3000 zł dofinansowania dla niepełnosprawnych w ramach programu – Moje dostępne miejsce pracy

utworzone przez | 25, 11, 2022 | Dofinansowania PFRON, Porady dla osób niepełnosprawnych

Narzędzia dla pracodawców osób niepełnosprawnych

Szukasz pracy dla osób z orzeczeniem?

Szukasz pracowników z orzeczeniem?

obrazek kalkulatora pfron dofinansowanie

Kalkulator dofinansowania PFRON

Kalkulator oblicza wysokość dofinasnownia wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego. Pracodawca obliczy koszty płacy oraz realne obniżenie kosztów zatrudnienia pracownika niepełnosprawnego.

obrazek kalkulatora pfron wpłata

Kalkulator wpłaty na PFRON

Kalkulator pomaga w obliczeniu wysokości składki na PFRON. Składkę zobowiązani są odprowadzać pracodawcy, którzy nie osiągają wymaganego Ustawą 6% wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Pilne! Możesz uzyskać 3000 zł dofinansowania dla niepełnosprawnych pracowników na zakup sprzętu potrzebnego do pracy. Pracujesz? Masz orzeczenie? Jest ogromna szansa, abyś wziął udział w projekcie i poprawił swoje warunki pracy.

Złóż wniosek do 30 listopada br.!

Dodatkowy nabór wniosków na dofinansowanie dla niepełnosprawnych

Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną, zatrudnioną na podstawie umowy o pracę możesz wnioskować o dofinansowanie sprzętu, który usprawni twoje funkcjonowanie na danym stanowisku pracy i zwiększy twoją efektywność. Dodatkowe środki uzyskasz dzięki pilotażowemu programowi: „Moje dostępne Miejsce Pracy”.

Ważne byś zrobił to do 30 listopada br. W tej chwili trwa dodatkowy nabór wniosków.

Włączenie wyłączonych – aktywne instrumenty wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy, co to za projekt?

“Moje dostępne miejsce pracy” to jeden z modułów szerokiego projektu: „Włączenie wyłączonych – Aktywne Instrumenty Wsparcia Osób Niepełnosprawnych Na Rynku Pracy”.
W ramach tego pilotażowego projektu realizowany jest program dla osób niepełnosprawnych dopiero wchodzących na rynek pracy. W ramach tego modułu “Bon na start” osoby niepełnosprawne same decydują o przeznaczeniu dofinansowania.
W ramach projektu testowany jest także moduł – “Centrum komunikacji“. Dotyczy on wsparcia komunikujących się w języku migowym na rynku pracy.

3000 zł dofinansowania dla niepełnosprawnych
3000 zł dofinansowania dla niepełnosprawnych.

Program Moje dostępne miejsce pracy — wniosek

Formularz wniosku oraz potrzebne załączniki znajdziesz na stronie internetowej projektu. https://www.wlaczeniewylaczonych.pl/strona/749-moje-dostepne-miejsce-pracy-nabor-dodatkowy

Dla kogo dofinansowanie?

Program realizowany jest przez Polski Związek Głuchych. Dotyczy jednak wszystkich niepełnosprawnych. Realizator projektu zakłada udział w nim osób podzielonych wg kryterium niepełnosprawności:

 1. niepełnosprawności intelektualnej,
 2. zaburzeń psychicznych.
 3. słabosłyszących i głuchych
 4. niewidomych i niedowidzących,
 5. niepełnosprawności ruchu,
 6. epilepsji,
 7. niepełnosprawności układu oddechowego i krążenia,
 8. chorób układu pokarmowego,
 9. chorób układu moczowo-płciowego,
 10. chorób neurologicznymi,
 11. innych niepełnosprawności i schorzeń,
 12. całościowych zaburzeń rozwojowych.

Czym jest program: Moje Dostępne Miejsce Pracy?

Jest to dofinansowanie przyznawane na zakup: sprzętu, specjalistycznego oprogramowania lub urządzeń, które są częścią wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej. Zakupiony sprzęt możesz wykorzystywać w pracy zawodowej u jednego bądź więcej pracodawców.

Kto może skorzystać z dofinansowania na sprzęt wspierający pracę zawodową?

Pilotaż programu: „Moje dostępne Miejsce Pracy” kierowany jest do osób:

 • posiadających aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,
 • będących zatrudnionym na podstawie umowy o pracę w wymiarze co najmniej ½ etatu,
 • umowa musi być ważna jeszcze, co najmniej przez okres 9 miesięcy od dnia złożenia wniosku,
 • prowadzących działalność gospodarczą lub rolniczą nieprzerwanie przez okres 12 miesięcy.

Ile wynosi dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych?

Osoba niepełnosprawna wnioskująca o dofinansowanie, sama decyduje o tym jakie konkretne urządzenie lub program ułatwi jej funkcjonowanie na danym stanowisku pracy. Podstawowa kwota 3000 zł dofinansowania dla niepełnosprawnych jest dla każdego, a w szczególnych przypadkach możesz otrzymać nawet 9000 zł. Zależy to od uzasadnionych potrzeb i kosztu zakupu sprzętu, którego potrzebujesz.

Pamiętaj jednak, że każdą kwotę należy właściwie uargumentować we wniosku. Trzeba udowodnić, że w rzeczywisty sposób nowy sprzęt wpłynie na jakość i efektywność twojej pracy.

Wnioski zostaną rozpatrzone indywidualnie na podstawie potrzeb beneficjenta oraz dostępnych środków finansowych. Istotne jest, by zakupiony sprzęt realnie wspierał jego mobilność i wydajność w pracy zawodowej.

Jak i kiedy złożyć wniosek w ramach pilotażu: „Moje Dostępne Miejsce Pracy”?

Chcąc otrzymać wsparcie finansowe, musisz niezwłocznie złożyć wniosek. Zrobisz to drogą elektroniczną na stronie projektu: Włączenie Wyłączonych.

Wniosek składa się drogą on-line. Trzeba uzupełnić także załączniki. Wydrukuj jednocześnie dokumenty, gdyż do 14 dni od wysłania drogą elektroniczną wniosek należy dostarczyć w formie papierowej do realizatora.

Czasu zostało już niewiele, ponieważ termin składania dokumentów w ramach dodatkowego naboru kończy się 30 listopada. Jeśli spełniasz warunki, aby otrzymać 3000 zł dofinansowania dla niepełnosprawnych, w ramach tego programu spiesz się!

Dodatkowe informacje o programie i dofinansowaniu

Jeśli masz dodatkowe pytania lub zacząłeś wypełniać wniosek i nie rozumiesz wszystkich wytycznych dotyczących uzyskania dofinansowania, śmiało pisz na adres:
email: pilotaż.ww@pzg.org.pl
Jeszcze szybciej uzyskasz informację, czy możesz zostać beneficjentem i uzyskać dofinansowanie dla pracujących osób niepełnosprawnych, gdy zadzwonisz do realizatora programu na

numer telefonu: 724 565 060

3000 zł dofinansowania dla niepełnosprawnych — co dalej?

Jeśli tym razem z uwagi na krótki termin lub fakt, iż jest to nabór dodatkowy do programu pilotażowego, nie uda Ci się uzyskać wsparcia – zaglądaj na naszą stronę. Będziemy śledzić losy programu „Moje dostępne miejsce pracy” i informować o kolejnych naborach wniosków.


Procedura naboru dodatkowego MDMP.
0 komentarzy
Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *