Tworzenie opisów produktów – idealna praca zdalna dla niepełnosprawnych
Wartościowe treści publikowane na stronie internetowej są ważne nie tylko pod względem estetycznym i użytkowym dla czytelnika. Odgrywają niezmiernie istotną rolę w budowaniu pozycji w wyszukiwarce Google. Jeżeli sprzedawca chce, by jego strona sklepu internetowego była często wyświetlana użytkownikom, musi po prostu zadbać, we właściwy sposób, o tworzenie opisów produktów.
Każdy produkt w sklepie internetowym obok podstawowych cech: kolorów, wymiarów, itd. wymaga swojego indywidualnego potraktowania w postaci unikalnego opisu. Wydaje się to stosunkowo łatwym zadaniem, w rzeczywistości trzeba znać podstawowe zasady budowania tych treści. W zależności od kategorii lub obszaru zastosowania, czasem przydaje się także nieco wyobraźni, czy kreatywności. Opis produktu musi spełniać warunki SEO i jednocześnie zachęcić potencjalnego klienta do zakupu. Z tego powodu przy opisie produktu muszą pracować ludzie.
My spróbujemy udowodnić, że mogą tę pracę wykonywać z powodzeniem osoby niepełnosprawne.
Dzisiejszy artykuł podpowiada niepełnosprawnym, jak właściwie tworzyć opisy produktów, jakie są zasady ich tworzenia i dlaczego są one ważne? Wyjaśnia, dlaczego praca przy opisie produktu, to dobry pomysł na zatrudnienie pracownika niepełnosprawnego. Pokazujemy, jak się przygotować i gdzie osoba niepełnosprawna powinna poszukiwać pracy przy tworzeniu opisów produktów.
Czy praca przy opisach produktów jest dla osób niepełnosprawnych?
Budowanie opisów produktów to praca, którą może wykonywać zdalnie wiele osób. Orientacja w branży pomaga, lecz nie trzeba być ekspertem. Wraz z doświadczeniem praca nad tekstami staje się banalnie prosta. Nie jest też wymagane wykształcenie specjalistyczne. Wystarczy umiejętność pisania na klawiaturze, znajomość podstawowych zasad stosowanych w opisach produktów i chęć poznania branży, w której działa pracodawca. Tu pojawia się ogromna szansa na zatrudnienie niepełnosprawnych. Wielu spośród nich nie mając możliwości zdobycia konkurencyjnego wykształcenia, pozostaje biernymi zawodowo lub bezskutecznie poszukuje pracy.
Ponieważ większość handlujących obok stacjonarnych sklepów posiada witryny internetowe istnieje ogromna szansa na wykorzystanie tych osób, zwykle z poważnymi deficytami zdrowotnymi, do prostej pracy przy opisach, realizowanej w formie zdalnej. Właściciel sklepu działającego online decydując się na zatrudnienie osób z niepełnosprawnością może zadbać o unikalność i oryginalność opisów towarów, tym samym zwiększyć tzw. współczynnik klikalności, co przyczyni się do dużej mocy sprzedażowej jego witryny. Może też w ten sposób odbarczyć siebie i swój zespół pracowników, by mogli wykonywać inne obowiązki związane ze sprzedażą.
Wprowadzanie produktów do sklepu internetowego – praca zdalna dla niepełnosprawnych
Tworzenie unikalnych opisów w celu przedstawienia oferty spośród setek podobnych produktów, tak aby było to ciekawe i zachęcające do zakupu, niewątpliwie nastręcza trudności. Sprzedawca ma zazwyczaj mocno ograniczony czas na to, by napisać dobry opis produktu, by uzupełniać kartoteki produktowe dobierając odpowiednio słowa kluczowe i twórczo ujmować zastosowania produktu. Zajmują go inne sprawy związane z prowadzeniem firmy. Stąd zwykle większość właścicieli sklepów pobiera opisy ze stron producenta lub kieruje się tym, co pisze w karcie produktu. W przypadku opisów produktów to błąd, który nie służy potencjalnym klientom, ani wynikom sprzedaży. Co w takiej sytuacji zrobić?
Zatrudnienie copywritera, czy samodzielne opisywanie?
Właściciel witryny internetowej może zlecić przygotowanie opisów produktów profesjonalnemu copywriterowi. Najczęściej takie zlecanie realizowane jest w czasie rozruchu sklepu. Później własnymi siłami chce dodawać nowy asortyment. Często wykorzystuje do tego pracowników, którzy powinni realizować inne zadania i czują się przeciążeni pracą. Niestety stałe zatrudnienie pracownika do opisów wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jak więc je ograniczyć i jednocześnie mieć unikalne treści na swojej stronie?
Czy niepełnosprawny to odpowiedni pracownik do tworzenia treści?
Pracownikiem, który zajmie się tworzeniem unikalnych opisów na stronę może być osoba z niepełnosprawnością. To szansa zarówno dla niepełnosprawnego, jak i pracodawcy. Biorąc pod uwagę charakter zadań, pozwala on na pracę zdalną, co dodatkowo ogranicza bariery związane z niepełnosprawnością takiego pracownika. Zatrudnienie w formie telepracy niesie ze sobą korzyści po stronie pracodawcy. Ogranicza koszty związane z utworzeniem nowego stanowiska pracy. Może generować jednocześnie konkretne korzyści.
Pracodawca zyskuje dobre opisy produktów w sklepie internetowym, które wspierają algorytm Google i podnoszą jego pozycję w wyszukiwarce Google. To pozwala trafiać ze swoją ofertą do szerszego grona użytkowników, co może ostatecznie wpłynąć na liczbę potencjalnych klientów i wyższe zyski finansowe. Ograniczając koszty związane z zatrudnieniem, generuje jeszcze większe oszczędności, które są tak ważne dla każdego biznesu.
Tak, więc zatrudnienie pracownika z orzeczeniem w sklepie internetowym, jako copywritera zajmującego się tworzeniem opisów produktów to same plusy. Korzyści związane z zatrudnieniem niepełnosprawnych do prostych czynności dla wielu osób prowadzących biznes są oczywiste. Stąd wzrastające zainteresowanie tą grupą potencjalnych pracowników, zarówno jeśli chodzi o prace proste, jak i specjalistyczne umiejętności pracownika.
Jak tworzyć opisy produktów? Dylemat początkujących, którzy szukają takiej pracy
Być może temat zainteresuje osoby, poszukujące spokojnej, przewidywalnej i lekkiej pracy dla osób niepełnosprawnych. Być może w pierwszym odruchu ktoś pomyśli, że to nie dla niego, bo za trudne, bo nie zna zasad. Z myślą o takich osobach powstał ten poradnik.
Zaznajomienie z poniższymi radami da podstawy każdej osobie z niepełnosprawnością do szukania pracy przy tworzeniu opisów towarów. Warto zatem, by wcześniej, potencjalni pracownicy z orzeczeniem zorientowali się w słownictwie wiążącym się z branżą zajmującą się treściami internetowymi, czyli dowiedzieli się czemu służą wyszukiwarki Google, linkowanie wewnętrzne, słowa kluczowe, co to są frazy kluczowe, duplicat, content, atrybuty produktu, itd. Warto też sięgnąć po przykłady opisów produktów zamieszczane na wartościowych stronach sklepów, będących na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach.
Unikalne opisy produktów – dlaczego to takie ważne?
Unikalny opis oznacza, że określony tekst nie występuje na innej witrynie i nigdzie indziej. Tworzona treść w przypadku tych samych produktów nie jest duplikowana ani kopiowana. Inaczej strony internetowe byłyby do siebie bardzo podobne, a potencjalny klient miałby trudność w odnalezieniu danego produktu w sklepach internetowych. Sprzedawca musi zadbać zatem o unikalność i oryginalność opisu produktu, tym samym tzw. współczynnik klikalności. Tylko wartościowe treści dostarczające czytelnikom coś, czego nie znajdą na innych witrynach, pozwolą zająć wysoką pozycję w Google i przyczynić się do dużej mocy sprzedażowej sklepu.
Duplicate content a widoczność sklepu w Internecie, o tym musisz pamiętać w pracy
Tworząc opis produktu trzeba więc wiedzieć, że zabronione jest kopiowanie opisów. Wykryty powielony opis zepchnie stronę na odległą pozycję. Opisując dany produkt można kierować się tym, co zawarte jest w karcie produktu i koniecznie ujmować indywidualnie. W poszukiwaniu odpowiednich słów kluczowych można skorzystać ze stron producentów. Opisy produktów w sklepie mają przedstawiać wyczerpująco dany produkt, tak by klient miał właściwy punkt odniesienia i trafiał do grupy docelowej. Jednocześnie trzeba mieć sprzedażowy opis produktu przyjazny dla kupującego. Używać fraz kluczowych, zadbać o linkowanie wewnętrzne, tak, by w wyszukiwarki Google prawidłowo indeksowały stronę. To wszystko zaś zapewni wysoką pozycję strony internetowej.
Strategia doboru słów kluczowych i rozpoznanie rynku to podstawa pracy przy opisach
Pisząc opis danego produktu w pierwszej kolejności należy zastanowić się, kto będzie jego odbiorcą, czyli kim są klienci danego sklepu. Pomocne w tworzeniu ich sylwetki mogą być pytania o wiek, miejsce zamieszkania, wykonywaną pracę, codzienne rytuały, zainteresowania, spędzanie czasu wolnego, a także czy są singlami, czy mają rodzinę, czy posiadają zwierzęta domowe oraz jak często i dlaczego robią zakupy w Internecie. Tu ogromną rolę odgrywa dobór słów kluczowych. Idealny opis produktu to taki, który odpowiada na pytania i potrzeby potencjalnych klientów. Do tego niezbędny jest dobry research i wiedza na temat preferencji konsumenckich.
Warsztat pracy osoby z orzeczeniem
Dobrze zatem, by potencjalny pracownik niepełnosprawny zadbał o swój warsztat pracy i po rozpoznaniu branży dla której pracuje zrobił odpowiedni planer słów kluczowych. “Nie kopiuj opisów” – to podstawowa rada dla osób pracujących w branży. Dobrze określony klient, do którego są kierowane produkty w danym sklepie, pozwoli odkryć na czym warto się skupić przy tworzeniu opisów. Tu dużą rolę odgrywa wyobraźnia, a jednocześnie przecież każdy człowiek jest klientem i wie, co mu służy, a co przeszkadza. Zatem osoba niepełnosprawna samoistnie powinna szybko odnaleźć się w pracy przy dobrych opisach.
Opis – jak napisać – poradnik w pigułce dla osoby z orzeczeniem
Osoba niepełnosprawna, która zdecyduje się na szukanie pracy przy wprowadzaniu i opisywaniu produktów powinna przyswoić kilka zasad podstawowych. Inne bardziej szczegółowe zawsze może odszukać wykonując już swoją pracę.
Tak, więc tworząc opisy tysięcy produktów w sklepie internetowym warto zwrócić szczególną uwagę na to, że mają one dwa podstawowe cele:
- wartościowy opis wyjaśnia zastosowanie produktu,
- przekonuje potencjalnego klienta do zakupu.
Niezmiernie ważny jest język opisów, z tego względu warto zastosować kilka wskazówek:
- należy stosować krótkie i pojedyncze zdania złożone z prostych i zrozumiałych wyrażeń, należy unikać żargonu branżowego,
- używać dynamicznych czasowników np.: zmniejsza, zwiększa, wzmacnia, osłabia, nawilża, poprawia, łagodzi itp.,
- przekładać treść na język korzyści,
- nie warto stosować określeń przesadnie wartościujących produkty,
- należy unikać czasowników: mieć i być, gdyż sprawiają one, że zdania są co prawda proste, ale stają się z kolei nudne,
- jeśli produkt dotyczy specjalistycznej branży należy tłumaczyć trudniejsze określenia.
Czym kierować się tworząc opisy produktów? Jakie są ich zasady?
Podstawowe zasady tworzenia opisów do sklepów internetowych można ująć w kilka punktów, należą do nich:
- przedstawienie najważniejszych cech produktu, tzw. atrybutów,
- czytelność i przejrzystość treści: akapity, wypunktowania, pogrubienia, ikony, grafiki itp.,
- oddziaływanie opisu na emocje i zmysły, które pobudzają wyobraźnię. Dobrze więc, gdy odwołuje się do zmysłów: zapachu, słuchu czy dotyku,
- odpowiednia zawartość i strategia słów kluczowych.
Przykład opisu produktu
Przykładowy wpis produktu, na stronie powinien wyglądać, jak poniżej.
- Tapeta papierowa Bookshelf,
- nr katalogowy produktu,
- opis:
Tapeta papierowa Bookshelf sprawi, że pokój będzie wyglądał, jak przytulna biblioteka – jej wzór przedstawia półki wypełnione książkami. Materiał najkorzystniej zaprezentuje się na jednej ze ścian. Tapeta jest odporna na zmywanie, dzięki czemu przypadkową plamę łatwo z niej zetrzesz wilgotną gąbką. Materiał nie płowieje pod wpływem światła i na długo zachowuje swój estetyczny wygląd, który starczy na lata.
Jest to opis krótki, ale rzeczowy i konkretny. Odpowiada na podstawowe pytania, jakie może zadać sobie klient chcąc kupić tapetę. Odwołuje się do wyobrażeń, które mogą wzbudzić w czytelniku miłe odczucia, co może sprawić, że zechce, by jego pokój tak wyglądał i ostatecznie kupi tę konkretną tapetę.
Co zyska firma, jeśli zatrudni osobę niepełnosprawną do pisania opisów produktów?
Stworzenie opisu produktu dla sklepu działającego w Internecie nie wymaga codziennej obecności w firmie. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Wystarczy krótkie przeszkolenie, zapoznanie z systemem katalogowym sklepu i zasadami wprowadzania danych. Praca przy opisach produktów doskonale wpisuje się w telepracę. Otwiera to możliwości zatrudnienia dla różnych osób mających trudności z pracą w siedzibie firmy, bądź dotarciem do niej, w tym ludzi z niepełnosprawnością. Jednocześnie taka sytuacja dla pracodawcy oznacza ograniczenie kosztów, których nie ponosi zatrudniając pracownika w formie zdalnej.
Praca zdalna niepełnosprawnych przy tworzeniu opisów – korzyści dla pracodawcy
Telepraca, jako rozwiązanie przy opisywaniu i wprowadzaniu produktów do sklepu nie wymaga utworzenia nowego stanowiska pracy. Wystarczy, że pracodawca zezwoli pracownikowi na dostęp do systemu wewnętrznego, dostęp do katalogów ze strony producenta i nic nie stoi na przeszkodzie, by tworzyć opisy produktów na odległość. Ważne jest tylko odpowiednie przeszkolenie, by niepełnosprawny pracownik odpowiednio wybierał i przyporządkowywał kategorię produktową, orientował się w danych zawartych w karcie produktu, umiał przypisać odpowiednio przedmiot do typu produktów i w opisie zawarł odpowiednie frazy kluczowe, których poszukują potencjalni klienci. Tym samym dany produkt łatwiej będzie osiągalny, dla grupy docelowej klientów, w danym sklepie internetowym.
Zatrudniając pracownika z orzeczeniem przedsiębiorca może odnieść dodatkowe korzyści. Pracodawca obok unikalnych opisów produktów w sklepie internetowym i zwiększenia ruchu na stronie zyskuje coś więcej.
Zmniejszenie wpłat do PFRON
W przypadku większych firm zatrudniających, co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy i osiągających wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych 6% zostają zwolnione one z obowiązkowej miesięcznej wpłaty do PFRON. Są to istotne koszty. Przyjmując do załogi pracowniczej osoby niepełnosprawne można ich uniknąć. Dodatkowo taki pracodawca może ubiegać się o dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W wielu przypadkach jest to ogromnym wsparciem finansowym i odciążeniem biznesu.
Praca zdalna przy opisach – korzyści dla niepełnosprawnych
Korzyści z zatrudnienia przy opisywaniu i wprowadzaniu produktów do sklepów odnoszą także osoby niepełnosprawne. To oczywiste i warto o tym pamiętać. Obok wynagrodzenia i stabilizacji finansowej praca zdalna pozwala osobie niepełnosprawnej uniknąć wielu barier związanych z jej niesprawnością. Pracując w domu może skupić się wyłącznie na obowiązkach zawodowych, a nie ograniczeniach utrudniających np. dotarcie do siedziby firmy. Pisząc opisy produktów do sklepów internetowych praca osoby niepełnosprawnej odbywa się w trybie online. Może on dopasować swoje godziny tak, by nie kolidowały z koniecznością wizyt lekarskich, wykonywaniem zabiegów, ćwiczeń, czy rehabilitacji.
Wypełnianie obowiązków zawodowych w domu rozwiązuje wiele trudności związanych z posiadanym schorzeniem, czy niesprawnością pracownika. Jednocześnie umożliwia rozwój osobisty i niezależność finansową, która jest szczególnie istotna w przypadku osób z niepełnosprawnością. Pracownicy z niepełnosprawnością wielokrotnie udowodnili, że potrafią być lojalnymi i wartościowymi pracownikami. Firma zyskuje więc nie tylko korzyści finansowe i dobrego pracownika, ale również buduje pozytywny wizerunek dla swojej marki, jako zaangażowanej i społecznie odpowiedzialnej.
Biznes odpowiedzialny społecznie, czyli gdzie osoba niepełnosprawna znajdzie pracę przy opisie produktów?
Znając podstawy wprowadzania produktów do sklepów i tworzenia ich opisów niejedna osoba niepełnosprawna zada sobie pytania – gdzie taką pracę znaleźć? Jak przekonać samodzielnie pracodawcę do zatrudnienia? Można na tym etapie poddać się, ale też można poszukać przykładów dobrych praktyk zatrudniania niepełnosprawnych i odpowiedzialnego biznesu. Posłużenie się takim przykładem w drodze do zatrudnienia może to stanowić główny argument i skłonić kolejnego właściciela sklepu działającego w Internecie, by zatrudnił niepełnosprawnego pracownika do opisów i wprowadzania produktów do witryny.
Sklepy przyjazne pracownikom z niepełnosprawnością
Dbałość o wizerunek marki, potrzeba zwiększania zysków i minimalizowania obciążeń sprawia, że duże platformy handlowe zaczęły stosować politykę zatrudniania osób niepełnosprawnych w swoich firmach. Dotyczy to zarówno pracy osób z orzeczeniem w formie stacjonarnej, jak i zdalnej. Niektóre z firm chcą dawać równe szanse w zatrudnieniu i zachęcają, by inni także podążali tym tropem, dając pracę osobom o różnym stopniu niepełnosprawności.
Dobrym przykładem biznesu odpowiedzialnego społecznie, gdzie miejsca pracy znajdują niepełnosprawni są ogromne platformy handlowe, sklepy stacjonarne i internetowe różnych branż, np.:
- Electro.pl
- Leroy Merlin,
- Media Ekspert,
- Witchen,
- Apart.
Powyższe marki znane są niemal każdemu konsumentowi. Powszechna jest też wiedza, jaki asortyment znajduje się w tych sklepach. Różnorodność i specyfika branż zatem nie jest przeszkodą do zatrudnienia osób niepełnosprawnych na stanowiska, na których realizują się, jak każdy inny pracownik. Dlatego mając tę świadomość, kandydaci z niepełnosprawnością chętni do zatrudnienia do opisów towarów, powinni swoje kroki kierować do wszystkich większych marek, ale nie tylko.
Gdzie osoba niepełnosprawna może samodzielnie aplikować do pracy zdalnej przy opisach?
Kierując się powyższymi przykładami warto zdecydować się na bezpośredni kontakt z nimi. Jednak samodzielnie poszukując pracy warto rozważyć inne miejsca:
- wielkie platformy handlowe w Internecie,
- wszelkie hurtownie,
- sieci handlowe działające stacjonarnie i online,
- małe, średnie i duże sklepy internetowe,
- okoliczne biznesy sprzedające towar drogą on-line.
Wbrew pozorom często to właśnie mały biznes daje stabilne zatrudnienie osobie z niepełnosprawnością lub stałość zleceń. Dlatego poszukując pracy przy opisach nie należy pomijać mniejszych sklepów internetowych.
Czym przekonać pracodawcę do zatrudnienia osoby z orzeczeniem?
Samodzielne przekonywanie przez osobę niepełnosprawną pracodawcy, by zatrudnić ją do opisywania produktów wymaga zaangażowania i wysiłku. Skuteczność w tym wypadku zależy od dobrego przygotowania się do rozmów z właścicielami biznesów i rzeczowej argumentacji. Zapewne, by skłonić pracodawcę do zatrudnienia trzeba wykazać się chociaż podstawową wiedzą o danej firmie, znać niezbędne zasady pracy i umieć wskazać, jak przełoży się to na zyski dla przedsiębiorcy. Wiedza o możliwości dofinansowania do wynagrodzenia osoby niepełnosprawnej i zmniejszeniu wpłat na PFRON to ostatnia z sugestii, którą można jeszcze wykorzystać samodzielnie poszukując pracy bezpośrednio w firmach.
Gdzie szukać wsparcia w znalezieniu pracy dla osób niepełnosprawnych?
Osoby niepełnosprawne mogą szukać pracy przy opisywaniu produktów w wielu źródłach. Obok samodzielnego aplikowania do firm posiadających sklepy internetowe mogą też korzystać z pomocy różnych instytucji. Zdecydowanie najłatwiej jest korzystać z ofert pracy, którymi dysponują firmy pośredniczące dla osób niepełnosprawnych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, gdy ma się opanowany warsztat pracy, by zwracać się bezpośrednio do potencjalnego pracodawcy, który ogłasza nabór pracowników na określone stanowiska. Im kandydat lepiej zapozna się z witryną sklepu i branżą, tym łatwiej będzie przekonać w liście motywacyjnym do siebie przedsiębiorcę, jako odpowiedniego pracownika.
Agencje pracy dla osób niepełnosprawnych
Jak wspomniano, istnieją różne agencje pracy pośredniczące w zatrudnianiu pracowników z orzeczeniem. Wspomagają one zarówno osoby niepełnosprawne, jak i pracodawców. Należy do nich, m.in:
- nasza agencja pracy dla osób niepełnosprawnych – My Wspieramy, która dba o bezpieczne warunki zatrudnienia dla osoby z niepełnosprawnością. Agencja wspomaga interesy pracodawców poprzez rekrutację i zindywidualizowany dobór odpowiedniego kandydata do pracy na stanowiskach specjalistycznych i nie wymagających wysokich kompetencji. Dba o odpowiednie wdrażanie do obowiązków zawodowych osób niepełnosprawnych. Pomaga firmom realizować korzystne rozwiązania pracownicze i finansowe.
- inne przykładowe agencje dedykowane niepełnosprawnym to, np.: Agencja rekrutacyjna BPO Network, Origen, Werbeo.
Organizacje pozarządowe i inne źródła wsparcia niepełnosprawnych na rynku pracy
Na wsparcie można liczyć również ze strony organizacji pozarządowych, które działają na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Dobrym przykładem jest Fundacja Aktywizacja, działająca na terenie całego kraju i posiadająca rozbudowaną sieć oddziałów.
Pośrednictwem pracy zajmują się również Powiatowe Urzędy Pracy, które posiada swoją ofertę kierowaną także dla osób z niepełnosprawnością. Dzięki PUP i innym organizacjom jest możliwe odbycie płatnego stażu zawodowego, czy szkoleń poszerzających kwalifikacje.
Portale i media społecznościowe
Niezależnie od stanowiska, na którym osoba niepełnosprawna chciałaby pracować ogłoszeń można szukać w portalach i serwisach ogłoszeniowych. Media społecznościowe, także mogą pomóc w tym względzie. Oferty pracy dla osób niepełnosprawnych publikowane są na popularnych portalach ogłoszeniowych. Szukając zatrudnienia przy opisach produktowych wystarczy wpisać w okno wyszukiwarki “opisy produktów praca zdalna“. Wyświetli się mnóstwo stron z ogłoszeniami o naborze pracowników do takiej pracy. Aktualne i bezpieczne oferty znaleźć można, m.in. na:
Szukając wsparcia przy zatrudnieniu osób niepełnosprawnych można skorzystać z kilku źródeł. Jednocześnie nie należy obawiać się aplikowania na stanowiska, gdy nie ma informacji, że oferta jest tylko dla niepełnosprawnych. Dobry pracownik to pracownik realizujący zadania niezależnie od sprawności.
W przypadku pracodawcy istotne jest, by dobrać odpowiedniego pracownika na określone stanowisko zgodnie z umiejętnościami kwalifikacjami. To wpływa na jego efektywność i wydajność, co w rezultacie przekłada się na zyski w firmie. W przypadku osoby niepełnosprawnej istotna jest samoświadomość, predyspozycje i umiejętności.
Podsumowanie artykułu – Tworzenie opisów produktów – idealna praca zdalna dla niepełnosprawnych
Decydując się na otwarcie sklepu online właściciel powinien zastanowić się nad wyglądem witryny, marketingiem i reklamą. Wprowadzając do sklepu produkty warto, by zadbał o ich odpowiednie opisanie. Gdy tylko skorzysta z opisów katalogowych może zapomnieć o odpowiedniej indeksacji przez algorytmy Google. Brak optymalizacji sprawi, że witryna będzie wyświetlała się na dalekich pozycjach. Klient będzie zaś miał trudności z dotarciem do niej. To przekłada się na brak zysków.
Problem ten może zostać rozwiązany w prosty sposób. Praca dla osób niepełnosprawnych przy opisywaniu i wprowadzaniu towarów do kart produktowych sklepu jest korzystna dla obu stron. Pracodawcy, który nie poniesie wysokich kosztów zatrudnienia profesjonalnego copywritera. Jednocześnie zyskującego wsparcie z PFRON w postaci dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego.
Zatrudnienie w sklepie internetowym korzystne jest także dla pracownika. Może pracować on zdalnie, w formie zadaniowej. Nie musi posiadać specjalistycznego wykształcenia i bogatego doświadczenia. Mając opanowany warsztat pracy może pracować równie wydajnie, jak zdrowa osoba. Dla osoby niepełnosprawnej to szansa na aktywność społeczną i wzmocnienie poczucia własnej wartości. Niewymagająca nakładu siły, praca przy opisach dla sklepów online to także oczywiste profity finansowe. Warto więc zaryzykować i samodzielnie szukać takiej pracy. Warto też zarejestrować się w naszej Agencji My Wspieramy, która ma doświadczenie w pozyskiwaniu pracodawców i z naszym wsparciem uzyskać odpowiednią pracę.
Jak zrobić dobry opis i dlaczego opisy produktów są ważne?
Dobry, kreatywny opis produktu trzeba, by koniecznie był unikalny, nie kopiowany z katalogu producenta. Słowa kluczowe powinny opisywać cechy produktu. Podstawowe zasady pisania to: krótkie, czytelne zdania, język korzyści, brak wartościowania. Aby opis był uznany, jako dobry, powinien zawierać słowa kluczowe, które pomogą wyszukiwarce Google. Słowa kluczowe odgrywają ogromną rolę . Sklep i jego witryna w Internecie będzie tym wyżej w wynikach wyszukiwania, im bardziej dba o unikalność i oryginalność treści, zasady i słowa kluczowe SEO. Gdy algorytmy w wyszukiwarce Google napotkają duplicate content sklep internetowy będzie na bardzo odległych pozycjach i niemal niewidoczny dla klienta.
Czy osoba niepełnosprawna może tworzyć opisy produktów dla sklepu internetowego?
Pracownik z niepełnosprawnością wykonuje obowiązki na tym stanowisku dokładnie tak samo, jak osoba zdrowa. Oczywiście musi posiadać odpowiednie predyspozycje i umiejętności. Tak, jak nie każda osoba zdrowa będzie nadawała się do tej pracy, tak samo niektórzy niepełnosprawni mogą mieć trudności z jej wykonywaniem. Jeśli ktoś umie obsłużyć komputer, pisać na klawiaturze i przyswoi zasady pracy może podjąć się opisywania produktów. Tworzenie unikalnych opisów asortymentu sklepu działającego w Internecie, to lekka praca dla niepełnosprawnych. Nie wymaga wysiłku fizycznego, nie wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Do stworzenia opisu produktu potrzebne są parametry produktu uzyskane od producenta, krótkie przeszkolenie w systemie obsługującym witrynę a następnie użycie wyobraźni, by odpowiednio dobrać słowa kluczowe i obrazowo ująć funkcje przedmiotu.
Czy opisywanie produktów to lekka praca dla osób niepełnosprawnych?
Tak, opisywanie produktów to lekka praca dla osób niepełnosprawnych. Nie trzeba być specjalistą w jakiejś dziedzinie. Opisy są krótkimi formami. Po poznaniu systemu, na jakim bazuje sklep, czynności stają się przewidywalne i wykonuje się je wg. jednego schematu. Niemal mechanicznie. Od pracodawcy otrzymuje się konkretne informacje o produkcie, które trzeba przełożyć na konkretny opis własnymi słowami. Jedynym utrudnieniem w tej pracy może być monotonia. Czasami wyzwaniem jest przy niektórych prostych, powszechnym produktach opisanie ich tak, jak wcześniej nikt tego nie zrobił. Dobrze więc, gdy posiada się rozbudowane słownictwo i umiejętności szukania synonimów, słów zastępczych czy parafraz.
Jak osoba niepełnosprawna może zdobyć pracę zdalną przy opisywaniu produktów?
Praca zdalna jest najczęstszą formą zatrudnienia w przypadku zawodu copywritera. Zatem telepraca dla pracodawców jest formą pożądaną i jej zdobycie nie jest trudne. Uzyskanie zatrudnienia zależy od zlokalizowania potencjalnych pracodawców lub zleceniodawców i przekonanie ich, że jest się odpowiednim kandydatem do tej pracy. Aby zdobyć pracę i robić opisy produktów trzeba najpierw jednak zbudować swój warsztat pracy, poznać podstawowe zasady. Orientować się co to są słowa kluczowe, jak powinny wyglądać opisy produktów w sklepie, wiedzieć co to jest specyfikacja produktu, jak zadbać o czytelność tekstu, wiedzieć czemu służy linkowanie wewnętrzne. Niezależnie od branży, jaką zajmuje się sklep trzeba umieć stosować odpowiednio słowa i frazy kluczowe, by pisać opisy produktów poprawnie pod kątem SEO.
Dlatego warto zatrudnić osobę niepełnosprawną do tworzenia opisów produktów?
Pracodawca obok unikalnych treści w opisach, odnosi korzyści wynikające z możliwości dofinansowania do wynagrodzenia osoby niepełnosprawnej z PFRON. Może także uzyskać środki dodatkowe na wyposażenie stanowiska pracy i inne potrzeby. Niepełnosprawni podejmując pracę przy opisach produktów w sklepie internetowym są wydolne na równi z osobami zdrowymi. Mają tak samo dobry warsztat pracy. Ich cechą jest zazwyczaj lojalność wobec pracodawcy. Stabilna praca w przypadku osób niepełnosprawnych często wygrywa w ich przypadku z potrzebą coraz wyższych zarobków.
Gdzie szukać pracy zdalnej dla niepełnosprawnych?
W przypadku osób niepełnosprawnych warto szukać pracy w agencjach pośrednictwa pracy im dedykowanych. Pomoc w zatrudnianiu, także w formie pracy zdalnej, świadczy nasza agencja My Wspieramy. Pracy można także szukać na stronach z ogłoszeniami, w organizacjach pozarządowych, Urzędach Pracy, czy mediach społecznościowych. Dobrym ruchem jest w przypadku specjalizowania się w opisywaniu produktów jest bezpośrednia rozmowa z właścicielem witryny internetowej.
można tu pracować? gdzie przesłać cv? chce bo siedzie w domu dlugo. Moze będę moga jakieś opisy robic. a co trzeba opisywać ? jakie towary? Jaką macie ofertę na pisanie opisów . Ile dostanę na rękę za to? Znaczy jakie wynagrodzenie za pracę, bo chyba to nie jest za darmo taka praca . czy jakaś przeszkoda że na orzeczeniu mam 02-P? Dobrze się czuję i moge pracować. A słyszałam że to opłacalne dla firmy mnie zatrudnić , tak ludzie mówią. Ale nie wiem
Dziękujemy za wpis. Może się Pani zarejestrować w naszej bazie kandydatów do pracy. Zapraszamy. Z chwilą pojawienia się odpowiedniego pracodawcy, nasz rekruter się do Pani odezwie.