ulga na samochód
Na zdjęciu znajduje się grafika informacyjna na temat korzyści płynących z posiadania orzeczenia o niepełnosprawności. Grafika ma jasnoniebieskie tło, a na środku znajduje się biała prostokątna ramka z czarnym obramowaniem. Wewnątrz ramki znajduje się tekst w kolorze pomarańczowym: „CZY WIESZ, CO DAJE POSIADANIE ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI?” W lewym dolnym rogu ramki znajduje się logo z napisem „my Wspieramy”. W prawym dolnym rogu znajduje się strzałka skierowana w prawą stronę, również w kolorze pomarańczowym, z napisem „WYJAŚNIAMY TUTAJ”. Na górze, po lewej stronie, znajduje się ikona żarówki, symbolizująca ideę lub informację. Ogólny styl grafiki jest nowoczesny i przyciągający uwagę, a użyte kolory są stonowane i czytelne.
Na grafice znajduje się tekst: “Czy wiesz, jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności?” w białych, pogrubionych literach z czarnymi cieniami, które nadają napisowi trójwymiarowy efekt. Tekst znajduje się na różowym tle. Po lewej stronie są trzy białe dymki z pytajnikami w środku, narysowane czarną linią. Na dole grafiki znajduje się niebieski przycisk z białym napisem: “Sprawdź nasz prosty poradnik krok po kroku!” oraz czarną strzałką skierowaną w prawo. Całość ma na celu informowanie o sposobach uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności.
Obraz przedstawia prostą grafikę informacyjną w ciemnoniebieskich, białych i pomarańczowych kolorach. Tekst na obrazie brzmi: “CZY WIESZ, JAK OTRZYMAĆ ŚWIADCZENIE WSPIERAJĄCE?” Duża część tekstu jest w kolorze białym na ciemnoniebieskim tle, co sprawia, że jest bardzo widoczna. W dolnej części znajduje się żółty przycisk z napisem “TU ZNAJDZIESZ PORADNIK” oraz strzałką skierowaną w prawo. Po prawej stronie przy napisie “JAK OTRZYMAĆ” znajduje się pomarańczowy znak zapytania.
Obraz przedstawia grafikę informacyjną w kolorach żółtym, czarnym i białym. Tekst na obrazie brzmi: “CZY WIESZ? Na jakie choroby można dostać orzeczenie o niepełnosprawności?” W górnej części obrazu znajduje się tekst “CZY WIESZ?” w dwóch kolorach: “CZY” jest napisane czarnymi, dużymi literami, a “WIESZ” w kolorze żółtym. Obok znajduje się duży, czarny znak zapytania. Poniżej znajduje się reszta tekstu w kolorze czarnym na białym tle. W dolnej części obrazu po lewej stronie jest przycisk z napisem “SPRAWDŹ TUTAJ”, obok którego znajduje się czarny okrąg ze strzałką skierowaną w prawo. W prawym dolnym rogu znajduje się żarówka z promieniującymi liniami, co symbolizuje ideę lub wiedzę.

2 komentarze

 1. Maciek pisze:

  Zwracam się z prośbą o opinie czy w poniżej opisanym przypadku moze zostać zastosowana ulga rehabilitacyjna na sprzęt.
  Syn posiada orzeczenie o niepełnosprawności z powodu wady serca oraz ataksji możdżkowej, które skutkują niepełnosprawnością ruchową. W związku z tym między innymi uczęszcza na płatne zajęcia z integracji sensorycznej (w skrócie SI) raz w tygodniu. Obecnie z powodu wakacji zajęcia się nie odbywają jednak pani prowadząca zasugerowała żebyśmy w miarę możliwości w domu stworzyli mu miejsce do SI. To też po wakacjach pomoże uzupełnić zajęcia które syn uwielbia.
  Chciałbym zakupić następujące wyposażenie dla syna:
  – Plac z drążkiem i drabinka gimnastyczna pionowa i pozioma na zewnątrz do ogrodu
  – Kokon elastyczny do SI do zawieszenia na placu
  – Platforma sensoryczna podwieszana do zawieszenia na placu
  – Trapez
  Proszę o informację czy w naszym przypadku możliwa będzie do zastosowania ulga na powyższy sprzęt.
  Dodatkowo czy opłatę za zajęcia z integracji sensorycznej (120 zł / zajęcia) również mogę rozliczyć w ramach ulgi?
  Z góry dziękuję.

  1. Zdjęcie Małgorzaty Gorczyca-Antosz - administratora witryny mywspieramy.org, pracownika agencji pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Małgorzata Gorczyca-Antosz pisze:

   Agencja My Wspieramy nie udziela indywidualnych porad prawnych. W kwestii odliczeń wymienionych przedmiotów proszę zwrócić się o interpretację indywidualną do Krajowej Informacji Skarbowej. W zakresie odliczenia w uldze rehabilitacyjnej kosztów zajęć z integracji sensorycznej – tak może je Pan odliczyć od podatku. Jest to zgodne z interpretacją z 17 marca 2023 r. o numerze 0114-KDIP3-2.4011.60.2023.4.AC, gdzie dyrektor KIS potwierdza, że rodzice dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności odliczą wydatki na terapię psychologiczną, logopedyczną, integracji sensorycznej oraz inne terapie wspomagające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *