby mogli Cię polecić.

Jeśli chciałbyś prowadzić lekcje online, to nie może zabraknąć twojej oferty w Internecie. Opublikuj ją na wspominanych już portalach społecznościowych i ogłoszeniowych. Możesz też zarejestrować się na portalu dla korepetytorów, np. e-korepetycje.net czy korepetycje.edu.pl.

Czy udzielanie korepetycji jest opłacalne?

Kwestia dodatkowego dochodu z prowadzenia korepetycji jest atrakcyjna. Lekcje z języka obcego np. angielskiego są najlepiej płatne. W porównaniu do pozostałych korepetycji dla uczniów np. języka polskiego, czy przedmiotów ścisłych zarobki są wyższe. Stawki zaczynają się od 45 zł za godzinę korepetycji online.

Jak widać znajomość języka obcego daje mnóstwo możliwości dodatkowej pracy niezależnie od tego, czy jesteś osobą niepełnosprawną, czy zdrową. Możesz dorobić nie wychodząc z domu, oferując i świadcząc usługi tylko przez Internet.

Praca grafika komputerowego, jako sposób na dodatkowy zarobek w domu

W przypadku tworzenia grafik komputerowych, podobnie jak w copywritingu, na początku warto swoją ofertę kierować do małych przedsiębiorstw. Każdy kto otwiera własną działalność potrzebuje logo firmy, które będzie ją promowało. To bardzo istotne z uwagi na potrzeby obecnego marketingu internetowego.

Jeśli posiadasz zdolności graficzne, zamieść swoją ofertę na portalach ogłoszeniowych oraz zarejestruj się na wspominanym już serwisie: Freelancer. com. Zdobywając stopniowo doświadczenie buduj swoje portfolio. Będziesz mógł pochwalić się nim, np. prowadząc profil na Facebooku lub własną stronę internetową. Prezentując swój talent i profesjonalizm mógł przekonać do siebie potencjalnych klientów.

Tego rodzaju zlecenia możesz również bez problemu wykonywać pracując w domu, a niepełnosprawność nie będzie stanowić przeszkody żadnej przeszkody.

Ile niepełnosprawny możne zarobić pracując dodatkowo w domu i robiąc grafikę?

Kwota, którą zarobisz, zależy od tego ile czasu na poświęcisz na pracę, ile zleceń wykonasz i jaki jest poziom twoich umiejętności. Będąc wprawionym i sprawnie posługując się programami graficznymi proste logo firmy stworzysz w godzinę. Jeśli dopiero zaczynasz, to czas wykonania będzie dłuższy.

Ceny, za które możesz sprzedać grafiki zaczynają się od 50 zł wzwyż.

Prowadzenie bloga lub kanału na YouTube przez osobę niepełnosprawną

Praca w domu może być również kreatywna i przynosić mnóstwo satysfakcji. Potężne narzędzie jakim jest Internet daje dzisiaj niezliczoną liczbę możliwości na własny rozwój i samorealizację. Daje szanse tym, którzy mają pomysł na siebie.

Prowadzenie bloga to sposób na pracę w domu dla osób z orzeczeniem

Jeśli posiadasz pewną wiedzę na jakiś temat, zacznij się nią dzielić z innymi, pisząc bloga. Jest to przedsięwzięcie, które wymaga czasu. Zanim będzie przynosić realne zyski minie go długo i należy być tego świadomym.

Tego rodzaju praca dodatkowa, przede wszystkim powinna być pasją. Prawdziwe zaangażowanie i w ciekawy sposób pisania bloga sprawi, że szybko znajdziesz czytelników.

Posiadanie szerokiego grona odbiorców sprawi, że będziesz mógł wejść w programy partnerskie. Dzięki tej współpracy będziesz polecać produkty firm będących twoimi partnerami. Blogowanie pozwoli połączyć pasję z zarabianiem pieniędzy, nierzadko bardzo wysokich.

PAMIĘTAJ

Zanim rozpoczniesz współpracę, wejdziesz w program partnerski, dobrze sprawdź firmę i samodzielnie oceń wiarygodność oraz jakość produktów, które miałbyś polecać . Pomyśl, jakie są realne możliwości zarobku.

Kanał YouTube, jako dodatkowa praca zdalna z orzeczeniem

Jeżeli dobrze czujesz się przed kamerą, lubisz dużo opowiadać, a ludzie chętnie cię słuchają – możesz założyć swój kanał na YouTube. Będziesz publikować w tym miejscu swoje autorskie filmiki. Możliwości tematycznych takiego kanału jest naprawdę wiele: od rozrywki, po kanały popularnonaukowe.

Możesz również nagrywać filmy, w których będziesz pokazywać swoje codzienne życie i opowiadać swoje przemyślenia. Spróbuj prezentować swoją pasję np. do gotowania. Na początek wystarczy mała kamera i odpowiednie tło, na którym będziesz nagrywać.

PAMIĘTAJ!

Prezentując się publicznie, wystawiasz się na opinie różnych ludzi. Nie zawsze one są miłe i pochlebne. Wiążą się z krytyką i hejtem, który jest wszechobecny w sieci. Jeśli jesteś wrażliwy, dobrze przemyśl formę pracy dodatkowej, jaką jest prowadzenie bloga, czy kanału na YouTube.

Praca chałupnicza dla kogo i na co uważać?

Praca w domu to nie tylko zlecenia, które można wykonywać wyłącznie przez Internet. W dzisiejszych czasach żyją osoby, które nie posługują się biegle komputerem z różnych powodów. One także potrzebują lub chcą wykonywać pracę dodatkową. Oczywiście one również mają szanse na dodatkową pracę. Jeśli szukasz dodatkowego zarobku w swojej okolicy wystarczy poszukać w Internecie wpisując do wyszukiwarki frazy, np.: “praca dodatkowa Kraków”, “praca dodatkowa Gdańska”, “praca dodatkowa Łódź”, “praca dodatkowa Katowice”, itd.

Od lat, tzw. prace chałupnicze są wykonywane przez osoby starsze, rencistów lub osoby, które nie miałyby możliwości zarobienia pieniędzy w inny sposób.

U podstaw “pracy chałupniczej” leży wytwarzanie drobnych przedmiotów, rzemieślnictwo i czynności charakteryzujące się powtarzalnością. Dziś również można spotkać oferty tego rodzaju zleceń. Chałupnictwo z dowozem do domu to najbardziej bezpieczna i popularna metoda oferowania prostych prac dorywczych. Można wykonywać je w domu np. skręcanie długopisów czy składanie kopert. W tym przypadku to zleceniodawca jest odpowiedzialny za dowóz i odbiór materiałów do wykonania danych zadań.

Kreatywna praca chałupnicza dla osób z niepełnosprawnościami

Obok opisanych wyżej sposobów istnieją również bardziej kreatywne metody pracy chałupniczej. Mogą one dla niektórych być szansą na realizację posiadanych kwalifikacji lub pasji. Do jej rodzajów możemy zaliczyć, np.:

 • gotowanie i przygotowywanie posiłków na wynos
 • pieczenie ciast
 • fotografię
 • wyrób biżuterii
 • szycie nie tylko materiałów, ale np. zabawek
 • naprawę sprzętu elektronicznego lub komputerowego
 • meblarstwo

Większość z tych zajęć, jednak wymaga odpowiednich umiejętności i warsztatu pracy

Świadczenie usług to dobry pomysł na pracę dodatkową

Do prac chałupniczych zalicza się prace wykonywane u siebie w domu, bądź u klienta np.:

 • usługi krawieckie
 • sprzątanie w domach prywatnych
 • masaże lub fizjoterapię, gdy posiadasz uprawnienia i odpowiednie narzędzia lub materiały
 • pracę, jako trener osobisty
 • usługi fryzjerskie
 • stylizacje paznokci

Jak zestawienia wynika, są to nie tylko proste i powtarzalne czynności.

Możemy wykonywać ręczne wytwory lub świadczyć usługi. Posiadasz zdolności manualne i potrafisz wytworzyć coś, co podoba się innym? Pomyśl, czy nie zacząć na tym zarabiać. Ludzie chętnie kupują ręcznie szyte zabawki lub unikatową biżuterię. Wiedzą, że rzeczy te będą niepowtarzalne.

Dodatkowa praca niepełnosprawny meblarstwo
Naprawa mebli to jedna z możliwości dla niepełnosprawnych

Na co uważać wykonując prace chałupnicze?

Zacznij od sprawdzenia pracodawcy, czy jest wypłacalny. Może zdarzyć się tak, że nie otrzymasz pieniędzy za wykonaną pracę. Dlatego zanim podejmiesz się realizacji zlecenia upewnij się, że nikt nie chce cię oszukać.

Zwróć uwagę na termin realizacji. Przemyśl, czy w wyznaczonym czasie, dasz radę wykonać powierzone zadania. Zleceniodawca często zakłada bardzo krótki czas na wykonanie danej czynności np. złożenie długopisu. W rzeczywistości wcale nie jest to takie łatwe i wymaga czasu. Zwykle otrzymujemy całe partie składające się z kilku lub kilkunastu tysięcy sztuk. Dlatego realizacja pozornie prostych czynności, wcale nie musi być prosta i szybka.

PAMIĘTAJ!

Najbezpieczniejszą formą oferty pracy chałupniczej jest zlecenie z dowozem do domu. Nie musisz się martwić o odbiór materiałów niezbędnych do wykonania pracy. 


Praca dodatkowa w domu dla niepełnosprawnych – podsumowanie artykułu

Sposobów na dodatkową pracę w domu jest naprawdę wiele. Jeśli ze względów zdrowotnych nie możesz podjąć pracy na pełen etat, przemyśl w czym jesteś dobry i zacznij na tym zarabiać.

Zanim zaczniesz sprawdź zleceniodawcę!

Decydując się na prace chałupnicze, zanim podejmiesz się zlecenia, dobrze sprawdź zleceniodawcę. Sprawdzony pracodawca będzie szansą na ochronę przed ewentualnym oszustwem.


Jaka praca dodatkowa dla niepełnosprawnych?

Do usług, na które  obecnie istnieje największe zapotrzebowanie możemy zaliczyć:
– pisanie tekstów na zamówienie czyli copywriting,
– wykonywanie grafiki na zlecenie,
– korekta i redakcja tekstów,
– prowadzenie tłumaczeń,
– udzielanie korepetycji online,
– wypełnianie ankiet,
– zarabianie na pasji czyli prowadzenie bloga lub kanału na Youtube,
– prace chałupnicze, które dziś również mogą stanowić rozwój pasji np. szycie czy gotowanie.

Gdzie zlecenia na pracę dodatkową dla niepełnosprawnych?

Jeśli chcesz zacząć, zajrzyj na portale ogłoszeniowe w poszukiwaniu ogłoszeń, które cię zainteresują. Drugim sposobem jest stworzenie własnej oferty i opublikowanie jej na portalu lub własnej stronie internetowej.
Nie zależnie od tego co robisz, bądź w tym profesjonalny, gdyż pracujesz nad własną marką. Korzystaj z twojego doświadczenia. Jeśli się sprawdzisz, zdobędziesz zaufanie klientów, satysfakcję i pieniądze.

2 komentarze
 1. Anna

  Kupa bzdur, poszukajcie sobie, jakie wymogi stawia się tłumaczom. Dwa języki na poziomie B2 i milion tekstów doświadczenia, a wy tu piszecie o “dorabianiu”. Haha!

  Korekta? Zapraszamy – wymagana fillogia polska, specjalizacja edytorstwo plus milion tekstów doświadczenia. Może też być sam milion tekstów.

  Chałupnictwa nie ma, bo Chińczycy produkują taniej. No ale fundacja “pomaga” wypisując takie dyrdymały.

  Pisanie tekstów? Content writerów jest więcej niż ofert. Pół Polski chce dorobić dodatkowo, co zwiększa konkurencję. Oczywiście wymagana znajomość SEO.

  Chciałam skopiować fragment WŁASNEGO (WŁASNEGO!!!!) wpisu powyżej i przenieść go w inne miejsce, i co widzę? Arogancką uwagę “nieładnie, oj nieładnie”. No to puszczam komentarz jak jest.

  Odpowiedz
  • Małgorzata Gorczyca-Antosz

   Dziękujemy Pani za komentarz i uwagi. Nie będziemy wdawać się w polemikę z Pani oceną sytuacji na rynku pracy.
   Niepełnosprawność ma różne wymiary. Pośród osób niepełnosprawnych znajdują się zarówno wysoko wykwalifikowani specjaliści, jak i osoby, które mogą wykonywać tylko najprostsze prace. Jesteśmy agencją pracy, która zatrudnia osoby z niepełnosprawnością w różnych branżach i mamy wiedzę, w jakich zawodach znajdują oni zatrudnienie. M.in. na podstawie tego doświadczenia powstają nasze artykuły.
   Zabezpieczenia na naszej stronie przeciwdziałają kradzieży wartościowych tekstów naszego autorstwa. Jeśli to powoduje utrudnienia przypisaniu komentarzy, prosimy o zrozumienie.

   Odpowiedz
Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *