Obrazek wyróżniający w artykule - uprawnienia pracownika z orzeczeniem. Bez zdjęciu w pierwszym planie wyciągnięta otwarta dłoń, na drugim planie sylwetka mężczyzny. Zdjęcie sugeruje otwartość na realizację uprawnień pracownika.
Na zdjęciu znajduje się grafika informacyjna na temat korzyści płynących z posiadania orzeczenia o niepełnosprawności. Grafika ma jasnoniebieskie tło, a na środku znajduje się biała prostokątna ramka z czarnym obramowaniem. Wewnątrz ramki znajduje się tekst w kolorze pomarańczowym: „CZY WIESZ, CO DAJE POSIADANIE ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI?” W lewym dolnym rogu ramki znajduje się logo z napisem „my Wspieramy”. W prawym dolnym rogu znajduje się strzałka skierowana w prawą stronę, również w kolorze pomarańczowym, z napisem „WYJAŚNIAMY TUTAJ”. Na górze, po lewej stronie, znajduje się ikona żarówki, symbolizująca ideę lub informację. Ogólny styl grafiki jest nowoczesny i przyciągający uwagę, a użyte kolory są stonowane i czytelne.
Na grafice znajduje się tekst: “Czy wiesz, jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności?” w białych, pogrubionych literach z czarnymi cieniami, które nadają napisowi trójwymiarowy efekt. Tekst znajduje się na różowym tle. Po lewej stronie są trzy białe dymki z pytajnikami w środku, narysowane czarną linią. Na dole grafiki znajduje się niebieski przycisk z białym napisem: “Sprawdź nasz prosty poradnik krok po kroku!” oraz czarną strzałką skierowaną w prawo. Całość ma na celu informowanie o sposobach uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności.
Obraz przedstawia prostą grafikę informacyjną w ciemnoniebieskich, białych i pomarańczowych kolorach. Tekst na obrazie brzmi: “CZY WIESZ, JAK OTRZYMAĆ ŚWIADCZENIE WSPIERAJĄCE?” Duża część tekstu jest w kolorze białym na ciemnoniebieskim tle, co sprawia, że jest bardzo widoczna. W dolnej części znajduje się żółty przycisk z napisem “TU ZNAJDZIESZ PORADNIK” oraz strzałką skierowaną w prawo. Po prawej stronie przy napisie “JAK OTRZYMAĆ” znajduje się pomarańczowy znak zapytania.
Obraz przedstawia grafikę informacyjną w kolorach żółtym, czarnym i białym. Tekst na obrazie brzmi: “CZY WIESZ? Na jakie choroby można dostać orzeczenie o niepełnosprawności?” W górnej części obrazu znajduje się tekst “CZY WIESZ?” w dwóch kolorach: “CZY” jest napisane czarnymi, dużymi literami, a “WIESZ” w kolorze żółtym. Obok znajduje się duży, czarny znak zapytania. Poniżej znajduje się reszta tekstu w kolorze czarnym na białym tle. W dolnej części obrazu po lewej stronie jest przycisk z napisem “SPRAWDŹ TUTAJ”, obok którego znajduje się czarny okrąg ze strzałką skierowaną w prawo. W prawym dolnym rogu znajduje się żarówka z promieniującymi liniami, co symbolizuje ideę lub wiedzę.

8 komentarzy

  1. Po co te uprawnienia pisze:

    Przywileje, uprawnienia . Wszystko aby firmom utrudnić życie . Czemu ochroniarz może pracować w nocy a telemarketer już nie ? To głupota

    1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

      Przywileje i uprawnienia mają za zadanie chronić pracowników z niepełnosprawnością. W zamian za tę ochronę i problemy związane z niepełnosprawnością pracownika firmy dostają rekompensatę w postaci dofinansowań.

  2. Mirek pisze:

    Przywileje, o które osoby niepełnosprawne nadal muszą walczyć z nieuczciwym pracodawcą. Od kiedy pogorszył mi się stan zdrowia i z ON lekkiego mam ON umiarkowany i nie dałem się zmusić do pracy 8 h, zabrano mi premię (za czynności, których nie mogę wykonać ze względu na moją niepełnosprawność!). Czy ktoś w ogóle kontroluje pracodawców zatrudniających niepełnosprawnych pod kątem przestrzegania uprawnień niepełnosprawnych?

    1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

      Główny organ kontrolujący pracodawców to Państwowa Inspekcja Pracy.

  3. Namcik pisze:

    proszę o podpowiedź, jestem osobą niepełnosprawną, dotychczas stopień lekki, a po kolejnej komisji stopień umiarkowany. Zatrudnienie na 3/4 etatu, ze stawką godzinową. pracodawca przyjął zmianę stopnia na umiarkowany, obniżył normę czasu pracy z 6 godzin do 5,25. Czy zgodnie z art. 18 pkt 2 ustawy o zatrudnianiu niepełnosprawnych powinien podwyższyć mi stawkę godzinową? z góry serdecznie dziękuję

    1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

      Agencja pracy My Wspieramy nie prowadzi indywidualnego poradnictwa prawnego. Zalecamy skorzystanie z pomocy prawnika. Pani wątpliwości powinna jednak rozwiać Ustawa o Rehabilitacji, art.18 ust.1, w którym zawarta jest informacja o zakazie obniżania wysokości wynagrodzenia w przypadku obniżenia normy czasu pracy z tytułu orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. W ust. 2 tejże ustawy znajdzie Pani informacje dotyczącą obowiązku pracodawcy podwyższenia stawek godzinowych zgodnie z wymiarem czasu pracy do ustalonych norm. Dotyczy to nowo zatrudnianych pracowników oraz pracowników, którzy uzyskali stopień niepełnosprawności w trakcie zatrudnienia.

  4. kas291 pisze:

    pracuję na czas nie określony mam stopień umiarkowany , chcę się zwolnić …czy obowiązuje mnie okres 3 miesięcznego wypowiedzenia

    1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

      Przepisy, które obowiązują i dotyczą osób niepełnosprawnych, tak jak piszemy w artykule o uprawnieniach pracownika z orzeczeniem, nie poruszają odrębnie kwestii zasad zwolnienia z pracy. Pracowników z orzeczeniem obowiązują w tym zakresie regulacje zawarte w Kodeksie Pracy i umowie o pracę. W związku z tym, zgodnie z wiedzą agencji My Wspieramy, będzie panią obowiązywał trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *