jak napisać ogłoszenie o pracę

4 komentarze

 1. Ewelina pisze:

  żeby dostać podwyżkę trzeba składać podanie? Chce więcej zarabiać i nie wiem co zrobić. Jak złożę, to jest szansa że dostanę? Zarabiam najniższą krajową a chcę więcej bo firma zarabia na tym, że jestem niepełnosprawna

  1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

   Złożyć podanie o podwyżkę może każdy pracownik. Tak jak piszemy w artykule, trzeba uzasadnić odpowiednio swoje stanowisko i wykazać, z jakiego powodu pracownik uważa, że powinien zarabiać więcej. Do decyzji pracodawcy należy, czy uzna argumentację pracownika za adekwatną a podwyżkę wynagrodzenia za uzasadnioną.

 2. Maria pisze:

  Dobry wieczór
  Czym mogę poprzeć wniosek o podwyżkę, kiedy zarabiam najniższą krajową, a pracuję jako pomoc nauczyciela w przedszkolu?
  dziękuję

  1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

   Dziękujemy za Twój komentarz. Przy najniższej krajowej w pracy, jako pomoc nauczyciela w przedszkolu, warto przeanalizować kilka opcji, aby poprzeć wniosek o podwyżkę, np:
   1. Dodatkowe obowiązki i osiągnięcia. Jeżeli od momentu zatrudnienia Twoje obowiązki się zwiększyły lub osiągnęłaś konkretne sukcesy, warto je uwypuklić. Możesz podać przykłady, jak Twoja praca wpłynęła na poprawę funkcjonowania przedszkola.
   2. Porównanie z rynkiem. Jeżeli osoby na podobnym stanowisku w innych placówkach zarabiają więcej, to jest to mocny argument. Zrób research na temat zarobków w Twojej branży i porównaj je z własnym wynagrodzeniem.
   3. Czas Pracy. Jeżeli pracujesz w tej roli już jakiś czas i nie otrzymałaś podwyżki, to samo stażowanie na danym stanowisku może być argumentem za zwiększeniem wynagrodzenia.
   4. Szkolenia i Kwalifikacje. Jeżeli ukończyłaś dodatkowe kursy czy szkolenia, które czynią Cię bardziej kompetentną w Twojej roli, to również warto to podkreślić.
   5. Pozytywne Opinie. Jeżeli masz pozytywne opinie od rodziców, nauczycieli czy przełożonych, mogą one służyć jako dowód Twojego profesjonalizmu i zaangażowania.
   6. Inicjatywa. Jeżeli wprowadziłaś jakieś pozytywne zmiany w przedszkolu, zorganizowałaś dodatkowe zajęcia dla dzieci czy wpłynęłaś na poprawę atmosfery w zespole, to również są to argumenty, które możesz wykorzystać.

   Pamiętaj, że kluczową sprawą jest dobrze przygotowane i rzeczowe uzasadnienie wniosku o podwyżkę. Im więcej konkretnych argumentów i dowodów na Twoją wartość dla przedszkola przedstawisz, tym większa szansa na pozytywne rozpatrzenie Twojego wniosku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *