schorzenia specjalne szczegolne
Na zdjęciu znajduje się grafika informacyjna na temat korzyści płynących z posiadania orzeczenia o niepełnosprawności. Grafika ma jasnoniebieskie tło, a na środku znajduje się biała prostokątna ramka z czarnym obramowaniem. Wewnątrz ramki znajduje się tekst w kolorze pomarańczowym: „CZY WIESZ, CO DAJE POSIADANIE ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI?” W lewym dolnym rogu ramki znajduje się logo z napisem „my Wspieramy”. W prawym dolnym rogu znajduje się strzałka skierowana w prawą stronę, również w kolorze pomarańczowym, z napisem „WYJAŚNIAMY TUTAJ”. Na górze, po lewej stronie, znajduje się ikona żarówki, symbolizująca ideę lub informację. Ogólny styl grafiki jest nowoczesny i przyciągający uwagę, a użyte kolory są stonowane i czytelne.
Na grafice znajduje się tekst: “Czy wiesz, jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności?” w białych, pogrubionych literach z czarnymi cieniami, które nadają napisowi trójwymiarowy efekt. Tekst znajduje się na różowym tle. Po lewej stronie są trzy białe dymki z pytajnikami w środku, narysowane czarną linią. Na dole grafiki znajduje się niebieski przycisk z białym napisem: “Sprawdź nasz prosty poradnik krok po kroku!” oraz czarną strzałką skierowaną w prawo. Całość ma na celu informowanie o sposobach uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności.
Obraz przedstawia prostą grafikę informacyjną w ciemnoniebieskich, białych i pomarańczowych kolorach. Tekst na obrazie brzmi: “CZY WIESZ, JAK OTRZYMAĆ ŚWIADCZENIE WSPIERAJĄCE?” Duża część tekstu jest w kolorze białym na ciemnoniebieskim tle, co sprawia, że jest bardzo widoczna. W dolnej części znajduje się żółty przycisk z napisem “TU ZNAJDZIESZ PORADNIK” oraz strzałką skierowaną w prawo. Po prawej stronie przy napisie “JAK OTRZYMAĆ” znajduje się pomarańczowy znak zapytania.
Obraz przedstawia grafikę informacyjną w kolorach żółtym, czarnym i białym. Tekst na obrazie brzmi: “CZY WIESZ? Na jakie choroby można dostać orzeczenie o niepełnosprawności?” W górnej części obrazu znajduje się tekst “CZY WIESZ?” w dwóch kolorach: “CZY” jest napisane czarnymi, dużymi literami, a “WIESZ” w kolorze żółtym. Obok znajduje się duży, czarny znak zapytania. Poniżej znajduje się reszta tekstu w kolorze czarnym na białym tle. W dolnej części obrazu po lewej stronie jest przycisk z napisem “SPRAWDŹ TUTAJ”, obok którego znajduje się czarny okrąg ze strzałką skierowaną w prawo. W prawym dolnym rogu znajduje się żarówka z promieniującymi liniami, co symbolizuje ideę lub wiedzę.

8 komentarzy

  1. PHU Stablex pisze:

    dostałem od pracownika orzeczenie z zusu. bardzo stare. tam jest napisane, że ma grupę pierwszą ze względu na wzrok. Jak to sie czyta? Co to znaczy? Ile się należy dopłaty do takiego pracownika? czy on musi iść do lekarza po jakiś papier jeszcze?

  2. Mirosława Woźniak pisze:

    POD JAKIM SYMBOLEM W ORZECZENIU O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI JEST NOWOTWÓR PIERSI? ZAWSZE BYŁO 11-I , A TERAZ , CZY ZMIENIŁA SIE SYMBOLIKA I JEST TO TERAZ 9-M

    1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

      Symbol 9-M dotyczy osób chorujących na nowotwór nerki, pęcherza, ogólnie dróg moczowych. Symbol 11-I wiązać się będzie z nowotworami wynikającymi z zaburzeń hormonalnych, metabolicznych itd.
      Symbol w przypadku nowotworów wiąże się z układem lub narządem objętym chorobą. Nie ma odrębnego oznaczenia tylko dla chorób nowotworowych.

  3. Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych o nr.G 40 i F06 jak się mają do oznaczeń PEFRONu .Czy to 06-E i 02-P.Dziękuję za odpowiedź.

    1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

      Tak, ma Pan rację. Jest to zgodne z treścią artykułu na blogu My Wspieramy.

  4. Kate pisze:

    Czy specjalista może stwierdzić niepełnosprawność? W przeciągu dwóch lat leczenia dopiero po 3 prośbie lekarz wypisał zaświadczenie, w którym zawarł głównie leki, natomiast w dokumentacji medycznej zapisał adnotację- poinformowano pacjentkę o braku niepełnosprawności. Czy takie stwierdzenie nie przekracza kompetencji specjalisty i czy nadal mam szansę uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności?

    1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

      Specjalista nie jest orzecznikiem, jednak jego opinia jest dosyć istotna dla składu orzekającego. Nasza agencja pracy nie ma uprawnień do oceny kompetencji lekarza w takich sytuacjach. Proszę skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, ewentualnie skonsultować się z innym lekarzem specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *