asystent pracownika niepełnosprawnego
Na zdjęciu znajduje się grafika informacyjna na temat korzyści płynących z posiadania orzeczenia o niepełnosprawności. Grafika ma jasnoniebieskie tło, a na środku znajduje się biała prostokątna ramka z czarnym obramowaniem. Wewnątrz ramki znajduje się tekst w kolorze pomarańczowym: „CZY WIESZ, CO DAJE POSIADANIE ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI?” W lewym dolnym rogu ramki znajduje się logo z napisem „my Wspieramy”. W prawym dolnym rogu znajduje się strzałka skierowana w prawą stronę, również w kolorze pomarańczowym, z napisem „WYJAŚNIAMY TUTAJ”. Na górze, po lewej stronie, znajduje się ikona żarówki, symbolizująca ideę lub informację. Ogólny styl grafiki jest nowoczesny i przyciągający uwagę, a użyte kolory są stonowane i czytelne.
Na grafice znajduje się tekst: “Czy wiesz, jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności?” w białych, pogrubionych literach z czarnymi cieniami, które nadają napisowi trójwymiarowy efekt. Tekst znajduje się na różowym tle. Po lewej stronie są trzy białe dymki z pytajnikami w środku, narysowane czarną linią. Na dole grafiki znajduje się niebieski przycisk z białym napisem: “Sprawdź nasz prosty poradnik krok po kroku!” oraz czarną strzałką skierowaną w prawo. Całość ma na celu informowanie o sposobach uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności.
Obraz przedstawia prostą grafikę informacyjną w ciemnoniebieskich, białych i pomarańczowych kolorach. Tekst na obrazie brzmi: “CZY WIESZ, JAK OTRZYMAĆ ŚWIADCZENIE WSPIERAJĄCE?” Duża część tekstu jest w kolorze białym na ciemnoniebieskim tle, co sprawia, że jest bardzo widoczna. W dolnej części znajduje się żółty przycisk z napisem “TU ZNAJDZIESZ PORADNIK” oraz strzałką skierowaną w prawo. Po prawej stronie przy napisie “JAK OTRZYMAĆ” znajduje się pomarańczowy znak zapytania.
Obraz przedstawia grafikę informacyjną w kolorach żółtym, czarnym i białym. Tekst na obrazie brzmi: “CZY WIESZ? Na jakie choroby można dostać orzeczenie o niepełnosprawności?” W górnej części obrazu znajduje się tekst “CZY WIESZ?” w dwóch kolorach: “CZY” jest napisane czarnymi, dużymi literami, a “WIESZ” w kolorze żółtym. Obok znajduje się duży, czarny znak zapytania. Poniżej znajduje się reszta tekstu w kolorze czarnym na białym tle. W dolnej części obrazu po lewej stronie jest przycisk z napisem “SPRAWDŹ TUTAJ”, obok którego znajduje się czarny okrąg ze strzałką skierowaną w prawo. W prawym dolnym rogu znajduje się żarówka z promieniującymi liniami, co symbolizuje ideę lub wiedzę.

10 komentarzy

  1. Zapytanie pisze:

    Napiszcie o kolejności składania dokumentów z nazwami firm i terminami z uwzględnieniem mojej sytuacji .
    Od 14 lat mam niepełnosprawność znaczną na stałe , mam 80 lat .
    Proszę napisać o potrzebie złożenia kwestionariusza samooceny .

    1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

      O szczegółach dotyczących świadczenia wspierającego dla niepełnosprawnych będziemy informować, kiedy ustawa zostanie podpisana przez Prezydenta.

  2. Mama pisze:

    A czy zauważył ktoś pewna lukę w tym systemie? osoba pełnoletnia ulega np. wypadkowi. Wymaga opieki. Opiekunowi nie należy się świadczenie pielęgnacyjne, bo nowa ustawa wyklucza tego opiekuna. Niepełnosprawny otrzymuje ocenę potrzeby wsparcia na poziomie IV lub niższym. I czeka na wypłatę rok lub 2 lata. Absurd. Opiekun opiekuje się, bo nie ma asystencji. Nie może iść do pracy, a i nie dostaje świadczenia pielęgnacyjnego. A podopieczny nie dostaje świadczenia wspierającego.

    1. Mariusz Tomczak pisze:

      Dziękujemy za Pani spostrzeżenie. Mamy nadzieję, że Pani głos w tej sprawie zostanie zauważony.

  3. Wojciech pisze:

    Mieszkamy pod jednym adresem prowadząc wspólne gospodarstwo domowe.

    Brat opiekuje się rodzicami ze znacznym stopniem niepełnosprawności (oboje rodzice mają taki stopień) oraz mną z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Na dzień dzisiejszy brat pobiera na mamę świadczenie pielęgnacyjne. Opieka uniemożliwia bratu podjęcie jakiejkolwiek pracy, ponieważ codziennie opieka jest czasochłonna.

    Mam pytanie: czy trzeba będzie złożyć gdzieś jakieś oświadczenie w przypadku chęci zostania w starym systemie, aby brat zachował dotychczasowe prawo do świadczenia pielęgnacyjnego i czy nadal co roku od stycznia byłoby waloryzowane na dotychczasowych zasadach?

    Mam też drugie pytanie co do mojej osoby: posiadam prawo do renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy. Przypuszczam, że ja mógłbym najwcześniej ubiegać się o świadczenie wspomagające dopiero od 1-stycznia-2025 (umiarkowany stopień niepełnosprawności) po uprzednim zakwalifikowaniu mnie wg skali punktowej przez Orzecznictwo o Niepełnosprawności.
    Czy posiadając rentę ZUS-owską (przelew na konto) niezależnie przysługiwałoby mi i to świadczenie wspierające?

    1. Mariusz Tomczak pisze:

      Szanowny Panie,
      Agencja pracy, My Wspieramy Sp. z o.o., specjalizuje się w pośrednictwie pracy dla osób niepełnosprawnych. Nie jesteśmy w stanie udzielić szczegółowych porad prawnych dotyczących konkretnych sytuacji, takich jak ta, którą Pana opisuje. Zagadnienia związane z prawnymi aspektami niepełnosprawności są skomplikowane i wymagają dokładnej analizy aktualnych przepisów prawnych, które często ulegają zmianom.

      Jeśli poszukuje Pan bezpłatnych porad, sugerujemy skorzystanie z wyszukiwarki wpisując “bezpłatne porady prawne” lub “porady prawne dla niepełnosprawnych”

  4. czytelnik pisze:

    W tekście powyżej jest błąd dotyczący 2 poziomu wsparcia:
    “Jaka jest wysokość świadczenia wspierającego?
    Wysokość świadczenia wspierającego jest uzależniona od stopnia wsparcia koniecznego dla danej osoby z niepełnosprawnością. Wyróżnia się 6 progów. Osoby, którym Wojewódzki Zespół Orzekający przyznał:

    1 poziom wsparcia, czyli – 95 do 100 punktów, otrzymają kwotę w wysokości 220 % renty socjalnej.
    2 poziom wsparcia, czyli – 95 do 100 punktów, otrzymają kwotę w wysokości 180 % renty socjalnej.”
    Pozdrawiam,

    1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

      Dziękujemy za zwrócenie uwagi i przepraszamy za błąd. Tak, jak opisywane jest wyżej w artykule, 180% renty socjalnej otrzymają osoby z II poziomu wsparcia, które otrzymały 90-94 punktów. Błąd edytorski został skorygowany.

  5. Marcin Lasota pisze:

    dzień dobry.mam umiarkowany stopień niepełnosprawności (narząd ruchu)jestem po dwóch operacjach kręgosłupa szyjnego z wstawieniem 5 implantów i czeka mnie 3 operacja.mam rentę 1084 zł na rękę,i nie mam z czego żyć,do tego depresja, nadciśnienie.juz nie daje rady.

    1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

      Rozumiemy trudne sytuacje osób niepełnosprawnych. Niestety nie mamy wpływu na tworzenie prawa. Agencja My Wspieramy w ramach działań pro bono prowadzi akcję informacyjną. Proszę skorzystać z naszych wskazówek z kilku artykułów o świadczeniu wspierającym i złożyć odpowiednie wnioski. Wierzymy, że polepszy Pan swoją sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *