samochód do przewozu niepełnosprawnych

4 komentarze

 1. A co z zatwierdzeniem adaptacji pisze:

  Brakuje mi w artykule informacji, kto i na jakiej podstawie stwierdza iż samochód jest przystosowany do przewozu osoby niepełnosprawnej.Może się okazać , że spełnię wszystkie warunki. Pan Czesio założy mi najazdy, pasy do mocowania wózka itp a Pefron powie figa, gdzie jest dokument potwierdzający przydatność dla niepełnosprawnej osoby. Nigdzie nie ma informacji o papierach potrzebnych do potwierdzenia adaptacji. Pomijam fakturę i oświadczenie wykonującego. Reprezentuje firmę zajmującą się adaptacją pojazdów i telefonów w tej materii mam dość dużo.

  1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

   Agencja My Wspieramy nie posiada dodatkowych wytycznych nt. adaptacji samochodów. W przypadku ingerencji w konstrukcję auta wymagana jest z całą pewnością homologacja, by pojazd był dopuszczony do ruchu. W każdym innym przypadku sprzedawca wystawiający fakturę oraz udzielający gwarancji odpowiada zarówno za samochód i bezpieczeństwo zastosowanych rozwiązań.

  2. Wiesława pisze:

   czy obniżacie państwo podłogę w samochodzie. Prosze o dikładne dane firmy.
   Pozdrawiam.

   1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

    Agencja My Wspieramy nie zajmuje się adaptacją samochodów do potrzeb niepełnosprawnych. Jesteśmy pośrednikiem pracy. Dodatkowo prowadzimy bloga wspierającego osoby niepełnosprawne w zakresie pozyskiwania bieżących i merytorycznych informacji. Adresów firm handlujących i dostosowujących pojazdy do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich prosimy szukać na stronach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *