dofinansowanie pfron do prawa jazdy

4 komentarze

 1. Anna pisze:

  Witam. Mam diagnozę Stwardnienia rozsianego. Niestety coraz większe problemy z dalszym pokonywaniem dłuższych dystansów A nie mam prawa jazdy. Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności, czy są jakieś możliwości dofinansowania do kursu prawa jazdy ??

 2. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

  Pani Anno, przepraszamy za zwłokę w odpowiedzi. Mając dysfunkcję narządu ruchu w stopniu umiarkowanym, można ubiegać się o dofinansowanie na prawo jazdy w ramach Aktywnego Samorządu. Agencja My Wspieramy szerzej pisze, o możliwościach adaptacji aut i dofinansowaniach w artykule “Samochód dla niepełnosprawnego kierowcy”. Zachęcamy do śledzenia bloga naszej agencji pracy dla osób niepełnosprawnych.

 3. jeśli mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do 2025roku a nie na stałe to czy też mogę skorzystać z dofinansowania prawa jazdy

  1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

   Jeśli ma Pani orzeczenie terminowe i nie wygasa ono w czasie rozpatrywania wniosku o dofinansowanie prawa jazdy, może Pani śmiało wnioskować o przyznanie środków z PFRON na ten cel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *