Obrazek wyróżniający do artykułu - ile wynosi dodatek pielęgnacyjny. Widoczna dłoń kobiety układającej banknoty do portfela.
Na zdjęciu znajduje się grafika informacyjna na temat korzyści płynących z posiadania orzeczenia o niepełnosprawności. Grafika ma jasnoniebieskie tło, a na środku znajduje się biała prostokątna ramka z czarnym obramowaniem. Wewnątrz ramki znajduje się tekst w kolorze pomarańczowym: „CZY WIESZ, CO DAJE POSIADANIE ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI?” W lewym dolnym rogu ramki znajduje się logo z napisem „my Wspieramy”. W prawym dolnym rogu znajduje się strzałka skierowana w prawą stronę, również w kolorze pomarańczowym, z napisem „WYJAŚNIAMY TUTAJ”. Na górze, po lewej stronie, znajduje się ikona żarówki, symbolizująca ideę lub informację. Ogólny styl grafiki jest nowoczesny i przyciągający uwagę, a użyte kolory są stonowane i czytelne.
Na grafice znajduje się tekst: “Czy wiesz, jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności?” w białych, pogrubionych literach z czarnymi cieniami, które nadają napisowi trójwymiarowy efekt. Tekst znajduje się na różowym tle. Po lewej stronie są trzy białe dymki z pytajnikami w środku, narysowane czarną linią. Na dole grafiki znajduje się niebieski przycisk z białym napisem: “Sprawdź nasz prosty poradnik krok po kroku!” oraz czarną strzałką skierowaną w prawo. Całość ma na celu informowanie o sposobach uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności.
Obraz przedstawia prostą grafikę informacyjną w ciemnoniebieskich, białych i pomarańczowych kolorach. Tekst na obrazie brzmi: “CZY WIESZ, JAK OTRZYMAĆ ŚWIADCZENIE WSPIERAJĄCE?” Duża część tekstu jest w kolorze białym na ciemnoniebieskim tle, co sprawia, że jest bardzo widoczna. W dolnej części znajduje się żółty przycisk z napisem “TU ZNAJDZIESZ PORADNIK” oraz strzałką skierowaną w prawo. Po prawej stronie przy napisie “JAK OTRZYMAĆ” znajduje się pomarańczowy znak zapytania.
Obraz przedstawia grafikę informacyjną w kolorach żółtym, czarnym i białym. Tekst na obrazie brzmi: “CZY WIESZ? Na jakie choroby można dostać orzeczenie o niepełnosprawności?” W górnej części obrazu znajduje się tekst “CZY WIESZ?” w dwóch kolorach: “CZY” jest napisane czarnymi, dużymi literami, a “WIESZ” w kolorze żółtym. Obok znajduje się duży, czarny znak zapytania. Poniżej znajduje się reszta tekstu w kolorze czarnym na białym tle. W dolnej części obrazu po lewej stronie jest przycisk z napisem “SPRAWDŹ TUTAJ”, obok którego znajduje się czarny okrąg ze strzałką skierowaną w prawo. W prawym dolnym rogu znajduje się żarówka z promieniującymi liniami, co symbolizuje ideę lub wiedzę.

2 komentarze

 1. witam wszystkich zbanuja to zbanuja
  piękne teksty, piękne nowy Ale iluzja jest iluzją.
  może nie na temat ale jak czytam o pułapkach o takim czy innym świadczeniu to gotuje się aż krew,Bo pisać ktoś pisze Ale pisze to Fakt co czyta i próbuje to uzyskać.
  Napiszę tak;
  jestem osobą niepełnosprawną z umiarkowanym stopniu od 2012 Roku z różnymi rodzajami choroby w tym nawet z połamanym kręgosłupem,i mam 4 kody które są jako do stopnia umierkowanego.W 2022 października żona dostała udaru mózgu 12 dni wcześniej zostaliśmy rodziną zastępczą dla wnuczki.Zona ma stopień znaczny niezdolność do samodzielnej egzystencji itp.na wózku inwalidzkim w afazji z ubytkiem czaszki lewej strony, do dnia wypadku pracowałem i nie było najgorzej.
  Najgorzej zrobiło się gdy tylko złożyłem wniosek o świadczenie pielęgnacyjne i WTEDY SIĘ ZACZĄŁ HORROR a wszystko za sprawą GOPS.
  Takie świństwa co potrafi zrobić GOPS nie śniło się wielu, od tamtej pory już drugi rok się odwołuje chociaż sądy nakazują na moją korzyść.
  GOPS potrafi zrobić np.Nasylanie Policji w brew jakich kolwiek dowodów 2 potrafi założyć niebieską kartę Bezzz powodów ( po 4 miesiącach zniesienia) GOPS potrafią fałszować Daty podpisy nie przeprowadzono wywiad w terminach, GOPS pracownice GOPS kłamią nawet przy funkcjonariuszach i zgarniają na SKO czy inne.
  Jest tyle tego że znudziło by się komuś czytać.
  Ale do rzeczy które warto powiedzieć.W moim przypadku GOPS zrobił zemnie wariata chciał rozbić rodzinę i sto gorszych rzeczy które mam nagrania zdjęcia podpisy świadków it’d.
  GOPS potrafi TAK pomagać że żyje z rodziną tylko z ich 500 Plus 900 zł na wnuczkę jako opiekun i Mojego 620 zł tzw.SZO.
  do tego stopnia że z braku środków zadłużenie za światło urosło 6,500 za dom 5000 i wiele innych ponieważ nie wolni pracować bo świadczenie pielęgnacyjne mi nie przysługuje , nie pracuje bo zajmuje się żoną,A GOPS !!!!
  Dalej odwołuje mimo wszystko i chcąc coś uzyskać to wiecie co mówią??? że mi się nie należy .
  Bo twierdzi że muszę iść do pracy a żona może mieć wspierające.Wiecie co??? żona pracowała 3 lata ….. ale
  620 zł kierownik GOPS twierdzi że to (SZMAL!!!) co wywiad zaznaczam że nie chce wspierającego ponieważ wcześniej złożyłem o pielęgnacyjne,mimo to sami!!!! chcą mi wcisnąć.
  Brak słów bo płaciłem światło wszystko do momentu do którego jeszcze mogłem , więc odcięto mi któregoś dnia , i prosiłem że nie mam środków bo brakuje nam na życie a co dopiero reszty.*GOPS teraz zrobił lepszy numer, nakazał mi w ciągu 14 dni zapłacić za mieszkanie ,
  Nie daje mi tego oco walczę I co się należy co jest w papierach
  a już dobija z innej strony.
  Materiały które mam na GOPS spokojnie kwalifikacje na parę lat za oknem z kratkami. Mimo to dalej.Tylko właśnie jeden szczegół.
  Nagrania.ktore pogrążyć mogą wiele osób w tym funkcjonariuszy,
  Pytanie co zrobić i do kogo? bo już zaczelem działać.
  Napisać można by mnóstwo .
  więc jak czytam linki pokrewne i strony z tak zachwalane te instytucje to niedobrze mi się robi z tych bzdetow.
  Rzeczywiście jest 180 stopni na odwrót.
  Szkoda gadać.
  Ale jak ktoś chce wyślę zdjęcia podpisy świadków it’d przekręty wszystko.Moze otworzą niektórzy oczy zamiast pisać jakie to proste.

  1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

   Dziękujemy za wpis. Nie banujemy na naszych stronach czytelników zachowujących normy społeczne. Pomimo że rozumiemy Pana sytuację, nie możemy pomóc w tak zawiłej sprawie. Niestety nie jesteśmy odpowiednim adresatem. Nie posiadamy odpowiednich kompetencji ani nie prowadzimy poradnictwa prawnego. Jesteśmy agencją pracy pośredniczącą między pracodawcą a potencjalnym kandydatem do pracy z niepełnosprawnością. Działalność informacyjną na naszym blogu prowadzimy non profit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *