korzyści z zatrudnienia pracownika niepełnosprawnego

2 komentarze

 1. Kasia pisze:

  nie znam firmy, która zatrudnia niepełnosprawnych ze względów innych niż ekonomiczne. Te teksty w stylu, że jest sie firmą odpowiedzialną społecznie to zwykłe gadanie. Tylko po to, aby przykryć faktyczny powód. Zatrudnienie niepełnosprawnego jest opłacalne. Wszyscy zatrudniają ze względu na kasę. Za niepełnosprawnego firmy dostają dopłaty. Obniżają wpłaty na pfron. Niektórzy nawet mają dopały do stanowiska pracy. Że niby firma jest wrażliwa społecznie? Że niby firmy do ochrony zatrudniają niepełnosprawnych, bo chcą dołączyć do elitarnych firm? A panie do sprzątania z orzeczeniem? Bo niby firmy sprzątające dbają o różnorodność? Śmiech. Dopłaty, dofinansowanie do wynagrodzeń, obniżenie składki pefron to prawdziwe powody. Dlatego firmy zatrudniają osoby z orzeczeniem.

  1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

   Dziękujemy za Pani opinię.
   Istotą działalności firm jest ich rentowność. Nikt nie zakłada firmy dla idei. Niemniej obok aspektów ekonomicznych dla wielu przedsiębiorców dużą rolę odgrywają inne czynniki i motywacje. Czasem niezgodne z naszymi oczekiwaniami.
   Gdyby było tylko i wyłącznie tak, jak Pani postrzega zatrudnianie osób niepełnosprawnych, mielibyśmy sytuację, że wszyscy pracodawcy zatrudnialiby pracowników z orzeczeniem, gdyż jak Pani pisze, mieliby dopłaty, dofinansowanie wynagrodzeń, obniżenie wpłat. Po prostu zatrudnienie osoby z orzeczeniem to czysty zysk dla firm, obok posiadania pracownika. Dlaczego zatem tylko nieliczni pracodawcy zatrudniają niepełnosprawnych? Dlaczego do PFRON co miesiąc wpływają ogromne środki z wpłat od firm niezatrudniających pracowników z orzeczeniem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *