dofinansowanie pfron do prawa jazdy

6 komentarzy

 1. Anna pisze:

  Witam. Mam diagnozę Stwardnienia rozsianego. Niestety coraz większe problemy z dalszym pokonywaniem dłuższych dystansów A nie mam prawa jazdy. Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności, czy są jakieś możliwości dofinansowania do kursu prawa jazdy ??

 2. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

  Pani Anno, przepraszamy za zwłokę w odpowiedzi. Mając dysfunkcję narządu ruchu w stopniu umiarkowanym, można ubiegać się o dofinansowanie na prawo jazdy w ramach Aktywnego Samorządu. Agencja My Wspieramy szerzej pisze, o możliwościach adaptacji aut i dofinansowaniach w artykule “Samochód dla niepełnosprawnego kierowcy”. Zachęcamy do śledzenia bloga naszej agencji pracy dla osób niepełnosprawnych.

 3. jeśli mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do 2025roku a nie na stałe to czy też mogę skorzystać z dofinansowania prawa jazdy

  1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

   Jeśli ma Pani orzeczenie terminowe i nie wygasa ono w czasie rozpatrywania wniosku o dofinansowanie prawa jazdy, może Pani śmiało wnioskować o przyznanie środków z PFRON na ten cel.

 4. Mirosława Przybysz pisze:

  mam orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności chce sie zapisać na kurs prawa jazdy wszędzie mam daleko a już coraz ciężej mi się poruszać że względu na duże dolegliwości i obciążenie kręgosłupa czy moge wnioskować o przyznanie jakichś środków

  1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

   Niestety, omawiane dofinansowanie do prawa jazdy z PFRON dedykowane jest osobom ze znacznym i umiarkowanym stopnie niepełnosprawności oraz dysfunkcją narządu ruchu. Jeżeli stan zdrowia się pogorszył i ma Pan większe problemy poruszaniu się proponuje złożyć wniosek o ponowne orzeczenie stopnia niepełnosprawności. Gdy komisja przyzna Panu stopień umiarkowany, będzie mógł Pan ubiegać się o dofinansowanie na kurs prawa jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *