pusdlaniepelnosprawnych
Na zdjęciu znajduje się grafika informacyjna na temat korzyści płynących z posiadania orzeczenia o niepełnosprawności. Grafika ma jasnoniebieskie tło, a na środku znajduje się biała prostokątna ramka z czarnym obramowaniem. Wewnątrz ramki znajduje się tekst w kolorze pomarańczowym: „CZY WIESZ, CO DAJE POSIADANIE ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI?” W lewym dolnym rogu ramki znajduje się logo z napisem „my Wspieramy”. W prawym dolnym rogu znajduje się strzałka skierowana w prawą stronę, również w kolorze pomarańczowym, z napisem „WYJAŚNIAMY TUTAJ”. Na górze, po lewej stronie, znajduje się ikona żarówki, symbolizująca ideę lub informację. Ogólny styl grafiki jest nowoczesny i przyciągający uwagę, a użyte kolory są stonowane i czytelne.
Na grafice znajduje się tekst: “Czy wiesz, jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności?” w białych, pogrubionych literach z czarnymi cieniami, które nadają napisowi trójwymiarowy efekt. Tekst znajduje się na różowym tle. Po lewej stronie są trzy białe dymki z pytajnikami w środku, narysowane czarną linią. Na dole grafiki znajduje się niebieski przycisk z białym napisem: “Sprawdź nasz prosty poradnik krok po kroku!” oraz czarną strzałką skierowaną w prawo. Całość ma na celu informowanie o sposobach uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności.
Obraz przedstawia prostą grafikę informacyjną w ciemnoniebieskich, białych i pomarańczowych kolorach. Tekst na obrazie brzmi: “CZY WIESZ, JAK OTRZYMAĆ ŚWIADCZENIE WSPIERAJĄCE?” Duża część tekstu jest w kolorze białym na ciemnoniebieskim tle, co sprawia, że jest bardzo widoczna. W dolnej części znajduje się żółty przycisk z napisem “TU ZNAJDZIESZ PORADNIK” oraz strzałką skierowaną w prawo. Po prawej stronie przy napisie “JAK OTRZYMAĆ” znajduje się pomarańczowy znak zapytania.
Obraz przedstawia grafikę informacyjną w kolorach żółtym, czarnym i białym. Tekst na obrazie brzmi: “CZY WIESZ? Na jakie choroby można dostać orzeczenie o niepełnosprawności?” W górnej części obrazu znajduje się tekst “CZY WIESZ?” w dwóch kolorach: “CZY” jest napisane czarnymi, dużymi literami, a “WIESZ” w kolorze żółtym. Obok znajduje się duży, czarny znak zapytania. Poniżej znajduje się reszta tekstu w kolorze czarnym na białym tle. W dolnej części obrazu po lewej stronie jest przycisk z napisem “SPRAWDŹ TUTAJ”, obok którego znajduje się czarny okrąg ze strzałką skierowaną w prawo. W prawym dolnym rogu znajduje się żarówka z promieniującymi liniami, co symbolizuje ideę lub wiedzę.

8 komentarzy

 1. Jarosław pisze:

  czy ktoś wie, czy będzie wyższe 500 plus dla niepełnosprawnych? Będzie jakaś podwyżka tego świadczenia? Może w marcu razem waloryzacją renty jak co roku? Jak wiecie to napiszcie jakąś informację jak dostać wyższe świadczenia dla niepełnosprawnych. Na tym nie powinni oszczędzać przecież

  1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

   Aktualnie nie jest przewidywana podwyżka 500 plus dla niepełnosprawnych.

 2. Mam pytanie odnośnie tego dodatku 500+ Czy posiadając stały zasiłek II grupy inwalidzkiej bezterminowo to jest mc dochód 719zł netto wypłacanej przez Opiekę Socjalną czy mogę starać się o taki dodatek ? W biurze ZUS czy muszę posiadać całkowita niezdolność do pracy czyli orzeczenie o stopniu nie umiarkowanym lecz znacznym jestem osobą samodzielnie gospodarującą z Umiarkowanym stopniem niepodległości czyli to jest stały zasiłek socjalny w wysokości na mc 719zł netto czy nie dotyczy to osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności przyznanym dożywotnio ? pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź

  1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

   W imieniu agencji My Wspieramy dziękuję za zapoznanie się z naszym artykułem i zapytanie. Aby otrzymać dodatek 500 plus, czyli świadczenie uzupełniające dla niepełnosprawnych, wnioskodawca musi posiadać orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji lub on jest zdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji. Tylko ten dokument uprawnia do pobierania 500 plus dla niepełnosprawnych. Zarówno orzeczenie o niezdolności do pracy, jak i orzeczenie o stopniu niepełnosprawności nie są podstawą do przyznania świadczenia. Jeżeli spełnia pan kryteria, zachęcam do złożenia wniosku w oddziale ZUS.

 3. nikola pisze:

  co to są dochody ze środków publicznych? czy chorobowe jest liczone jako dochód ze środków publicznych?

  1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

   Wykaz dochodów ze środków publicznych znajduje się na stronach ZUS w katalogu świadczeń. Proszę sprawdzić indywidualnie. Agencja pracy My Wspieramy nie udziela indywidualnych porad prawnych.

 4. nikola pisze:

  czy jeśli mam orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji od roku a złoże wniosek o 500+teraz i zus udzieli to świadczenie jak naliczane jest świadczenie czy od daty uzyskania niezdolności czy daty przyznania świadczenia?

  1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

   Dla osób uprawnionych świadczenie 500 plus dla niepełnosprawnych wypłacane jest przez ZUS od dnia złożenia wniosku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *