samochód do przewozu niepełnosprawnych

2 komentarze

  1. A co z zatwierdzeniem adaptacji pisze:

    Brakuje mi w artykule informacji, kto i na jakiej podstawie stwierdza iż samochód jest przystosowany do przewozu osoby niepełnosprawnej.Może się okazać , że spełnię wszystkie warunki. Pan Czesio założy mi najazdy, pasy do mocowania wózka itp a Pefron powie figa, gdzie jest dokument potwierdzający przydatność dla niepełnosprawnej osoby. Nigdzie nie ma informacji o papierach potrzebnych do potwierdzenia adaptacji. Pomijam fakturę i oświadczenie wykonującego. Reprezentuje firmę zajmującą się adaptacją pojazdów i telefonów w tej materii mam dość dużo.

    1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

      Agencja My Wspieramy nie posiada dodatkowych wytycznych nt. adaptacji samochodów. W przypadku ingerencji w konstrukcję auta wymagana jest z całą pewnością homologacja, by pojazd był dopuszczony do ruchu. W każdym innym przypadku sprzedawca wystawiający fakturę oraz udzielający gwarancji odpowiada zarówno za samochód i bezpieczeństwo zastosowanych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *