asystent pracownika niepełnosprawnego

6 komentarzy

 1. Zapytanie pisze:

  Napiszcie o kolejności składania dokumentów z nazwami firm i terminami z uwzględnieniem mojej sytuacji .
  Od 14 lat mam niepełnosprawność znaczną na stałe , mam 80 lat .
  Proszę napisać o potrzebie złożenia kwestionariusza samooceny .

  1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

   O szczegółach dotyczących świadczenia wspierającego dla niepełnosprawnych będziemy informować, kiedy ustawa zostanie podpisana przez Prezydenta.

 2. Mama pisze:

  A czy zauważył ktoś pewna lukę w tym systemie? osoba pełnoletnia ulega np. wypadkowi. Wymaga opieki. Opiekunowi nie należy się świadczenie pielęgnacyjne, bo nowa ustawa wyklucza tego opiekuna. Niepełnosprawny otrzymuje ocenę potrzeby wsparcia na poziomie IV lub niższym. I czeka na wypłatę rok lub 2 lata. Absurd. Opiekun opiekuje się, bo nie ma asystencji. Nie może iść do pracy, a i nie dostaje świadczenia pielęgnacyjnego. A podopieczny nie dostaje świadczenia wspierającego.

  1. Mariusz Tomczak pisze:

   Dziękujemy za Pani spostrzeżenie. Mamy nadzieję, że Pani głos w tej sprawie zostanie zauważony.

 3. Wojciech pisze:

  Mieszkamy pod jednym adresem prowadząc wspólne gospodarstwo domowe.

  Brat opiekuje się rodzicami ze znacznym stopniem niepełnosprawności (oboje rodzice mają taki stopień) oraz mną z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Na dzień dzisiejszy brat pobiera na mamę świadczenie pielęgnacyjne. Opieka uniemożliwia bratu podjęcie jakiejkolwiek pracy, ponieważ codziennie opieka jest czasochłonna.

  Mam pytanie: czy trzeba będzie złożyć gdzieś jakieś oświadczenie w przypadku chęci zostania w starym systemie, aby brat zachował dotychczasowe prawo do świadczenia pielęgnacyjnego i czy nadal co roku od stycznia byłoby waloryzowane na dotychczasowych zasadach?

  Mam też drugie pytanie co do mojej osoby: posiadam prawo do renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy. Przypuszczam, że ja mógłbym najwcześniej ubiegać się o świadczenie wspomagające dopiero od 1-stycznia-2025 (umiarkowany stopień niepełnosprawności) po uprzednim zakwalifikowaniu mnie wg skali punktowej przez Orzecznictwo o Niepełnosprawności.
  Czy posiadając rentę ZUS-owską (przelew na konto) niezależnie przysługiwałoby mi i to świadczenie wspierające?

  1. Mariusz Tomczak pisze:

   Szanowny Panie,
   Agencja pracy, My Wspieramy Sp. z o.o., specjalizuje się w pośrednictwie pracy dla osób niepełnosprawnych. Nie jesteśmy w stanie udzielić szczegółowych porad prawnych dotyczących konkretnych sytuacji, takich jak ta, którą Pana opisuje. Zagadnienia związane z prawnymi aspektami niepełnosprawności są skomplikowane i wymagają dokładnej analizy aktualnych przepisów prawnych, które często ulegają zmianom.

   Jeśli poszukuje Pan bezpłatnych porad, sugerujemy skorzystanie z wyszukiwarki wpisując “bezpłatne porady prawne” lub “porady prawne dla niepełnosprawnych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *