Rekrutacja osób niepełnosprawnych do pracy

Rekrutacja osób niepełnosprawnych do pracy to podstawowa usługa naszej agencji rekrutacyjnej. Celem podejmowanych działań jest wyszukanie i zarekomendowanie pracodawcy kandydata do pracy posiadającego niezbędne kwalifikacje oraz orzeczenie o niepełnosprawności. Rekrutowane przez nas osoby niepełnosprawne, tak jak pozostali kandydaci, spełniają wymagane oczekiwania stawiane przez pracodawcę.

Rekrutując osobę niepełnosprawną oceniamy jej doświadczenie zawodowe oraz zwracamy uwagę na kwalifikacje i odpowiednie cechy. Uwzględniamy kompetencje miękkie czyli kreatywność, odporność na stres, umiejętność pracy w zespole lub umiejętność szybkiej nauki. Sprawdzamy umiejętności twarde a szczególności znajomość języków obcych, wiedzę branżową bądź obsługę programów komputerowych. Nasza agencja rekrutacyjna wyszukuje osobę z orzeczeniem o kwalifikacjach niezbędnych do wykonywania danej pracy. Ustalamy je na podstawie zdobytych certyfikatów, dyplomów lub świadectw. Bierzemy też pod uwagę kompetencje pracownika z orzeczeniem na podstawie jego wiedzy o danej tematyce oraz zdobytego doświadczenia zawodowego i referencji.

grafika na stronie dla niepełnosprawnych
rekrutacja osób niepełnosprawnych. Agencja rekrutacyjna

Agencja rekrutacyjna dla osób niepełnosprawnych

Nasza agencja specjalizuje się w rekrutacji osób niepełnosprawnych do pracy

Rekrutacja osób niepełnosprawnych wymaga szczególnych kompetencji i odpowiedniego podejścia do kandydata. Niezbędna jest empatia oraz umiejętności budowania relacji. Konieczna jest również znajomość specyfiki i zróżnicowania tej grupy zawodowej. Rekrutując pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności wymagane jest doświadczenie w kontaktach z osobami z niepełnosprawnością. Rekrutacja kandydatów wśród tej grupy osób stanowi więc wyzwanie dla pracodawców, z którym nasza agencja rekrutacyjna radzi sobie na co dzień.

Jako nieliczni z branży agencji pracy, rekrutujemy osoby niepełnosprawne zgodnie z potrzebami pracodawcy. Priorytetem w poszukiwaniach jest znalezienie kandydata spełniającego wymagania formalne. Jednocześnie takiego, którego ograniczenia wynikające z niepełnosprawności nie stanowią bariery w wykonywaniu pracy na danym stanowisku.

rekrutacja osób niepełnosprawnych 1

Posiadamy kompetencje w rekrutacji osób niepełnosprawnych

W rekrutacji skierowanej do osób z orzeczeniem wymagana jest wiedza i wyczucie. Zdajemy sobie sprawę, że jest to zadanie wieloaspektowe. Osiągnięcie pożądanych efektów musi jednocześnie współgrać z zachowaniem wrażliwości społecznej. Projektujemy realizację projektów w taki sposób, by zostały spełnione wszystkie wymogi formalne a kandydatury aplikujących były rozpatrywane pod kątem ich realnych kompetencji, umiejętności, potrzeb oraz możliwości pracy na danym stanowisku. Dyskryminacja z powodu występowania jakichkolwiek dysfunkcji jest wykluczona a dokonując wyboru przyszłych pracowników dbamy o zachowanie najwyższych standardów.

Studio HR

Działamy w branży studio HR od wielu lat. Pracujemy na terenie całego kraju. Prowadzimy rekrutacje od Szczecina aż po Rzeszów. Bez problemu podejmiemy się też zlecenia w mniejszych miejscowościach. W mieście powiatowym lub gminie. Wodzisław, Solec Kujawski to miejscowości, w których zatrudnialiśmy pracowników z orzeczeniem.

Rekrutacja pracowników niepełnosprawnych przez pracodawców

Pracodawcy szukają osób niepełnosprawnych do pracy w wielu powodów. Niektórzy starają się wywiązać z ustawowego obowiązku zatrudniania osób niepełnosprawnych. Ustawa o rehabilitacji zobowiązuje część pracodawców, by 6% załogi w stosunku do całości etatów stanowili pracownicy z orzeczeniem o niepełnosprawności. Firmy te chcą więc utrzymać wymagany w ustawie PFRON wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Inni robią to, ponieważ zwróciła się do nich fundacja dla niepełnosprawnych lub organizacja reprezentująca osoby z niepełnosprawnościami. Jeszcze inni aktywnie działają na rzecz walki z dyskryminacją na rynku pracy lub chcą zaangażować się w realizację koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu.

Wiele firm dostrzega też biznesowe uzasadnienie zatrudniania pracowników niepełnosprawnych. Mówiąc prościej, jeśli posiadają wolne miejsca pracy lub istnieje możliwość dostosowania stanowiska pacy dla osoby niepełnosprawnej, to wtedy preferują zatrudnienie osoby posiadającej orzeczenie o niepełnosprawności.

Są też pracodawcy, którzy doceniają korzyści finansowe związane z zatrudnieniem osoby niepełnosprawnej. Zatrudniający powyżej 25 osób w przeliczeniu na pełen etat, obniżają w ten sposób wpłaty na PFRON. Mniejsze firmy oraz takie, które przekroczyły 6% wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych korzystają z licznych dotacji z PFRON. Wnioskują oni o dofinansowanie wynagrodzeń, ważna jest dla nich dotacja na pracownika. Korzystają też z innych form pomocy, w których PFRON przeznacza pokaźne kwoty na dofinansowanie na firmę.

Wspomniane przedsiębiorstwa prowadzą rekrutacje pracowników z orzeczeniem samodzielnie zamieszczając ogłoszenia o pracę. Zwykle zawierają w nich zwroty zachęcające osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności do składania aplikacji:

 • posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, mile widziane,
 • mile widziane osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności,
 • nasze wymagania: orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,
 • poszukujemy kandydatów zainteresowanych udziałem w projekcie skierowanym do osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności,
 • dodatkowym atutem będzie orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,
 • mile widziane osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności i/lub zarejestrowane jako bezrobotne,
 • zachęcamy do aplikowania kandydatów posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.
ogłoszenia o pracę "z orzeczeniem o niepełnosprawności"

130 ofert pracy dla niepełnosprawnych

Na najpopularniejszym polskim portalu z ogłoszeniami o pracę: pracuj.pl, aż 130 ogłoszeń zachęca osoby z orzeczeniem do przesłania oferty. To wyniki wyszukiwania zwrotu „z orzeczeniem o niepełnosprawności”. Filtrując wyniki po sformułowaniu „orzeczenie o niepełnosprawności” można wyszukać 139 ogłoszeń firm preferujących zatrudnienie osoby niepełnosprawnej. Firmy te samodzielnie prowadzą rekrutację pracowników niepełnosprawnych na różnorodne stanowiska. Można znaleźć propozycję pracy na stanowiskach:

 • Pracownik Realizacji Wysyłek
 • Pracownik Produkcji
 • Pracownik produkcyjny
 • Pracownik Ochrony
 • Pracownik Magazynowy
 • Sprzątaczka obiektu
 • Kasjerka
 • Sprzedawca

Rekrutacja pracowników niepełnosprawnych przez specjalistyczną agencję

Osoby niepełnosprawne pobierające rentę często nie wiedzą, że mogą podjąć zatrudnienie bez utraty świadczeń. Istnieje bowiem „pułapka rentowa”, w którą osoby z niepełnosprawnościami nie chcą wpaść. Nie się więc aktywne na rynku pracy, nie szukają ogłoszeń pracy dla niepełnosprawnych.

Osoby z niepełnosprawnościami rzadko też wpisują w wyszukiwarki zwroty „praca dla niepełnosprawnych„, „praca dla osób niepełnosprawnych„, lub „praca z orzeczeniem„. Niektórzy też nie wierzą, że ze względu na swoje ograniczenia, znajdą odpowiednie oferty pracy na portalach o szerokich zasięgach. 

Skuteczna rekrutacja pracowników niepełnosprawnych. Jak to robimy?

Prezentujemy niektóre nasze sposoby na znalezienie odpowiednich kandydatów z orzeczeniem o niepełnosprawności:

1. Publikujemy oferty na portalach pracy dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności

werbeo praca

Werbeo

Werbeo jest platformą komunikacji pomiędzy osobami niepełnosprawnymi i pracodawcami. Strona stwarza możliwość nawiązania współpracy przedsiębiorcom poszukującym pracowników z orzecezniem o niepełnosprawności i osobami z niepełnosprawnościami. Pomaga w znalezieniu odpowiedniego pracownika, zaś osobom niepełnosprawnym zapewnia warunki rozwoju zawodowego.

konektia praca

Konektia

Konektia to oferty pracy dla osób niepełnosprawnych. To jednocześnie portal społecznościowy stworzony z myślą o osobach niepełnosprawnych. Dzięki szerokiej działalności oraz sukcesywnie realizowanym planom, pragnie wspomóc osoby niepełnosprawne na płaszczyźnie życia osobistego oraz zawodowego.

sprawni niepełnosprawni

Razem sprawniej

Celem tego portalu jest wzrost świadomości i wiedzy u pracodawców na temat korzyści z zatrudniania osób niepełnosprawnych. Zwiększa dostęp do informacji z zakresu aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością oraz integruje te środowiska. Jego istotą jest giełda pracy dla osób niepełnosprawnych oraz baza wiedzy w zakresie uprawnień pracowniczych. Wspiera pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, w zakresie uregulowań prawnych i alternatywnych form zatrudnienia.

2. Niepełnosprawni forum to miejsce, gdzie szukamy kandydatów do pracy

forum nasze sanatorium

Forum Nasze Sanatorium

Forum Nasze Sanatorium to opinie o sanatoriach i swoista baza wiedzy dla kuracjuszy. Użytkownicy wyrażają swoje opinie, poznają oceny innych osób i nawiązują znajomości. Odwiedzają je osoby niepełnosprawne planujące wyjazd do sanatorium lub opiekunowie osób niepełnosprawnych. Wszyscy mogą porozmawiać na tematy związane z leczeniem w sanatorium.

niepełnosprawni forum ipon

Forum niepełnosprawni Ipon

Ipon zaprasza na forum osób niepełnosprawnych. To miejsce, gdzie użytkownik może poszukać informacji, napisać ogłoszenie i poprosić o pomoc. Może też zaoferować udzielenie pomocy innym. Zakres tematyczny jest szeroki. Rozpoczynając od tematu dofinansowanie PFRON, przez praca dla niepełnosprawnych i praca zdalna dla niepełnosprawnych, kończąc na niepełnosprawni, co nowego lub niepełnosprawni zmiany.

forum dla osób niepełnosprawnych

Popularne forum dla osób niepełnosprawnych

Chyba najpopularniejsze forum dla osób niepełnosprawnych. Wiadomo, portal gazeta.pl ma szeroki zasięg a na jej stronach można założyć własne forum. 500 plus dla niepełnosprawnych, niepełnosprawni przywileje, nowości dla niepełnosprawnych to częsta tematyka forum.
3. Praca dla niepełnosprawnych, oferty na portalach dla osób z niepełnosprawnościami
rampa pokonujemy bariery

Rampa pokonujemy bariery

Portal Rampa na swojej stronie wspiera i motywuje osoby z niepełnosprawnością do podjęcia aktywności życiowej i społecznej. Publikuje artykuły, realizuje filmy dla osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni znajdą tam zasady przyznawania świadczenia uzupełniającego 500+, popularnie nazywanego 500 plus dla niepełnosprawnych.
niewidzialni portal niepełnosprawni

Portal dla osób niewidzących lub niedowidzących

Niewidzialni.eu to portal nie tylko dla osoby z niepełnosprawnością. Można tu znaleźć artykuły dotyczące nie tylko aktywizacji. Oferuje działy w stylu sport osób niepełnosprawnych, rehabilitacja, znajdziesz też informację, gdzie jest powiatowy zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności.

lodołamacze firmy dla niepełnosprawnych

Lodołamacze

Lodołamacze prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych. Pracownicy z orzeczeniem znajdują informacje mające na celu przełamywanie barier i uproszczeń w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami. Patronatem honorowym Lodołamaczy jest Małżonka Prezydenta RP, Pani Agata Kornhauser-Duda.

4. Fundacja dla osób niepełnosprawnych to sposób na dotarcie do kandydatów
fundacja avalon

Fundacja Avalon

Fundacja AVALON to profesjonalne centrum rehabilitacji i porad. Dostarcza bezpośrednią pomoc dla osób niepełnosprawnych. Celem Fundacji stała się pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym. Fundacja pomaga w poprawie jakości życia, likwidacji barier społecznych między osobami niepełnosprawnymi i przewlekle chorymi a resztą społeczeństwa.

fundacja aktywizacja

Fundacja Aktywizacja

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w realizacji działań z zakresu aktywizacji zawodowej, fundacja buduje kompleksowy model włączania osób niepełnosprawnych do grona zatrudnionych. Uwzględnia on potrzeby osób z niepełnosprawnościami oraz pracodawców oferujących zatrudnienie pracownikom z orzeczeniem.
fundacja słoneczko

Fundacja Słoneczko

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko. Jej głównym celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym w pozyskiwaniu środków potrzebnych na rehabilitację, leczenie oraz sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny.
5. Sklep rehabilitacyjny, to miejsce odwiedza niepełnosprawny
Sklep Akson

Akson

Akson to sklep z artykułami wspomagającymi w ortopedii i rehabilitacji. Powstał z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnością oraz w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie na produkty medyczne. Jest jednym z czołowych importerów i dystrybutorów specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego w Polsce.
medicus sklep

Medicus

Sklep MEDICUS to specjalistyczny sklep ze sprzętem medycznym i rehabilitacyjnym, w swojej ofercie posiada wysokiej jakości produkty w przystępnej cenie. Może się pochwalić pozytywnymi komentarzami i opiniami. Wynik potwierdzenia staranie w celu zapewnienia satysfakcji z zakupów.

sklep rehabilitacyjny

Sklep rehabilitacyjny

Internetowy sklep rehabilitacyjno-medyczny. Zaopatruje w sprzęt klientów indywidualnych, hurtownie oraz instytucje. Dzięki doświadczeniu i szerokiej gamie oferowanych produktów, pomaga nawet najbardziej wymagającym odbiorcom.

6. Blog o tematyce niepełnosprawność
blog miniaturowa

Pani Miniaturowa

Pani Miniaturowa to blog niepełnosprawnej, niskorosłej kobiety i matki. Jest czytany między innymi ze względu na mocne teksty, cięty język i humor.
blog moimi oczami

Blog Moimi Oczami

Blog Moimi Oczami prowadzony przez Michała Dębiec. Opisuje tematykę dostępności przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem punktu widzenia osoby z dysfunkcją wzroku. Michał jest też ekspertem ds. niepełnosprawności i trenerem Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego oraz radnym Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Krakowie.
blog robimy podróże

Blog robimy podróże

Blog podróżniczy RobiMy Podróże opowiada o podróżowaniu osoby pełnosprawnej i niepełnosprawnej. Dodatkowo publikuje przewodniki, poradniki, opowieści, wskazówki filmy. Jest to miejsce, gdzie wiele osób, nie tylko z niepełnosprawnościami, znajdzie dla siebie przydatne porady.

Inne, skuteczne, używane przez nas sposoby dotarcia do kandydatów z orzeczeniem o niepełnosprawności:

7. Biuro karier na Uniwersytecie, biuro karier na Politechnice lub innej uczelni

To miejsca na pozyskanie wykształconego pracownika z orzeczeniem. Znajdujemy tam grafików, informatyków, tłumaczy oraz kandydatów z inną, specjalistyczną wiedzą.

8. Obszerna baza kandydatów posiadających orzeczenie o niepełnosprawności

Osoby poszukujące pracy dla niepełnosprawnych rejestrują się z w niej codziennie. To nasze podstawowe narzędzie rekrutacji pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności.

9. Polecenia i networking

Budujemy sieć trwałych kontaktów. Nawiązujemy znajomości, pielęgnujmy przyjaźnie. Wszystko to sprzyja szybkiemu dotarciu do odpowiednich osób.

10. Osoby niepełnosprawne korzystają z portali społecznościowych

Z Facebooka korzystają nie tylko młodzi. Profile w mediach społecznościowych mają też osoby z niepełnosprawnościami. Docieramy do nich bezpośrednio, jesteśmy aktywni na grupach skupiających osoby z niepełnosprawnościami.

11. Czateria niepełnosprawni, czat niepełnosprawni

Wiesz, że coś takiego istnieje? My wiemy. Mało tego, to nasze narzędzie komunikacji z potencjalnymi pracownikami.

12. Reklama google

Wiesz, czego szukają osoby niepełnosprawne w internecie? Dla agencji rekrutacyjnej to wiedza niezbędna

 • stopnie niepełnosprawności – 4.400 zapytań
 • stopień niepełnosprawności – 1.900 zapytań
 • orzeczenie o stopniu niepełnosprawności – 1.300 zapytań
 • rodzaje niepełnosprawności – 1.000 zapytań
 • grupy niepełnosprawności – 880 zapytań
 • praca dla niepełnosprawnych warszawa – 590 zapytań
 • praca z grupą inwalidzką – 170 zapytań

Oferta agencji rekrutacyjnej dla Twojej firmy

Budowanie wykwalifikowanego zespołu złożonego z wykwalifikowanych pracowników to proces zaczynający się od doradztwa personalnego, odpowiedniej rekrutacji a następnie selekcji kandydatów. Klientom oferujemy kompleksową usługę naboru. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego procesu, jesteśmy w stanie elastycznie dopasować narzędzia rekrutacji i selekcji do stawianych wymagań. Naszym celem jest rekomendacja kandydatów spełniających stawiane wymogi, z jednoczesnym uwzględnieniem ograniczeń wynikających z niepełnosprawności.

Nasz standardowy proces rekrutacji pracownika z orzeczeniem składa się zwykle z etapów:

 • analiza potrzeb pracodawcy,
 • przygotowanie profilu idealnego kandydata,
 • opracowanie i publikacja ogłoszeń o pracę dla osób niepełnosprawnych,
 • wykorzystanie niestandardowych metod rekrutacji pracowników niepełnosprawnych,
 • bezpośrednie dotarcie do kandydatów z orzeczeniem o niepełnosprawności,
 • weryfikacja i wstępna selekcja nadesłanych CV,
 • rozmowa telefoniczna kandydatów,
 • weryfikacja kompetencji zawodowych kandydatów w trakcie spotkań indywidualnych lub online,
 • sprawdzenie referencji,
 • potwierdzenie kwalifikacji podczas testów pracy,
 • prezentacja najlepszych kandydatów.

Efektem końcowym całego procesu jest raport z przeprowadzonej rekrutacji oraz prezentacja ustalonej w umowie liczby kandydatów spełniających kryteria Klienta.

Korzyści zlecenia rekrutacji agencji rekrutacyjnej

Niska stopa bezrobocia czy też możliwość zatrudnienia w innych krajach Unii Europejskiej powodują, że znalezienie odpowiedniej osoby na dane stanowisko może być trudne. Tym bardziej, że istnieje duża grupa osób niepełnosprawnych, które nie poszukują pracy. Wszystkie statystyki potwierdzają wysoki wskaźnik bierności zawodowej u osób niepełnosprawnych. Wiemy, jak do nich dotrzeć i zachęcić do podjęcia pracy. Zlecając nam rekrutację:

 • oszczędzasz czas,
 • oszczędzasz zasoby, które możesz wykorzystać do innych projektów,
 • oszczędzasz pieniądze,
 • płacisz wyłącznie za efekt,
 • otrzymujesz rekomendację starannie wytypowanych kandydatów,
 • otrzymujesz rekomendację starannie wytypowanych kandydatów,
 • możesz mieć wgląd w całość procesu,
 • otrzymujesz raport z działań,
 • masz pewność skutecznej rekrutacji.

Zleć nam rekrutację osób niepełnosprawnych i skup się na prowadzeniu swojego biznesu!

Rekrutacja osób niepełnosprawnych, dobre praktyki

Rekrutacja talentów

Rekrutacja talentów z niepełnosprawnościami, tak o swoich usługach piszą agencje rekrutacyjne za granicą. Głównym problemem podczas rekrutacji personelu jest znalezienie odpowiedniej osoby na dane stanowisko. Warto więc rozważyć różne rozwiązania, może się okazać, że tą właściwą osobą będzie osoba z orzeczeniem. Pracownicy niepełnosprawni wnoszą do miejsca pracy szereg korzyści, posiadają umiejętności, talenty i zdolności. Osoby z orzeczeniem są obecne w praktycznie wszystkich branżach. Niektórzy pracownicy niepełnosprawni zajmują wyższe stanowiska kierownicze stanowiska, podczas gdy inni są zatrudnieni przy obsłudze klienta, pracach fizycznych lub technicznych.

Rekrutacja osób niepełnosprawnych na studia wyższe

Osoby z niepełnosprawnością mogą aplikować na dowolny, wybrany przez siebie kierunek studiów. Postępowanie kwalifikacyjne odbywa się na zasadach ogólnych. Niepełnosprawność kandydata nie jest czynnikiem wykluczającym z rekrutacji. Dodatkowo uczelnie oferują pomoc kandydatom stosownie do ich potrzeb. Formy wsparcia zależą od stopnia i rodzaju niepełnosprawności. Uczelnia może zmienić formę egzaminu z ustnego na pisemny. Może również wydłużyć czas egzaminu bądź umożliwić korzystanie dostosowanego komputera lub z użycia oprogramowania wspomagającego. Te udogodnienia dają dostęp do egzaminów osobie należącej do każdej grupy niepełnosprawności.

Rekrutacja osób niepełnosprawnych do administracji publicznej

Przepisy ustaw o pracownikach samorządowych i o służbie cywilnej wprowadzają preferencję zatrudniania osób niepełnosprawnych. Jednostki budżetowe nieosiągające 6% wskaźnika zatrudnia osób niepełnosprawnych mają obowiązek brać pod uwagę osoby niepełnosprawne jako potencjalnych pracowników. Jeśli kandydat z orzeczeniem o niepełnosprawności, posiadający odpowiednie kwalifikacje trafi do pierwszej 5 najlepszych kandydatów, ma pierwszeństwo w zatrudnieniu. Ta polityka prospołeczna dotycząca osób niepełnosprawnych oraz działanie administracji publicznej doprowadziła do wzrostu zatrudnienia osób niepełnosprawnych w administracji

Częste pytania związane z rekrutacją osób niepełnosprawnych do pracy

 

Co to jest rekrutacja pracowników niepełnosprawnych?
Najprościej opisując, to proces pozyskiwania pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje oraz orzeczenie o niepełnosprawności na wolne stanowiska pracy. Jest to działanie, którego istotą jest przyciągnięcie jak największej ilości kandydatów z orzeczeniem w celu obsadzenia wakatu.
Jakie są techniki rekrutacji pracowników niepełnosprawnych?

Techniki rekrutacji pracowników niepełnosprawnych zależne są od potrzeb, możliwości oraz specyfiki pracodawcy. Przedsiębiorcy najczęściej stosują:

 • Bierną (pasywną). Nie wykonują oni żadnych działań a kandydaci aplikują z własnej inicjatywy.
 • Aktywną pośrednią. Pracodawca wykonuje działania mające na celu przyciągnięcie do siebie osób z orzeczeniem. Najczęściej publikuje ogłoszenia w prasie bądź internecie.
 • Aktywną bezpośrednią. Firma zleca pozyskanie kandydatów agencji rekrutacyjnej, ponosząc zwykle koszty w przypadku zatrudnienia zarekomendowanego kandydata.
Gdzie rekrutować osoby niepełnosprawne do pracy?
Istnieje wiele organizacji, które działają na rzecz zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Wbrew powszechnej opinii, PFRON nie zajmuje się pośrednictwem pracy. Instytucją najczęściej kojarzoną z rynkiem pracy jest Urząd Pracy, którego celem jest aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych. Pracodawcy mogą tam zgaszać chęć zatrudnianie ie osoby z orzeczeniem. Oczywistą metodą rekrutacji bezpośredniej jest zamieszanie ogłoszeń o pracę w internecie.
Ogłoszenia o pracę dla osób niepełnosprawnych. Gdzie zamieszczać?

Pracodawcy poszukujący pracowników niepełnosprawnych najczęściej korzystają z popularnych portali ogłoszeniowych:

Niektórzy publikują ogłoszenia o pracę dla osób niepełnosprawnych na stronach z ogłoszeniami drobnymi:

Są też pracodawcy zamieszczający ogłoszenie na portalach specjalizujących z pracy dla osób niepełnosprawnych.

Jakie firmy szukają pracowników niepełnosprawnych?

Przykładowe firmy publikujące oferty pracy dla osób niepełnosprawnych:

Portal: pracuj.pl

 • Inwork Sp. z o.o., Kuźnia Raciborska
 • SPLINX Jacek Bisiorek, Kąty Węgierskie
 • Fundacja Aktywizacja, Warszawa
 • LAVORO DUE Sp. z o.o., Gdańsk
 • COLAS RAIL Polska sp. z o.o., Poznań
 • Solid Security Sp. z o.o., Warszawa

Portal: praca.pl

 • Leroy Merlin Polska Sp. z o.o., cała Polska
 • Merkury Market, Zamość
 • MALBOX The Stamping Company, Osiek
Na jakie stanowiska firmy poszukują pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności?

Przykładowe stanowiska, na które pracodawcy rekrutują osoby z orzeczeniem:

Portal: pracuj.pl

 • Pracownik Ochrony
 • Samodzielna Księgowa – Osoba Niepełnosprawna
 • Listonosz
 • Pracownik produkcyjny
 • Specjalista ds. BHP
 • Pracownik pralni

Portal: praca.pl

 • Doradca klienta
 • Sprzątaczka
 • Kierowca Wózka Widłowego