Nie tylko cena wirtualnego biura w Warszawie ma znaczenie! Ważna jest też lokalizacja!
Ralph Gregory stał się prekursorem idei wirtualnego biura. Jego wizja szybko zyskała sobie szerokie grono zwolenników. Dziś trudno wyobrazić sobie rzeczywistość gospodarczą krajów rozwiniętych bez tego instrumentu. Na rynku pojawia się coraz więcej ofert, a podejmując decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania, warto brać pod uwagę nie tylko jego koszt, ale także lokalizację.
Dlaczego warto rozważyć wirtualny adres w Warszawie dla swojej firmy?
Jeszcze na początku XXI wieku trudno było wyobrazić sobie inny model prowadzenia działalności niż ten związany z bezpośrednim użytkowaniem przestrzeni biurowej.
Otwarcie gospodarki na nowe trendy, postęp technologiczny i innowacje, wreszcie dostosowanie podstaw prawnych – wszystko to sprawia, że dzisiaj wiele przedsiębiorstw działa w sposób zdalny. Posiadanie fizycznego biura nie jest w tych okolicznościach potrzebne. Rejestracja pod wirtualnym adresem pozwala zredukować wydatki związane z:
- czynszem najmu za powierzchnię biurową,
- zużyciem energii, wody i mediów,
- podatkiem od nieruchomości,
- zapewnieniem usług sprzątania,
- zakupem i odtworzeniem wyposażenia.
Jednocześnie w zamian za symboliczną opłatę miesięczną otrzymujemy szereg usług dodatkowych, w tym odbiór korespondencji czy paczek. To wygoda i krok w stronę racjonalizacji budżetu.
Cena biura wirtualnego w Warszawie
Cena wirtualnego biura u poszczególnych dostawców może się bardzo różnić. Wpływ na to ma zarówno wachlarz oferowanych usług, jak i lokalizacja oraz długość umowy. Drożej będą wyglądały oferty firm ze stolicy niż z innych regionów. Wiąże się to ze znaczeniem Warszawy jako centrum biznesowego kraju.
Jeśli dodatkowo zależy nam na dostępie do sal konferencyjnych, obsługi księgowej czy przekierowaniu nielimitowanej ilości paczek na inny adres, możemy spodziewać się wyższych kwot w cenniku wirtualnego biura. W tym wypadku należność potrafi wynieść nawet 400-600 złotych za 30 dni korzystania z serwisu.
Podstawowy pakiet zawierający najważniejsze z punktu widzenia przedsiębiorcy usługi, można znaleźć już za 30 złotych miesięcznie. Warto pamiętać, że firmy obniżają swoje oczekiwania finansowe w sytuacji, gdy jesteśmy w stanie uregulować płatność za dłuższy okres korzystania z wirtualnego adresu. Krótkoterminowe umowy potrafią być droższe w skali miesięcznej opłaty o nawet kilkadziesiąt procent.
Czego więc najlepiej szukać? Najlepiej kompleksowości opierającej się o trzy główne cechy godnego zaufania wirtualnego biura w Warszawie – atrakcyjnej ceny, lokalizacji i usług dostępnych w pakiecie.
Znaczenie lokalizacji dla rozwoju biznesu
Lokalizacja wirtualnego biura może znacząco wpływać na wizerunek firmy oraz jej dostępność dla klientów. Przedsiębiorstwa położone w centralnych częściach miasta, takich jak Śródmieście w Warszawie, często cieszą się większym zainteresowaniem tak wśród odbiorców usług, jak i partnerów biznesowych. Mając siedzibę się w prestiżowej lokalizacji, firma może zyskać na wiarygodności i być odbierana jako profesjonalista.
Szczególnie pożądane wśród potencjalnych najemców są adresy znajdujące się w pobliżu centrów biznesowych. W ten sposób, gdy klienci wyszukają w sieci adres firmy lub postanowią osobiście zweryfikować okolicę, ich oczom ukaże się nowoczesna przestrzeń, w której następuje dynamiczna wymiana zasobów i kapitału ludzkiego. Dostępność, prestiż i potencjał rozwoju – to trzy cechy geograficzne wirtualnego biura w Warszawie, które warto rozważyć przed decyzją o podpisaniu umowy z konkretną firmą.
Oferta na wynajem wirtualnego biura od Biznes Centrum