zdążyć przed
Na zdjęciu znajduje się grafika informacyjna na temat korzyści płynących z posiadania orzeczenia o niepełnosprawności. Grafika ma jasnoniebieskie tło, a na środku znajduje się biała prostokątna ramka z czarnym obramowaniem. Wewnątrz ramki znajduje się tekst w kolorze pomarańczowym: „CZY WIESZ, CO DAJE POSIADANIE ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI?” W lewym dolnym rogu ramki znajduje się logo z napisem „my Wspieramy”. W prawym dolnym rogu znajduje się strzałka skierowana w prawą stronę, również w kolorze pomarańczowym, z napisem „WYJAŚNIAMY TUTAJ”. Na górze, po lewej stronie, znajduje się ikona żarówki, symbolizująca ideę lub informację. Ogólny styl grafiki jest nowoczesny i przyciągający uwagę, a użyte kolory są stonowane i czytelne.
Na grafice znajduje się tekst: “Czy wiesz, jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności?” w białych, pogrubionych literach z czarnymi cieniami, które nadają napisowi trójwymiarowy efekt. Tekst znajduje się na różowym tle. Po lewej stronie są trzy białe dymki z pytajnikami w środku, narysowane czarną linią. Na dole grafiki znajduje się niebieski przycisk z białym napisem: “Sprawdź nasz prosty poradnik krok po kroku!” oraz czarną strzałką skierowaną w prawo. Całość ma na celu informowanie o sposobach uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności.
Obraz przedstawia prostą grafikę informacyjną w ciemnoniebieskich, białych i pomarańczowych kolorach. Tekst na obrazie brzmi: “CZY WIESZ, JAK OTRZYMAĆ ŚWIADCZENIE WSPIERAJĄCE?” Duża część tekstu jest w kolorze białym na ciemnoniebieskim tle, co sprawia, że jest bardzo widoczna. W dolnej części znajduje się żółty przycisk z napisem “TU ZNAJDZIESZ PORADNIK” oraz strzałką skierowaną w prawo. Po prawej stronie przy napisie “JAK OTRZYMAĆ” znajduje się pomarańczowy znak zapytania.
Obraz przedstawia grafikę informacyjną w kolorach żółtym, czarnym i białym. Tekst na obrazie brzmi: “CZY WIESZ? Na jakie choroby można dostać orzeczenie o niepełnosprawności?” W górnej części obrazu znajduje się tekst “CZY WIESZ?” w dwóch kolorach: “CZY” jest napisane czarnymi, dużymi literami, a “WIESZ” w kolorze żółtym. Obok znajduje się duży, czarny znak zapytania. Poniżej znajduje się reszta tekstu w kolorze czarnym na białym tle. W dolnej części obrazu po lewej stronie jest przycisk z napisem “SPRAWDŹ TUTAJ”, obok którego znajduje się czarny okrąg ze strzałką skierowaną w prawo. W prawym dolnym rogu znajduje się żarówka z promieniującymi liniami, co symbolizuje ideę lub wiedzę.

2 komentarze

  1. mawellada pisze:

    Jak można było doprowadzić aby osoby niepełnosprawne zostały postawione w sytuacji dzy kończą się ważności orzeczeń a komusje mają opóźnienia kilkumiesieczne? Przecież osoby te zostaną pozostawione bez środków do życia oraz ulg na nie wiadomo jak długi czas. Czy nie powinny mieć przedłużenia również? Kto jest opdpowizialny za taki stan? To niedopuszczalnw aby konsekwencje nieudolności urzedniczej ponosily osoby chore i niepelnosprawne, często najubozsze, już i tak bardzo skezywdzone przez los. Jeśli przepisy są złe to należy je zmienić w końcu przepisy są dla ludxi a nie ludzie dla przepisow.

    1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

      Dziękujemy za Pani wpis. Ma Pani prawo do swoich opinii. Nie chcemy wdawać się w polemikę. Naszą rolą jest przede wszystkim zatrudnianie niepełnosprawnych i pomoc ich Pracodawcom. Dodatkowo pełnimy rolę informacyjną pro bono. Nie my ustanawiamy przepisy i nie należy do nas kierować zażaleń. O fakcie konieczności ponownego orzekania informowaliśmy na początku maja, właśnie po to, by osoby niepełnosprawne zdążyły otrzymać w porę nowe orzeczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *