22 487 12 23 [email protected]

Wiemy jak znaleźć odpowiednich kandydatów z niepełnosprawnością

Biznes otwiera sie na pracowników niepełnosprawnych

Dlaczego warto zatrudniać osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności?

Dołączysz do grona elitarnych pracodawców

Choć z roku na rok coraz więcej polskich firm decyduje się na zatrudnienie osób niepełnosprawnych, to wciąż można liczyć na nagłośnienie takiej postawy w mediach. Tematy tego rodzaju stosunkowo często pojawiają się np. w programach informacyjnych bądź na portalach społecznościowych. Nie trzeba przekonywać, że dla firmy jest to doskonały sposób na pokazanie się szerszemu gronu odbiorców. A przy tym wyjątkowo skuteczny, ponieważ przekaz taki angażuje emocje widzów, słuchaczy i czytelników.

OBNIŻysz KOSZTY PŁACY

Przedsiębiorstwo zatrudniające osoby z niepełnosprawnością może skorzystać z różnych form wsparcia finansowanych z środków PFRON. Pracodawcy przysługuje między innymi miesięczne dofinansowanie do ich wynagrodzeń w kwocie od 450 zł do nawet 2 400 złotych!

ZYSKUJESZ LOJALNYCH I RZETELNYCH PRACOWNIKÓW

Niepełnosprawność dawno przestała być tematem tabu. Osoby takie coraz częściej biorą sprawy w swoje ręce, zdobywają wykształcenie, wysokie kwalifikacje, a następnie stanowiska w wielu firmach, w których stają się zaangażowanymi i lojalnymi pracownikami.

Co ciekawe, firmy otwarte na niepełnosprawnych przyciągają również utalentowanych i wrażliwych pracowników pełnosprawnych, dla których społeczny aspekt działalności przedsiębiorstwa ma znaczenie przy podejmowaniu decyzji o aplikowaniu. To ważne szczególnie dziś, kiedy rynek pracodawcy w wielu branżach jest coraz silniej wypierany przez rynek pracownika.

Będzisz postrzegany jako pracodawca, który w praktyce stosuje zasady CSR

W dzisiejszych czasach zasady CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu są czymś naturalnym, oczywistym i wręcz koniecznym. Klienci wybierają sercem. Dokonując decyzji zakupowych, kierują się emocjami. Zdarza się, że racjonalne argumenty przemawiają do nich na końcu. Jeśli mają przed sobą dwa produkty zbliżone ceną i jakością, chętniej wybiorą ten, którego producent wyznaje te same wartości co oni. Chętniej sięgną po produkt firmy, która wspiera aktywizację zawodową osób niepełnosprawnyc niż tej, której ta kwestia jest obojątna.

Ograniczysz lub całkowicie obniżysz wpłatę PFRON

Z wpłaty składek na PFRON zwolnione są przedsiębiorstwa, które zatrudniają w swojej firmie minimum 6% osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Przełamiesz stereotypy u pracowników

Wiele uprzedzeń znika jak bańka mydlana, kiedy dochodzi do bezpośredniego kontaktu osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi. Stereotypowe wyobrażenia są wówczas zastępowane przez realne odczucia. Szybko okazuje się, że pracownicy niepełnosprawni mogą pracować równie wydajnie jak osoby w pełni zdrowe. Zatrudnianie niepełnosprawnych ma więc głęboki wymiar społeczny. Pomaga zmienić mentalność i odbiór niepełnosprawnych szybciej i skuteczniej niż niejedna kampania rządowa.

pozyskasz dodatkowe środki dla firmy

Masz prawo pozyskać dotacje na:

  • wyposażenie stanowska pracy,
  • adaptację stanowiska pracy,
  • szkolenie pracowników,
  • wynagrodzenie dla pracownika wspomagającego.

Zakres usługi

fas|fa-wheelchair|

Rekrutacja osób z niepełnosprawnością

Oferujemy kompleksową pomoc w znalezieniu i selekcji odpowiednich kandydatów. Dbamy także o poprawne wypełnienie i dostarczenie pracodawcy dokumentacji wymaganej przy zatrudnieniu.

fas|fa-file-signature|

Pomoc prawna

Doradzamy w kwestiach związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, telepracą, dodatkowymi uprawnieniami pracowników oraz przysługującymi ulgami dla pracodawcy. Na bieżąco informujemy Klientów o zmianach w prawie i dbamy o terminowe dopełnienie formalności zgodnie z aktualnymi przepisami.

fas|fa-cogs|

Rozwiązania dopasowane do potrzeb Klienta

W oparciu o indywidualne ustalenia z klientem, a także o nasze dotychczasowe doświadczenie przedstawiamy najkorzystniejsze rozwiązania i indywidualny model działania dla każdego podmiotu. Pomogliśmy już firmom z wielu różnych branż, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa.

fas|fa-hands-helping|

Stałe wsparcie dla pracodawcy

W trakcie trwania współpracy szkolimy pracowników, czuwamy nad sprawnym realizowaniem powierzonych zadań i dbamy o pozytywne relacje między pracodawcą a zatrudnionymi osobami. Dzięki takiemu systemowi możliwe jest nawiązanie długofalowej i owocnej współpracy. Klient otrzymuje gotowe wyniki, a zaoszczędzony czas i pieniądze może poświęcić na dalsze rozwijanie swojego biznesu.