Obrazek wyróżniający do artykułu - podanie o podwyżkę. Na zdjęciu znajduje się mężczyzna siedzący przy biurku, ubrany w biały koszulę. Trzyma w ręku kartkę papieru i wyraża radość, co sugeruje jego podniesiona pięść. Przed nim na biurku znajduje się otwarty laptop. W tle widoczne są żaluzje na oknie oraz roślina doniczkowa, co wskazuje na to, że zdjęcie mogło zostać wykonane w biurze lub domowym gabinecie. Ogólne wrażenie zdjęcia jest pozytywne i profesjonalne.
Na zdjęciu znajduje się grafika informacyjna na temat korzyści płynących z posiadania orzeczenia o niepełnosprawności. Grafika ma jasnoniebieskie tło, a na środku znajduje się biała prostokątna ramka z czarnym obramowaniem. Wewnątrz ramki znajduje się tekst w kolorze pomarańczowym: „CZY WIESZ, CO DAJE POSIADANIE ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI?” W lewym dolnym rogu ramki znajduje się logo z napisem „my Wspieramy”. W prawym dolnym rogu znajduje się strzałka skierowana w prawą stronę, również w kolorze pomarańczowym, z napisem „WYJAŚNIAMY TUTAJ”. Na górze, po lewej stronie, znajduje się ikona żarówki, symbolizująca ideę lub informację. Ogólny styl grafiki jest nowoczesny i przyciągający uwagę, a użyte kolory są stonowane i czytelne.
Na grafice znajduje się tekst: “Czy wiesz, jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności?” w białych, pogrubionych literach z czarnymi cieniami, które nadają napisowi trójwymiarowy efekt. Tekst znajduje się na różowym tle. Po lewej stronie są trzy białe dymki z pytajnikami w środku, narysowane czarną linią. Na dole grafiki znajduje się niebieski przycisk z białym napisem: “Sprawdź nasz prosty poradnik krok po kroku!” oraz czarną strzałką skierowaną w prawo. Całość ma na celu informowanie o sposobach uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności.
Obraz przedstawia prostą grafikę informacyjną w ciemnoniebieskich, białych i pomarańczowych kolorach. Tekst na obrazie brzmi: “CZY WIESZ, JAK OTRZYMAĆ ŚWIADCZENIE WSPIERAJĄCE?” Duża część tekstu jest w kolorze białym na ciemnoniebieskim tle, co sprawia, że jest bardzo widoczna. W dolnej części znajduje się żółty przycisk z napisem “TU ZNAJDZIESZ PORADNIK” oraz strzałką skierowaną w prawo. Po prawej stronie przy napisie “JAK OTRZYMAĆ” znajduje się pomarańczowy znak zapytania.
Obraz przedstawia grafikę informacyjną w kolorach żółtym, czarnym i białym. Tekst na obrazie brzmi: “CZY WIESZ? Na jakie choroby można dostać orzeczenie o niepełnosprawności?” W górnej części obrazu znajduje się tekst “CZY WIESZ?” w dwóch kolorach: “CZY” jest napisane czarnymi, dużymi literami, a “WIESZ” w kolorze żółtym. Obok znajduje się duży, czarny znak zapytania. Poniżej znajduje się reszta tekstu w kolorze czarnym na białym tle. W dolnej części obrazu po lewej stronie jest przycisk z napisem “SPRAWDŹ TUTAJ”, obok którego znajduje się czarny okrąg ze strzałką skierowaną w prawo. W prawym dolnym rogu znajduje się żarówka z promieniującymi liniami, co symbolizuje ideę lub wiedzę.

4 komentarze

  1. Ewelina pisze:

    żeby dostać podwyżkę trzeba składać podanie? Chce więcej zarabiać i nie wiem co zrobić. Jak złożę, to jest szansa że dostanę? Zarabiam najniższą krajową a chcę więcej bo firma zarabia na tym, że jestem niepełnosprawna

    1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

      Złożyć podanie o podwyżkę może każdy pracownik. Tak jak piszemy w artykule, trzeba uzasadnić odpowiednio swoje stanowisko i wykazać, z jakiego powodu pracownik uważa, że powinien zarabiać więcej. Do decyzji pracodawcy należy, czy uzna argumentację pracownika za adekwatną a podwyżkę wynagrodzenia za uzasadnioną.

  2. Maria pisze:

    Dobry wieczór
    Czym mogę poprzeć wniosek o podwyżkę, kiedy zarabiam najniższą krajową, a pracuję jako pomoc nauczyciela w przedszkolu?
    dziękuję

    1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

      Dziękujemy za Twój komentarz. Przy najniższej krajowej w pracy, jako pomoc nauczyciela w przedszkolu, warto przeanalizować kilka opcji, aby poprzeć wniosek o podwyżkę, np:
      1. Dodatkowe obowiązki i osiągnięcia. Jeżeli od momentu zatrudnienia Twoje obowiązki się zwiększyły lub osiągnęłaś konkretne sukcesy, warto je uwypuklić. Możesz podać przykłady, jak Twoja praca wpłynęła na poprawę funkcjonowania przedszkola.
      2. Porównanie z rynkiem. Jeżeli osoby na podobnym stanowisku w innych placówkach zarabiają więcej, to jest to mocny argument. Zrób research na temat zarobków w Twojej branży i porównaj je z własnym wynagrodzeniem.
      3. Czas Pracy. Jeżeli pracujesz w tej roli już jakiś czas i nie otrzymałaś podwyżki, to samo stażowanie na danym stanowisku może być argumentem za zwiększeniem wynagrodzenia.
      4. Szkolenia i Kwalifikacje. Jeżeli ukończyłaś dodatkowe kursy czy szkolenia, które czynią Cię bardziej kompetentną w Twojej roli, to również warto to podkreślić.
      5. Pozytywne Opinie. Jeżeli masz pozytywne opinie od rodziców, nauczycieli czy przełożonych, mogą one służyć jako dowód Twojego profesjonalizmu i zaangażowania.
      6. Inicjatywa. Jeżeli wprowadziłaś jakieś pozytywne zmiany w przedszkolu, zorganizowałaś dodatkowe zajęcia dla dzieci czy wpłynęłaś na poprawę atmosfery w zespole, to również są to argumenty, które możesz wykorzystać.

      Pamiętaj, że kluczową sprawą jest dobrze przygotowane i rzeczowe uzasadnienie wniosku o podwyżkę. Im więcej konkretnych argumentów i dowodów na Twoją wartość dla przedszkola przedstawisz, tym większa szansa na pozytywne rozpatrzenie Twojego wniosku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *