Obsługa klienta praca zdalna i dla niepełnosprawnych
Lubisz kontakt z ludźmi? Rozmowa telefoniczna nie stanowi dla ciebie żadnych problemów? Obsługa klienta praca, którą wykonasz w domu, pomagając innym w rozwiązywaniu ich problemów, jest więc dla Ciebie.
Czy zastanawiałeś się, jaki powinien być pracownik biura obsługi klienta i jakie umiejętności powinien posiadać?
Tematem dzisiejszego artykułu są tajniki wiedzy z obszaru pracy w obsłudze klientów. Będziemy przekonywać, że może być to bardzo atrakcyjna droga zawodowa dla osób niepełnosprawnych, która zapewni stały dochód miesięczny i rozwój zawodowy. Chcemy również zachęcić cię do rejestracji w naszej bazie ofert i aplikacji na ofertę pracy związaną z pracą w tej lub innej branży.
W artykule odpowiadamy na pytania, kto ma najlepsze predyspozycje do zawodu i z jakimi zadaniami na tym stanowisku może spotkać się osoba niepełnosprawna?
Praca telefoniczna obsługa klienta – czy dla osoby niepełnosprawnej?
Pracownik biura obsługi jest wbrew powszechnej opinii niezmiernie ważny, bo gdzie zadzwonisz, gdy Internet nie działa? Do kogo zwrócisz się, gdy od rana zanika zasięg w telefonie lub gdy potrzebujesz wsparcie techniczne? Wtedy właśnie najczęściej dzwonimy do biura obsługi. Bywa również, że to telemarketer do nas dzwoni, by przedstawić nam ofertę abonamentu lub nowego telefonu.
Obsługiwanie klientów a cechy osobowe niepełnosprawnych przydatne w pracy
Mogłoby się wydawać, że udzielanie informacji to nie skomplikowane zadanie. W rzeczywistości nie jest to jednak takie proste. W takiej pracy możesz się spotkać z mnóstwem różnych nieprzewidzianych sytuacji np. niezadowolony klient, dla którego pracownik obsługi musi być nadal uprzejmy i rzetelnie udzielać odpowiedzi na zadane przez niego pytania. W takiej sytuacji pracownik BOK, czyli Biura Obsługi Klienta musi zapanować nad emocjami i zachować spokój, mimo stresu.
Twarde kompetencje a wymagania na stanowisku
Część pracodawców nie wymaga wielu umiejętności od kandydatów do obsługi. Jednak trzeba znać, choć w stopniu podstawowym Excela, umieć wyszukiwać informacji w bazach danych. Kluczowa jest znajomość obsługi komputera i telefonu.
Często na etapie rekrutacji sprawdzane są kompetencje miękkie. Istotne znaczenie ma dobra dykcja i miły głos.
Wymagania wobec pracowników — kompetencje miękkie
Istnieją cechy, które z pewnością ułatwią osobie niepełnosprawnej codzienną pracę na słuchawce. Jest to przede wszystkim komunikatywność, otwartość, umiejętność jasnego i zrozumiałego przekazywania porad, a także umiejętność łatwego nawiązywania kontaktu.
Niezwykle ważne więc jest, abyś z łatwością swobodnie wypowiadał się, miał dobrą dykcję, a także miał umiejętność budowania i utrzymywania stałych relacji z kluczowymi klientami.
Problemy, z jakimi się zetkniesz w kontakcie z klientem
Kolejną cechą, o której warto tu wspomnieć i która niewątpliwie łączy się z odpornością na stres, jest cierpliwość. Nie zawsze ludzie, którzy dzwonią, są nastawieni ugodowo. Zdarza się, że bywają mocno poirytowani, rzucają różnymi wyzwiskami w kierunku rozmówcy. Będziesz musiał sobie poradzić z nimi. Innym razem usłyszysz 20 razy to samo pytanie w ciągu jednego dnia, na które musisz kolejny raz odpowiedzieć jasno i zrozumiale.
Cierpliwość to podstawa podczas takich rozmów, pamiętaj o tym, decydując się na tego typu pracę. Dzwoniący musi poczuć, że jego aktualny problem i wątpliwości w tym momencie są najważniejsze, a osoba po drugiej stronie naprawdę chce mu pomóc. Innymi słowy, jego zadaniem jest dbanie o zadowolenie klienta.
Specjalista do spraw obsługi klienta – czy to dobry zawód dla niepełnosprawnych?
Praca związana z obsługą wiąże się m.in. z wykonywaniem połączeń telefonicznych lub odbieraniem linii przychodzących, pisaniem maili, odpowiadaniem klientom na czacie, a także przygotowywaniem ofert handlowych i dokumentacji. Jest to więc rodzaj obowiązków, które osoba niepełnosprawna może wykonywać zdalnie bez konieczności codziennej obecności w siedzibie firmy. Pracując w domu, możesz być równie skuteczny i efektywny w kontakcie z klientem.
Zatrudnienie w BOK a doświadczenie
Młodszy specjalista ds. obsługi to stanowisko często zajmowane przez osoby stawiające swoje pierwsze kroki na rynku pracy. W wielu przypadkach nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie, a pracodawca oferuje odpowiednie szkolenia dla nowego pracownika.
Dzięki temu osoba z niepełnosprawnością może zyskać zatrudnienie i rozpocząć swoją drogę zawodową ucząc i rozwijając się jednocześnie. Stajesz się równorzędnym pracownikiem, ponieważ klient, który zwraca się do ciebie z konkretnym problemem, chce w odpowiedzi otrzymać jego rozwiązanie.
Niepełnosprawność, czy to przeszkadza?
Twoja niepełnosprawność przestaje mieć tu znaczenie. Istotna staje się twoja wiedza w danym temacie i zdolność trafnego udzielania porad. Jest to szansa na nabycie umiejętności pracy z ludźmi i rozwój zawodowy. Z czasem możesz zyskać tytuł asystent lub starszy specjalista. Gdy zyskasz doświadczenie, będziesz mógł koordynować pracę zespołu, jako koordynator, kierownik lub menedżer.
Obsługa klienta – praca zdalna to szansa dla niepełnosprawnych. Zasady telepracy dodatkowo umożliwią zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na część etatu lub w pełnym wymiarze godzin. To z kolei zapewnia stabilne warunki zatrudnienia oraz bezpieczeństwo finansowe.
Dysfunkcje a utrudnienia w kontakcie z ludźmi
Osoby niepełnosprawne analizując oferty pracy, powinny pod uwagę brać zawsze rodzaj swoich ograniczeń. Wady wymowy, głuchota lub niedosłyszenie uniemożliwiają pracę na, tzw. słuchawce. Dysfunkcja rąk utrudni zadania związane z pisaniem. Osoby niewidome nie będą w stanie szybko i precyzyjnie wyszukiwać informacji. Trzeba więc dopasować charakter zadań do siebie, podjąć negocjacje podczas podpisywania umów.
Na czym polega praca obsługa klienta, czyli co powinna wiedzieć osoba niepełnosprawna przed zatrudnieniem?
Bez względu na branżę, w obsłudze najważniejszy jest klient. Specjalista obsługi dba o jego zadowolenie z usług firmy.
Praca w obsłudze to również pozyskiwanie nowych kontrahentów, sprzedawanie produktów czy usług, a także utrzymywanie pozytywnych relacji ze stałymi klientami danej firmy. Przedstawiając nową ofertę osoba niepełnosprawna, jako doradca klienta musi robić to w sposób przemyślany. Analizować wcześniej potrzeby i oczekiwania. Odpowiadać na zadane pytania przez dzwoniącego lub przyjmować reklamacje.
Wymagania dodatkowe
Zdalna praca sprawia, że lokalizacja firmy nie ma znaczenia. Pracodawca może jednak wymagać dyspozycyjności, gotowości pracy zmianowej, czasem w weekendy. Trzeba być przygotowany do współpracy z innymi ludźmi.
W BOK nie jesteś sam — praca zespołowa w obsłudze
Obsługa to nie tylko całodzienna praca na słuchawce, czy odpowiadanie na wiadomości. To również współpraca z innymi ludźmi. Nierzadko w fajnym zespole. Ma to miejsce szczególnie w firmach oferujących specjalistyczny lub szeroki zakres usług.
W dużych firmach rozwiązanie jednego problemu może być bardziej skomplikowane i staje się złożonym procesem. W takiej sytuacji wymagane jest współdziałanie z innymi specjalistami, będącymi członkami załogi, aby jak najszybciej znaleźć przyczynę konkretnego problemu i zdefiniować rozwiązanie.
Obsługa klienta online praca a satysfakcja
Pracownikiem BOK stają się najczęściej osoby z wysoko rozwiniętymi kompetencjami społecznymi i empatią. Nie należy zapominać, że sednem tej pracy jest przede wszystkim pomoc innym ludziom. Świadomość udzielania pomocy każdego dnia, mimo niepełnosprawności, może być dla ciebie ogromnym źródłem satysfakcji oraz motywacji do działania.
Praca doradca klienta – jakie umiejętności może zdobyć osoba niepełnosprawna?
Nawet jeżeli zatrudnienie w obsłudze będziesz traktować jako pracę tymczasową, to możesz w niej nauczyć się mnóstwo bardzo ważnych i kluczowych umiejętności przydatnych na rynku pracy. Wiele z nich jest przydatnych na innych stanowiskach. Jest to przede wszystkim: nawiązywanie kontaktu z kontrahentami, współpraca z ludźmi, a także planowanie i organizacja zadań.
Nowe umiejętności — czy to ważne?
Część umiejętności nabytych w pracy osoba niepełnosprawna może wykorzystać nie tylko w pracy zawodowej, ale i w życiu codziennym. Jest to przykładowo radzenie sobie ze stresem i wiedza, jak zachować się w trudnych sytuacjach.
Nie raz spotykasz się z barierami i nieprzewidzianymi trudnościami. Nabyte umiejętności mogą wpłynąć na to, w jaki sposób będziesz do nich podchodzić i jak będziesz sobie z nimi radzić.
Zatrudnienie w BOK a język obcy
Praca w obsłudze klienta daje możliwości rozwoju i jest okazją na zetknięcie się z językiem obcym. Możesz być zatrudniony do kontaktu z klientem z innego kraju, gdy firma działa międzynarodowo. W takiej pracy będziesz mieć okazję do praktycznego zastosowania i ćwiczenia języka. Jego znajomość ułatwi Ci znalezienie lepszej pracy, a także zwiększy szanse na wyższe zarobki.
Podsumowując, praca na stanowisku związanym z obsługą ludzi pozwala osobie niepełnosprawnej nie tylko na poszerzanie kompetencji społecznych, ale również lingwistycznych.
Rodzaje zadań w BOK
Pracując, jako specjalista ds. obsługi klienta będziesz wchodzić w relacje z klientem w imieniu firmy. Będziesz komunikować się za pośrednictwem różnych kanałów, m.in. infolinii telefonicznej, maili lub czatu.
Przygotowywanie ofert handlowych to jeden z obowiązków, z którym może spotkać się osoba niepełnosprawna w obsłudze klienta.
Zadania pracownika działu obsługi mogą różnić się w zależności od stanowiska lub rodzaju działalności firmy. Specjalista ds obsługi klienta obowiązki, przed którymi może stanąć osoba niepełnosprawna:
- odpowiadanie na zapytania dotyczące produktów lub usług oferowanych przez firmę,
- utrzymywanie kontaktów telefonicznych, mailowych i bezpośrednich z klientem,
- prowadzenie korespondencji z klientem i potencjalnymi klientami,
- rozwiązywanie problemów technicznych,
- przyjmowanie zamówień,
- przyjmowanie zwrotów i obsługa reklamacji,
- przygotowywanie dokumentacji,
- dostarczanie wiedzy o ofercie firmy,
- zbieranie opinii i ich analiza,
- wyszukiwanie, przygotowywanie i kompletowanie danych do negocjacji z klientami,
- badanie potrzeb i ewentualnie proponowanie alternatywnych produktów.
Szczególnie w małych firmach, pracownik podejmuje różnorodne działania. Obok powyższych obowiązków, do zadań pracownika może należeć także przygotowywanie ofert handlowych dla kluczowych klientów, budowanie relacji i działań promocyjnych.
Telepraca osób niepełnosprawnych w mailingu
Obsługiwanie klientów to nie tylko praca na słuchawce i całodniowe wykonywanie połączeń telefonicznych. Możesz też odpowiadać na wiadomości poprzez różne kanały do komunikacji. To rozwiązanie dla tych, którzy nie do końca dobrze czują się w rozmowie telefonicznej.
Problemy z wymową, czy to przeszkadza?
Dla osób z wadami wymowy, niedosłyszących i głuchych problematyczna może być obsługa infolinii. Osoby niepełnosprawne mogą też mieć problem z tempem tam, gdzie połączeń jest bardzo dużo i znaczenie ma szybkość reakcji. Dlatego ważne jest, aby pracować na stanowisku dopasowanym do dysfunkcji osoby.
Pisemna pomoc klientom a stres
Forma komunikacji, jaką jest odpisywanie na maile lub obsługa czatu na platformie, na której klienci mogą zadać pytanie, pomaga uniknąć wielu stresujących sytuacji. Taka forma zatrudnienia pozwoli na pracę w obsłudze, mimo danych problemów wynikających z niepełnosprawności.
Praca zdalna — odpowiadanie na maile, przykład zadań dla osoby z niepełnosprawnością
Pisanie maili to wybierana forma kontaktu z firmą przez osoby, które chcą lub muszą mieć odpowiedź na piśmie. Ciągłość korespondencji pozwala m.in. nie zapomnieć o szczegółach, zwłaszcza jeśli rozwiązanie problemu jest bardziej złożone i wymaga szeregu różnych czynności.
Odpowiedzi na maile od klientów, osoba z niepełnosprawnością może również wykonywać w domu. Nie wymaga ono obecności w siedzibie firmy, a jednocześnie pozwala na zatrudnienie i płynne wykonywanie obowiązków zawodowych.
Gdzie osoba niepełnosprawna może znaleźć pracę w obsłudze klienta
Pracę związaną z obsługą klientów możesz znaleźć praktycznie w każdym miejscu, gdzie ten klient się znajduje:
- we wszelkich biurach obsługi firm i urzędów,
- w sklepie internetowym lub stacjonarnym,
- w bankach,
- sieciach medycznych,
- w firmach ubezpieczeniowych,
- w firmach sieci komórkowych,
- w Call Center.
Praca zdalna w telefonicznej obsłudze klienta – z jakimi trudnościami może spotkać się osoba z niepełnosprawnością
Obsługa klientów może świadczyć o jakości usług danej firmy. Z tego względu pracownik BOK musi zawsze wykazywać się profesjonalizmem i rzetelnością po to, aby klient poczuł, że jego problem jest ważny, a osoba po drugiej stronie rzeczywiście chce mu pomóc. Właściwe podejście do obsługi sprawi, że twoja praca będzie jeszcze lepsza. Pomagając dzwoniącemu w rozwiązaniu jego problemu i miłym usposobieniem, możesz mu poprawić dzień.
Profesjonalizm a obsłudze klientów
Najważniejsze jest zaangażowanie. W udzielaniu odpowiedzi musisz być precyzyjny i dokładny.
Mimo że doskonale znasz odpowiedź na konkretne pytanie, ponieważ odpowiadasz na nie kilka razy na dzień, pamiętaj, że osoba po drugiej stronie słuchawki tego nie wie. Twoim zadaniem jest udzielić jej wskazówek we właściwy sposób.
Szybkość reakcji a praca w Call Center
W pracy w Call Center bardzo ważny jest również czas odpowiedzi. Szybka reakcja na potrzeby klientów niesie ze sobą korzyści dla nich, ale i również dla pracownika BOK. Dzwoniący czują, że naprawdę mogą otrzymać pomoc i że firma o nich dba. Ty natomiast unikasz przeciągłych rozmów ze zniecierpliwionymi klientami.
Emocje — jak nad nimi panować?
Umiejętność panowania nad emocjami i samokontroli jest konieczna. Nie możesz dać się sprowokować zdenerwowanemu klientowi.
Co robić w takiej sytuacji? Pomyśl, że to jedynie chwilowa jego reakcja w odpowiedzi na trudność, jaką aktualnie doświadcza. Nie jest kierowana osobiście do ciebie. Choć niestety często osoba pracująca jako specjalista ds. obsługi klienta jest na pierwszej linii frontu.
Opanowanie emocji a profesjonalizm
Twój spokój i opanowanie pomoże w rzeczywistym rozwiązaniu problemu i świadczy o twoim profesjonalizmie. Wdając się w dyskusję nie na temat, możesz jedynie sprawić, że dzwoniący w końcu rozłączy się, a ty pozostaniesz z negatywną opinią.
Pamiętaj również o tym, że mimo zdenerwowania osoba, która dzwoni, chce jednak otrzymać rozwiązanie swojego problemu. Dlatego nie przejmuj się jej atakami i obsłuż ją, wykazując się wysoką kulturą osobistą i rzeczowym podejściem do sprawy.
Praca zdalna w Call Center – o czym powinna wiedzieć osoba niepełnosprawna?
Branża telemarketingowa w ostatnich latach prężnie się rozwija i daje zatrudnienie różnym osobom. Konsultanci telefoniczni obsługują każdego dnia tysiące klientów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Potrzeby są ogromne. Sprawia to, że powstaje mnóstwo stanowisk także z myślą o osobach z niepełnosprawnością.
Cyfryzacja, internetowe narzędzia pracy ułatwiają to zdalny model zatrudnienia i wykonywanie obowiązków zawodowych bez wychodzenia z domu.
Call Center — szansą w zatrudnieniu niepełnosprawnych
Call Center to centrum obsługi telefonicznej. Znajdują tu zatrudnienie osoby młode, stawiające swoje pierwsze kroki zawodowe oraz studenci. Te osoby nie interesuje umowa na pełen etat. Interesuje ich częściej praca dorywcza, umowa zlecenie, powiązane z elastycznym grafikiem lub niepełny etat.
Coraz częściej zatrudniane są także osoby niepełnosprawne, dla których jest istotna możliwość pracy online. Pomaga to ograniczyć im bariery związane z dotarciem do siedziby firmy. Dla niepełnosprawnych Call Center pozwala na wybór ciekawej ścieżki zawodowej, dającej możliwości nabycia kluczowych umiejętności i awansu zawodowego.
Call Center — czy to tylko wyjście awaryjne?
Dla niektórych Call Center jest postrzegane, jako wyjście awaryjne, gdy nie mogą znaleźć ciekawszego zajęcia. Pamiętaj jednak, że jest to szansa, by zdobyć doświadczenie zawodowe i nauczyć się wielu umiejętności. Mogą one być przydatne nie tylko na innym stanowisku, ale również w życiu codziennym.
Podejmując pracę w telefonicznej obsłudze klientów, przełamujesz swoje pierwsze lęki, nabywasz pewności siebie i jednocześnie budujesz swoje CV. Otrzymujesz też wynagrodzenie. Ma to ogromne znaczenie dla osób z niepełnosprawnością, którym trudniej jest wejść na rynek zatrudnienia.
Doświadczenie a zatrudnienie w Call Center
Call Center to branża, w której możesz zacząć bez wcześniejszego doświadczenia, a firmy oferują szkolenia, aby nauczyć wszystkiego nowych pracowników. Istotne są preferencje osobowe i gotowość do pracy, a nie rozbudowane CV.
Znaczenie ma otwartość na ludzi i rozwiązywanie problemów, łatwość w prowadzeniu rozmów telefonicznych oraz nieszablonowe myślenie. Wiele firm stawia na wielokanałowość. Oznacza to, że klienci mogą kontaktować się za pomocą nie tylko infolinii telefonicznej, ale również maila, web chatu, czy mediów społecznościowych.
Specjalista ds. obsługi klienta zarobki dla niepełnospawnych
Mówiąc o zarobkach dla pracownika zajmującego się obsługą klientów, warto zaznaczyć, że nie każdy zatrudniony na tym samym stanowisku ma takie samo wynagrodzenie. Pensja, z jaką możesz się spotkać, jest uzależniona od wielu czynników, m.in.
- stażu w danej firmie i doświadczenie zawodowe,
- wykształcenia,
- wielkości firmy, obszaru jej działań oraz rejonu.
Ile zarabia osoba z orzeczeniem w obsłudze
Zarobki, z jakimi może spotkać się osoba niepełnosprawna to średnio około 3500 – 3800 zł brutto. Doświadczenie oraz znajomość języka obcego kwota może sprawić, że kwota wynagrodzenia będzie wyższa. Najniższe wynagrodzenie w 2022 roku wynosiło 3010 złotych brutto. Od 2023 osoba niepełnosprawna zatrudniona na umowę o pracę, zarabiać będzie nie mniej niż 3490 złotych brutto. Może też liczyć na podwyżkę miesięcznego wynagrodzenia do kwoty 3600 zł brutto.
Dodatkowe benefity
Duże firmy oferują stabilną formę zatrudnienia, jaką jest umowa o pracę, a także inne benefity finansowe. Przykładowo: system nagród za właściwie wykonane zadania i bonusów świątecznych, premie, a także opieka medyczna czy karta Multisport. Oprócz tego pracownik z niepełnosprawnością może liczyć na różne kursy i kształcenie np. z zakresu obsługi Excela lub języków obcych, a także studiów w związku z rozwojem zawodowym, które opłacane są przez pracodawcę.
Obsługa klienta praca zdalna i dla niepełnosprawnych podsumowanie artykułu
Praca w obsłudze klienta to korzystny wybór dla osób niepełnosprawnych z kilku powodów. Zdobywasz doświadczenie zawodowe i nabywasz nowe umiejętności, które są kluczowe na rynku zatrudnienia. Przykładowo nawiązywanie kontaktu z klientami oraz współpraca z innymi ludźmi.
Dodatkowo zatrudniając się, jako specjalista ds. obsługi klienta w firmie zagranicznej lub świadczącej usługi na obszarze międzynarodowym, możesz ćwiczyć swoje umiejętności lingwistyczne i szlifować język obcy. Takie rozwiązanie pozwoli ci również na wyższe zarobki.
Zatrudnienie online szansą dla niepełnosprawnych
Dzięki cyfryzacji osoba niepełnosprawna może dziś pracować w branży zdalnie i wykonywać swoje obowiązki w domu. To znacząco ułatwia realizowanie zatrudnienia przez osobę z niepełnosprawnością. Zatrudnienie w formie telepracy, na podstawie umowy o pracę, zapewnia nie tylko stabilne wynagrodzenie, ale również pozwala na zdobycie doświadczenia i rozwój zawodowy.
Predyspozycje do zatrudnienia w BOK
Pracując w BOK, stajesz się równorzędnym pracownikiem, ponieważ dla klientów ma znaczenie szybkie i trafne udzielenie mu wskazówek, które pomogą mu rozwiązać dany problem.
Niepełnosprawność nie ma większego znaczenia. Liczy się twoja umiejętność udzielania informacji. Nieprzewidziane trudne sytuacje pozwolą ci nauczyć się radzenia sobie ze stresem nie tylko w życiu zawodowym, ale również osobistym.
Pomoc agencji w znalezieniu pracodawcy
Osoby niepełnosprawne często pewniej czują się, gdy nad wyszukaniem dla nich zatrudnienia czuwa ktoś inny. Zadanie to może przejąć na siebie agencja zatrudnienia dla osób niepełnosprawnych. Jeśli twoje dotychczasowe starania nie przyniosły efektów i szukasz dla siebie miejsca pracy agencja My Wspieramy czeka na Ciebie. Współpracujemy z klientami różnych branż. Zarejestruj się, a pomożemy Ci, abyś z naszą pomocą zawarł umowę na pełny etat lub część etatu.
Jak zacząć pracę w obsłudze klienta bez doświadczenia i z orzeczeniem o niepełnosprawności?
Obsługa klienta to branża, w której możesz zacząć pracę bez wcześniejszego doświadczenia. Firmy oferują przeszkolenia, aby nauczyć wszystkiego nowych pracowników. Istotne są preferencje osobowe i gotowość do obowiązków, a nie rozbudowane CV. Ma to istotne znaczenie dla osób z niepełnosprawnością, którym o wiele trudniej wejść na rynek pracy. Szukając zatrudnienia, możesz skorzystać z portali ogłoszeniowych lub możesz zarejestrować się na stronie internetowej Agencji Pośrednictwa Pracy: „My Wspieramy”. Posiadamy w swojej bazie oferty kierowane do osób z orzeczeniem na różne stanowiska.
Ile zarabia specjalista do spraw obsługi klienta?
Zarobki w branży są zróżnicowane. Zależą od rodzaju obowiązków na stanowisku, poziomu doświadczenia zawodowego i posiadanych umiejętności. Znaczenie ma wielkość firmy i obszar jej działalności. Początkowe wynagrodzenie, z jakim może spotkać się osoba niepełnosprawna, może wynieść około 3500 zł brutto. Znajomość języka obcego istotnie wpływa na jego wysokość.
Czy można pracować w Call Center, będąc osobą niepełnosprawną?
Tak, jak najbardziej można. Pozwala na to cyfryzacja i systemy do pracy zdalnej. Dzięki tym rozwiązaniom osoba niepełnosprawna może pracować w domu, wykonując połączenia do klientów za pośrednictwem programu na komputerze.
Czy osoba niepełnosprawna może zostać specjalistą ds. obsługi klienta?
Osoba niepełnosprawna może zostać specjalistą w tej branży. Podczas wykonywanej pracy liczą się jej umiejętności, sposób, w jaki nawiązuje i utrzymuje relacje z kluczowymi klientami. Ponadto dzięki rozwojowi cyfryzacji osoba niepełnosprawna może pracować zdalnie i wykonywać swoje obowiązki zawodowe w domu.
Czy osoba niepełnosprawna nadaje się do pracy w obsłudze klienta?
Tak, pod warunkiem że ma umiejętności, które są niezbędne na tym stanowisku. Należą do nich: komunikatywność, łatwość i swoboda w prowadzeniu rozmów telefonicznych, umiejętność opanowania emocji podczas stresujących sytuacji oraz cierpliwość. Jeśli osoba niepełnosprawna jest otwarta na podjęcie zatrudnienia i zdobywanie nowych doświadczeń to jak najbardziej może aplikować na stanowiska związane z obsługą klienta.