Last Updated on 28 kwietnia 2020 by Mariusz Tomczak

Prowadzenie bloga firmowego przez pracownika niepełnosprawnego. Dlaczego warto?

utworzone przez | 24, 09, 2018 | Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej, Dofinansowanie PFRON, Wpłaty na PFRON

Jeśli prowadzisz własną firmę, wiesz jak trudne jest zdobycie zaufania klientów i z pewnością chcesz skutecznie trafiać z ofertą do odpowiednich osób. Jest to szczególnie ważne, gdy zaczynasz swoją działalność i gdy oferowane usługi są specyficzne, kierowane do ściśle określonej grupy odbiorców z konkretnymi potrzebami. Aby osoba poszukująca określonych usług czy produktów wybrała właśnie twoją ofertę spośród wielu innych dostępnych, musi ją przede wszystkim łatwo i szybko znaleźć. Oprócz tego oferta powinna być przedstawiona w interesujący i przystępny sposób, tak, aby przykuć uwagę odbiorcy i zachęcić go do zakupu, a potem ponownych odwiedzin. Sposobem na to może być prowadzenie bloga firmowego i zamieszczanie wartościowych treści na stronie internetowej. Korzyści z bycia obecnym i aktywnym w sieci jest wiele.

Publikowanie wartościowych i ciekawych artykułów pomoże zbudować twoją pozycję eksperta w danej branży, pozwoli dotrzeć do nowych osób i przekonać ich o twoim profesjonalizmie. Zatrudnienie profesjonalnego copywritera może pomóc zbudować silną markę firmy, jak też być sposobem na obniżenie wpłaty na PFRON. W jaki sposób? Odpowiedź w poniższym artykule.

Czytając nasz artykuł dowiesz się:

 1. Dlaczego warto prowadzić bloga firmowego?
 2. Jakie korzyści niesie zatrudnienie pracowników niepełnosprawnych?

Oszczędności w firmie. Jak zatrudnienie osób niepełnosprawnych może obniżyć koszty w firmie. Wyjaśniamy na naszym blogu

Prowadzenie bloga firmowego. Po co? Jak robić to dobrze?

Umieszczanie na stronie internetowej wartościowych treści, czyli content marketing to jedna ze strategii promocji oferowanych produktów lub usług, która ma zainteresować potencjalnego odbiorcę. Są to również działania skoncentrowane na tworzeniu tych treści oraz ich rozpowszechnianie odpowiednio dobranymi kanałami komunikacji, np. przez media społecznościowe, tj. Facebook, Twitter i inne. Internauci przypadkowo znajdują informacje na temat twoich produktów i jeśli uznają je za wartościowe, udostępnią je swoim znajomym. Innymi słowy content marketing to odpowiednie przygotowanie treści, które będą ciekawie opisywać i przedstawiać to, co oferujesz swoim klientom.

Content marketing to odpowiedzi na potrzeby i pytania naszych klientów.

Dzięki prowadzeniu bloga możesz również doskonale przedstawić filozofię firmy i zbudować silną markę. Dziś nie pozostaje to bez znaczenia dla wielu ludzi. Możesz stać się dla nich bardziej bliski i dostępny. Ludzka twarz pozwala na zdobycie zaufania i sympatii, co pomaga również nawiązywać relacje z klientami. Nierzadko to, czym się kieruje firma może zadecydować o tym, czy dana osoba wybierze właśnie twoją ofertę.

Sposobów na prowadzenie bloga firmowego jest mnóstwo. Wszystko tak naprawdę zależy od pomysłów i wizji piszącego. Im bardziej nietypowo i zaskakująco, tym lepiej, gdyż wtedy taki blog ma szansę wyróżnić się spośród pozostałych w danej branży. Istotny jest formułowany przekaz i to, by treści odpowiadały na konkretne pytania zadawane przez potencjalnych klientów zainteresowanych daną usługą czy grupą produktów.

Content marketing opiera się na rzetelnym przekazie informacji, które dotyczą produktów lub usług. Są skierowane na budowanie długotrwałych i stabilnych relacji z klientami. Są one bardzo ważne, gdyż to na ich podstawie buduje się zaufanie do firmy i pozycję marki na rynku. Trzeba jednak nastawić się na długofalową pracę. Chodź początki mogą nie przynosić spektakularnych efektów, to owocują w przyszłości i przynoszą ogromne korzyści. Pozwalają budować pozycję eksperta w danej branży a także nieustannie rozwijać się.

Formy content marketingu mogą przebrać najróżniejszą postać. Do najczęściej spotykanych w sieci należą przykładowo:

Blog firmowy, czyli jak prowadzić blogaCo daje prowadzenie bloga firmowego?

Popularność blogów i rozmaitych poradników jest dziś coraz większa. Dzięki regularnie zamieszczanym ciekawym wpisom mnóstwo firm promuje swoje usługi, docierając do nowych klientów. Inspirują, rozwiązują problemy, odpowiadają na pytania i potrzeby odbiorców i w ten sposób dają się poznać jako rzetelne i profesjonalne firmy, które cenią kontakt z klientem i jego zadowolenie z dokonanych zakupów. Osoba, która ma problem np. z obsługą jakiegoś urządzenia lub poszukuje opinii na temat danego produktu wpisuje do przeglądarki określone zapytanie. Trafiając na twoje wpisy ma szansę dowiedzieć się o tobie. Gdy zamieszczone na stronie informacje pomogą jej w rozwiązaniu danego problemu, zapamięta adres witryny i być może kolejny raz zajrzy na twoją stronę i zdecyduje się na zakup twoich produktów. Co ważne, dzisiejszy klient chce dobrze poznać produkt, zanim go kupi. Dostarczanie cennych wskazówek i konkretnych informacji sprawia, że twoja firma jest lepiej postrzegana na tle konkurencji. Przestajesz być anonimowy a to wpływa na zaufanie do marki. Prawdopodobieństwo, że taka osoba wybierze twoją ofertę rośnie, gdyż postrzega cię jako eksperta w danej branży, specjalistę, który pomógł rozwiązać jej problem.

Prowadzenie bloga firmowego od tradycyjnej reklamy różni się tym, że opiera się na powolnym i systematycznym, ale jednak trwałym budowaniem relacji z odbiorcą. Forma ta kształtuje zaufanie do firmy i jest nastawiona na to, by klient dokonywał decyzji zakupowych w sposób świadomy i przemyślany. Tradycyjna reklama natomiast opiera się głównie na emocjach, które są krótkotrwałe. Jej zadaniem jest nakłonić odbiorców do spontanicznej decyzji o zakupie danego produktu. Content marketing działa wolniej, lecz w perspektywie czasu skuteczniej. Przynosi większe zyski, które są stabilne, ponieważ opierają się na świadomym wyborze klienta a nie na krótkotrwałych emocjach.

Prowadzenie bloga firmowego, co jest elementem budowania marki firmy może wykonywać także osoba z orzeczeniem. Z kolei zatrudnienie pracownika niepełnosprawnego do tego zadania oznacza zmniejszenie lub nawet całkowite zlikwidowanie wpłaty na PFRON, która bywa sporym obciążeniem dla przedsiębiorstwa.

Blog firmowy sposobem na pozyskanie Klientów

prowadzenie bloga firmowego to szansa na pozyskanie klientów

Pozycjonowanie strony internetowej a pozyskiwanie nowych klientów

Pozycjonowanie strony internetowej i optymalizacja SEO dla wielu osób są nieznane, jednak prowadząc własny biznes warto znać te zagadnienia. Są to podstawowe działania, które pozwolą na to, by twoja strona internetowa była częściej odwiedzana i znajdowała się na wysokiej pozycji w wyszukiwarkach. Samo stworzenie witryny nie gwarantuje sukcesu, gdyż potencjalni klienci muszą zobaczyć link do niej i ją odwiedzić. Dopiero wówczas będą mieli okazję zapoznać się z twoją ofertą.

Pozycjonowanie stron internetowych to wszelkie działania mające na celu, aby dana witryna internetowa pojawiała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania w momencie, gdy dana osoba wpisze określone hasła bezpośrednio związane z twoimi produktami czy usługami. Wyszukiwarka Google na podstawie wielu czynników tworzy własny ranking wartościowych stron internetowych i decyduje, które z nich wyświetlić i na jakiej pozycji.

Prowadzenie bloga firmowego spełnia funkcję SEO i pozwala budować silną markę firmy. Publikowane regularnie wpisy pomagają w pozycjonowaniu strony internetowej i budowaniu widoczności w wyszukiwarce Google. Tworzenie i udostępnianie treści to jedne z ważnych działań, bez których trafianie do klientów drogą internetową byłoby znacznie ograniczone. Dotyczy ono zarówno stron, na których firma prezentuje swoją działalność, jak i wszelkich sklepów internetowych czy serwisów.

Od czego rozpocząć pozycjonowanie stron? Poradnik

Jak blog firmowy pozycjonuje stronę internetową?

Dzieje się to w ten sposób, że publikowane artykuły zawierają w sobie tzw. frazy kluczowe, czyli hasła powiązane z twoją działalnością, które po wpisaniu w wyszukiwarce pozwalają wyświetlić stronę. Chodzi w tym o to, by twoja strona wyświetlała się na jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Algorytmy Google promują wysokiej jakości i unikatowe treści. Dzięki regularnej aktualizacji strony internetowej poprzez dodawanie na niej wpisów blogowych poprawiasz jej pozycję w Google.

Dzięki pozycjonowaniu strony www i optymalizacji SEO możesz wpłynąć na to, by wyszukiwarka uznała twoją stronę za istotną i pełną wartościowych informacji. W tym celu należy nieustannie udoskonalać witrynę, dbając o jej odpowiednie ustawienia oraz prowadząc czynności zewnętrzne np. linkowanie. Działania SEO mają za zadanie sprawić, by strona internetowa była interesująca nie tylko dla czytelników, ale również dla algorytmów wyszukiwarki Google, z której de facto korzysta większość osób i potencjalnych klientów.

Dziś internet jest niewątpliwie miejscem, w którym ludzie najczęściej poszukują przeróżnych informacji począwszy od pomysłu na obiad, sposobów na poradzenie sobie z danym problemem, instrukcji obsługi jakiegoś urządzenia itp. Poszukują również opinii na temat produktów a także firm, które wykonają dla nich dane usługi. Oznacza to, że obecność wizerunku w sieci jest niezbędna w każdej działalności a pozycjonowanie strony internetowej jest jej kluczowym zadaniem promocyjnym.

Co również istotne, publikowane regularnie treści na blogu firmowym i umieszczane w nich odpowiednie frazy kluczowe pozwalają na to, by więcej osób odnajdywało i odwiedzało stronę internetową, co w konsekwencji prowadzi do zwiększania liczby odbiorców i czytelników. To z kolei przyczynia się do zwiększenia ruchu na stronie. Im większy ruch na stronie, tym wyższa pozycja w Google, a im wyższa pozycja, tym większa szansa na pozyskanie klientów.

Jeżeli będziesz dawał informacje wyszukiwarce Google, o czym jest twoja strona i czego dotyczą oferowane przez ciebie usługi, na co pozwalają publikowane treści i regularne wpisy na blogu firmowym, to będzie ona mogła być częściej wyświetlana po wpisaniu określonych haseł związanych z twoją branżą. Statystyki pokazują, że najczęściej osoby odwiedzają pierwsze 3 wyniki, natomiast na pozostałe na pierwszej stronie wchodzą już nieco rzadziej. Druga i kolejna strona jest już bardzo rzadko wyświetlana przez użytkowników, dlatego celem jest, by cały czas znajdować się na wysokiej pozycji w rankingu wyszukiwarki. Oznacza to, że jeśli chcesz docierać do klientów przez internet, to pozycjonowanie strony prezentującej twoją firmę jest kluczowe.

Pozycjonowanie bloga. Jak pisać blog pod Google?

Kiedy warto zainwestować w prowadzenie bloga firmowego?

Masz niewielki biznes? Zastanawiasz się czy ty też powinieneś rozpocząć prowadzenie bloga i umieszczać rozmaite treści na stronie? Kiedy warto pomyśleć o blogu?

Istnieją pewne przesłanki, które wyraźnie wskazują na to, że czas postawić na promocję firmy i budowanie marki w sieci za pomocą prowadzenia bloga.

 • Pierwszą przesłanką jest fakt, że posiadasz stronę internetową, ale na której na ogół nic się nie dzieje. Jest rzadko aktualizowana i ma mało treści, które mogłyby choć na chwilę zatrzymać uwagę odwiedzającego. W rezultacie tylko marnujesz swoje szanse na pozyskiwanie nowych klientów. Warto więc postarać się, by strona była ciekawa i atrakcyjna dla każdego, kto na nią przypadkowo trafi.
 • Drugim powodem jest twoja chęć podzielenia się z innymi, jak działa twój produkt i w czym może pomóc. Kiedy uważasz, że mógłbyś opowiedzieć innym, czym się zajmujesz i jak działa twoja firma, to blog jest doskonałym miejscem, aby właśnie dzielić się takimi informacjami. Mogą to być np. różne przygody, które cię spotkały lub dokładny i rzeczowy opis tego, co oferujesz i w jaki sposób może być to pomocne. W ten sposób możesz rozwiewać wątpliwości klientów na temat produktów czy usługi.
 • Kolejnym powodem, dla którego warto rozpocząć prowadzenie bloga firmowego jest twoja chęć rozwoju i budowania marki osobistej w sposób konsekwentny i długofalowy. To pomoże ci nawiązywać trwałe i pozytywne relacje ze swoimi klientami. Ponadto będziesz miał okazję poznać opinie innych i zmienić niektóre elementy po to, by udoskonalać się.
 • Publikowanie wciąż nowych i aktualnych treści jest niezmiernie ważne w przypadku każdego sklepu internetowego. Nie wystarczy tylko jednorazowo zamieścić krótki opis produktu, ale zaciekawić nim odbiorców i przekonać innych do jego unikatowej wartości. Poza tym ze względu na wysoką konkurencję istotne jest również wspomniane już pozycjonowanie strony internetowej. Cóż z tego, że będziesz oferował wysokiej jakości produkty, skoro nikt o nich się nie dowie? W przypadku działalności internetowej ciekawe i atrakcyjne treści to podstawa.

Rozwój internetu niewątpliwie spowodował wiele zmian na przestrzeni ostatnich lat. Jest nie tylko miejscem rozrywki, ale prowadzenia wielu działalności, które przynoszą realne zyski finansowe. Jest również miejscem dla rozwoju i promocji wielu firm działających na rynku już od dawna. Dziś za jego pośrednictwem pozyskuje się największą część klientów, dlatego warto zadbać o aktywność w sieci. Copywriting jest na to odpowiedzią i pomaga budować wizerunek firmy.

Copywriting. Praca dla osób niepełnosprawnych

Ogromną rolę w budowaniu zaufania i sympatii do danego produktu czy firmy, która go oferuje są media społecznościowe, omawiane blogi oraz zamieszczane na nich treści. Aby spełniały one swoją funkcje muszą być publikowane regularnie i systematycznie. Sprawia to, że dana marka staje się bliższa i bardziej wiarygodna dla odbiorców. Niestety, jak wiadomo prowadzenie firmy to mnóstwo obowiązków i dodatkowej pracy w późnych godzinach. W związku z tym, jeżeli twoja firma aktywnie działa skupiając się na jakości produktów i oferty, to możesz nie mieć czasu na tworzenie ciekawych i wartościowych treści na stronę czy bloga dla jego czytelników. Jest to zrozumiałe, gdyż nie można wszystkich obowiązków związanych z prowadzoną działalnością wykonywać w pojedynkę. Warto więc byś tego rodzaju zadania zlecił komuś innemu. Rozwiązaniem może okazać się pomoc copywritera, który zawodowo zajmuje się pisaniem rozmaitych treści do internetu na potrzeby promocji i marketingu. Co jest ważne, charakter jego zadań pozwala na to, że mogą być wykonywane zdalnie, co z kolei otwiera możliwości dla wielu osób niepełnosprawnych.

Biorąc pod uwagę korzyści płynące z zatrudniania pracowników niepełnosprawnych i specyfikę pracy copywritera może okazać się, że jest to dla ciebie strzał w dziesiątkę. Ponadto zalety leżą po obu stronach. Takie rozwiązanie może przynieść dla ciebie realne zyski finansowe i jednocześnie zatrudnienie dla osoby niepełnosprawnej, które jest dla niej tak ważne nie tylko ze względów ekonomicznych, ale również społecznych. Pozwala jej na zwiększenie samooceny, poczucia własnej wartości i bycia potrzebnym w momencie, gdy jej praca przynosi pozytywne rezultaty. Jako pracodawca z kolei możesz obniżyć wpłatę na PFRON lub nawet całkowicie się jej pozbyć, a także ubiegać się o szereg dofinansowań związanych z zatrudnieniem pracownika niepełnosprawnego.

Ze względu na to, że prowadzenie bloga może odbywać się bezpośrednio z domu osoba niepełnosprawna może być zatrudniona na podstawie telepracy i przesyłać wykonane zadania drogą elektroniczną. Pozwoli to jej uniknąć bariery związane z dotarciem do siedziby firmy oraz bariery architektoniczne. Ponadto dzięki takiemu zatrudnieniu pracodawca nie musi odpowiednio przystosowywać stanowiska pracy dla pracownika niepełnosprawnego, gdyż zatrudnienie w formie telepracy zwalnia go z tego obowiązku.

Jakie korzyści niesie daje zatrudnienie pracownika w formie telepracy? Jakie zawody można wykonywać z domu? Dowiedz się szczegółów czytając nasz artykuł na blogu na ten temat.

Zatrudnienie pracownika niepełnosprawnego do pracy zdalnej

praca zdalna dla niepełnosprawnych

Czym zajmuje się copywriter?

Praca copywritera może odbywać się w różnych obszarach, wszędzie tam, gdzie potrzebne są treści pisane. Do najczęstszych obowiązków copywritera należą:

 • prowadzenie bloga firmowego,
 • tworzenie treści na stronę internetową,
 • tworzenie opisów produktów na potrzeby sklepów internetowych,
 • pisanie artykułów eksperckich, poradników czy recenzji danych produktów,
 • tworzenie treści na potrzeby e-mail marketingu, np. newslettera,
 • pisanie postów na potrzeby prowadzenia profilu w mediach społecznościowych,
 • pisanie tekstów na potrzeby SEO i pozycjonowania strony internetowej.

Na rynku widoczne jest spore zapotrzebowanie na tego rodzaju treści, gdyż coraz więcej firm dostrzega zalety obecności w świecie cyfrowym i chce, by z ich oferty skorzystało jak najwięcej osób. Mimo to, wciąż wiele przedsiębiorstw nie wykorzystuje potencjału, jaki drzemie w biznesie internetowym.

Około 30 proc. małych firm nie ma strony internetowej, blisko 60 proc. firm nie korzysta z mediów społecznościowych, a swoje usługi w internecie sprzedaje tylko co czwarty przedsiębiorca.

Piotr Markowski
dyrektor Pionu B2B T-Mobile
Źródło: pulshr.pl

Takie zadania z powodzeniem coraz częściej wykonywane są przez osoby z niepełnosprawnością. W takiej sytuacji zyskujesz pracownika, który zajmuje się promocją firmy, a osoba niepełnosprawna zdobywa ciekawą pracę i stabilne zatrudnienie. Dodatkowym atutem są także liczne dofinansowania i możliwość obniżenia wpłaty na PFRON, do której są zobligowane niektóre firmy.

Zamieszczane treści w internecie powinny być wartościowe merytorycznie i przyjazne dla wyszukiwarek. Zapewni to dużą liczbę odsłon i wysoką pozycję strony internetowej na liście w wyszukiwarkach. Liczy się przystępny język i chwytliwe tytuły. Teksty czy hasła nie mogą być przypadkowe. Dlatego warto postawić na usługi profesjonalnego copywritera. Dowiedz się, jak i gdzie znaleźć dobrego copywritera czytając nasz poprzedni artykuł.

Jakie są korzyści zatrudnienia pracownika niepełnosprawnego dla pracodawcy?

Zgodnie z ustawą o rehabilitacji przy zatrudnieniu w firmie co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełen etat osiągnięcie wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych na poziomie 6% zwalnia pracodawcę z obowiązkowej miesięcznej wpłaty PFRON. Ponadto dzięki zatrudnieniu pracowników z orzeczeniem pracodawca zyskuje prawo do otrzymania:

Podsumowując, zalety prowadzenia firmowego bloga i aktywności w sieci są liczne. Zatrudnienie pracownika niepełnosprawnego także jest źródłem wielu korzyści. Warto więc pomyśleć o obu rozwiązaniach, zwłaszcza że na stanowisku copywritera pracuje wiele osób niepełnosprawnych, także w formie zdalnej, z domu. Dodatkowym atutem są także kwestie wizerunkowe. Firma, która wspiera zatrudnianie pracowników niepełnosprawnych jest pozytywnie postrzegana przez klientów i odbierana jako godna zaufania oraz otwarta na potrzeby różnych ludzi. Wpisuje się to w koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Pracownik niepełnosprawny na etacie. Korzyści dla firmy

Telepraca, czyli praca zdalna dla pracownika z orzeczeniem o niepełnosprawności

Do formy zatrudnienia, jaką jest telepraca przekonuje się coraz więcej pracodawców. Telepraca, powszechnie nazywana pracą zdalną polega stałym na wykonywaniu obowiązków przez pracownika poza siedzibą firmy. Najczęściej jest to jego miejsce zamieszkania. Do przesyłania wyników i raportów z wykonanej pracy wykorzystuje się środki komunikacji elektronicznej, np. poczta elektroniczna, Skype lub specjalne aplikacje czy platformy wykorzystywane przez daną firmę.

Jest to forma zatrudnienia uregulowana w Kodeksie pracy art. 67(5), a przepisy obowiązują od 16 października 2007 r. Pracę zdalną można wykorzystać w przypadku zatrudnienia pracownika niepełnosprawnego, który posiada pewne utrudnienia związane z mobilnością. Takie rozwiązanie daje możliwość uzyskania stabilnego zatrudnienia, które wcześniej było niemożliwe lub mocno ograniczone ze względu na bariery związane z dotarciem do siedziby firmy. Tymczasem okazuje się, że praca zdalna jest bardzo często o wiele bardziej skuteczna i efektywniejsza niż tradycyjna praca w biurze.

Obecnie coraz więcej osób niepełnosprawnych zostaje zatrudnionych w formie telepracy, a najczęściej sprawdza się w zawodach takich jak:

 • programista lub grafik komputerowy,
 • tłumacz,
 • architekt,
 • księgowy,
 • rekruter,
 • telemarketer,
 • analityk internetowy,
 • specjalista ds. promocji firmy i social media (media społecznościowe),
 • oraz copywriter.

Warto zaznaczyć, że telepraca jest wykonywana regularnie i stale poza siedzibą firmy. Nie należy jej mylić z tzw. home office, pracą zdalną, która jest również pracą wykonywaną w domu, jednak w drodze wyjątku, w sposób incydentalny. Można ją zastosować na podstawie porozumienia pracownika z pracodawcą, ale nie może być regułą a jedynie chwilowym rozwiązaniem.

Mówiąc o pracy copywritera nie można pominąć kwestii związanej z zadaniowym systemem czasu pracy, który możesz jak najbardziej zastosować w telepracy. Polega on na tym, że pracodawca wyznacza czas pracy pracownika zlecając konkretne zadania i wyznaczając termin ich realizacji. Takie rozwiązanie można zastosować tylko w przypadkach uzasadnionych rodzajem pracy, jej organizacją lub miejscem wykonywania. Wprowadzenie takiego systemu pracy jest uzasadnione, ponieważ bezpośrednia kontrola telepracownika przez pracodawcę jest ograniczona. Z tego względu wyznaczanie terminów realizacji zadań, uwzględniając wymiar etatu pozwala na odciążenie pracodawcy z obowiązku tej kontroli. Poza tym w takim przypadku zwraca się większą uwagę na efektywność a nie konkretną liczbę godzin przesiedzianych przed komputerem. W zadaniowym systemie czasu pracy pracownik samodzielnie ustala, o której godzinie rozpocznie swoją pracę w danym dniu i liczbę przerw.

Zatrudniasz pracownika w zadaniowym systemie czasu pracy i formie telepracy? Dowiedz się, czy i jak rozliczać nadgodziny pracownika.

Telepraca czyli praca zdalna z domu. Wady i zalety

Jakie są korzyści telepracy dla pracodawcy?

Zatrudnienie w formie telepracy to korzyści nie tylko dla pracownika. Pracodawca także może wiele zyskać dając możliwość wykonywania obowiązków służbowych na odległość:

 • ograniczenie kosztów związanych z utworzeniem i utrzymaniem stanowiska pracy,
 • możliwość pozyskania specjalisty lub pracownika o szczególnych umiejętnościach niezależnie od miejsca jego zamieszkania,
 • w przypadku zatrudnienia pracownika niepełnosprawnego jest to ograniczenie barier architektonicznych, które mogłyby pojawić się w miejscu pracy.

O korzyściach z wprowadzenia telepracy pisaliśmy już na naszym blogu. Dowiedz się o zaletach i wadach zastosowania tej formy zatrudnienia dla pracodawcy i pracownika czytając nasz artykuł na ten temat.

Dlaczego warto zatrudnić pracownika niepełnosprawnego do pisania bloga firmowego. Podsumowanie

Rozwój internetu w obecnych czasach kryje w sobie duży potencjał dochodowy dla firm. Jest to idealna okazja to zbudowania silnej marki firmy oraz szansa na poszerzenie grona klientów. Obecność i aktywność w sieci dają możliwości rozwoju nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla osób niepełnosprawnych. Wiele niezbędnych zadań, gdzie wykorzystuje się internet może być wykonywanych zdalnie przez osoby niepełnosprawne. Prowadzenie bloga i promocja firmy również do nich należą. Zatrudnienie pracowników niepełnosprawnych przynosi wiele finansowych i pozafinansowych korzyści dla firmy, takich jak np. zmniejszenie wpłaty na PFRON.

FAQ

Jak obniżyć wpłatę na PFRON?

Sposobami na obniżenie wpłaty PFRON są zatrudnienie osób niepełnosprawnych lub zakup towarów lub usług i uzyskanie ulg we wpłacie na PFRON od podmiotów upoważnionych do ich wystawienia.

Jak można zmniejszyć wpłatę na PFRON?

Zmniejszenie wpłaty na PFRON możliwe jest dzięki zatrudnieniu pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności bądź dzięki zakupom towarów lub usług i uzyskanie odpisów we wpłacie na PFRON od firm upoważnionych do ich wystawienia.

Dlaczego warto prowadzić bloga firmowego?

Prowadzenie bloga firmowego jest dodatkowym sposobem na budowanie relacji z klientami. Sposób komunikacji w ten sposób daje możliwość przedstawienia produktów i usług firmy w interesujący sposób.

Jakie są korzyści z prowadzenia bloga firmowego?

Prowadzenie bloga firmowego pomaga budować relacje z klientami, tworzyć zaufanie i ułatwia podejmowanie decyzji zakupowych. Dodatkowo blog ma wpływ na budowanie bazy mailingowej, kreowanie wizerunku eksperta w branży bądź poznania opinii Klientów.

0 komentarzy
Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *