Obrazek wyróżniający do artykułu dodatek pielęgnacyjny a zasiłek pielęgnacyjny. Widzimy alegoryczną dodatku pielęgnacyjnego, młode roślinki rosnące na stosach monet, które zwiększają się wraz z ich wzrostem. Na ostatnim stosie monet znajdują się sylwetki starszych ludzi wyciętych z papieru. Zdjęcie może oddawać pozytywne odczucia wzrostu i wsparcia związane z dodatkiem pielęgnacyjnym, które pomagają w zabezpieczeniu potrzeb wynikających ze starości i niepełnosprawności.

2 komentarze

 1. John Doe pisze:

  A jak wygląda sprawa świadczenia wspierającego przy pobieraniu wyżej wymienionych w artykule;
  – dodatku
  – świadczenia

  jeśli ON otrzyma 70 pkt WZOON?
  Czy któreś uprawnia do otrzymania ŚW bez konieczności oczekiwania na 1.1.2026?

  I ogólnie, skoro przyznano te 70
  Pkt dziś, to czy to nie oznacza konieczności wsparcia z dniem przyznania tych pkt?
  Czy to jest zgodne z Kondtyyucją? Ilość pkt świadczy o konieczności wsparcia JUŻ a ustawodawca każe na to wsparcie czekać dwa lata

  1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

   Dziękujemy za wpis. Nie jesteśmy upoważnieni do interpretacji prawa i nie udzielamy indywidualnych konsultacji. W artykule przedstawiliśmy kolejne kroki i sposób przyznawania świadczenia wspierającego dla poszczególnych grup osób niepełnosprawnych, zgodnie z zapisami zawartymi w ustawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *